Penktadienis, 2025.05.02
Reklama

Aliejų mišiniai: kaip pasigaminti?

2012-04-10 00:04:26

Augaliniai aliejai − tai pačios tyriausios ir tikriausios grožio substancijos, gautos tiesiai iš gamtos. Juos naudoti odos priežiūrai yra saugu, paprasta ir visuomet veiksminga. Dar veiksmingesni yra kelių aliejų mišiniai − paprasčiausios kosmetikos priemonės, galinčios gimti kiekvienuose namuose. Tereikia vadovautis keliomis rekomendacijomis, o visa kita yra įžvalgos ir patyrimo reikalas.

Maišant aliejus verta prisiminti kelias paprastas taisykles.

Veiksmingam mišiniui sukurti naudokite bendra savybe pasižyminčius aliejus. Pavyzdžiui, brandžiai, vystančiai odai puoselėti greičiausia rinksitės tuos, kurie turi daug vitamino E ir skatina ląsteles atsinaujinti (alyvuogių, saulėgrąžų, kviečių gemalų, argano ir pan.), giliai drėkina (sezamų, avokadų ir pan.), mažina raukšleles (nakvišų, agurklių, vynuogių kauliukų, simondsijų ir pan.).

  Sudėtinių dalių proporcijos priklauso nuo aliejų konsistencijos ir veiksmingumo. Mišinio pagrindu geriau rinktis lengvos konsistencijos, greitai įsigeriančius aliejus, tokius kaip saulėgrąžų, abrikosų, makadamijų, o ne, pavyzdžiui, tokį sunkų kaip avokado. Lengvi aliejai greičiau patenka į odą ir į ją „atneša“ kitas mišinio sudėtines dalis. O jomis gali būti sunkesni, tirštesni ir veiksmingesni (vaistinių augalų) aliejai: kviečių gemalų, nakvišų, agurklių, šaltalankių, erškėtrožių aliejai, taip pat fitoliai. Tokių aktyviųjų aliejų mišiniuose reiktų naudoti iki 20 proc.

Jei mišinyje naudojate eterinių aliejų, jų neturėtų būti daugiau nei 5 proc. Saugiausia eterinių aliejų proporcija mišinyje yra 2,5 proc., pvz., 20 ml aliejaus ar aliejų mišinio ir 10 lašų eterio aliejaus (galima – ne vienos rūšies).

  Rinkitės aliejus, kurių poveikis jums tinka. Nors, pavyzdžiui, medetkų fitolis labiau priskirtinas riebesnei odai, jis gali puikiai tikti sausos, sudirgusios odos savininkėms, nes gerai malšina uždegimus, sutraukia, ramina ir gydo. Toks mišinys, praturtintas kitais, drėkinančiais ir giliai maitinančiais aliejais, gali būti nepakeičiama sausos odos priemonė.

  Esant rimtoms odos problemoms verčiau pradėti nuo pavienių aliejų. Jei oda mišri, ją vargina bakterinės ligos, oda sudirgusi pavieniais plotais, vertėtų rinktis kuklesnį aliejų mišinį arba aliejų naudoti vieną. Efektyvesniu aliejumi (pvz., agurklės), galima tepti tik problemines vietas, žiūrėti, kaip veikia, ir, jei norėsis, tuomet maišyti.

  Aliejų mišiniai kuriami tiesiog juos maišant. Nereikia nė šildyti, nė į mišinius dėti aliejus jungiančių priemonių. Supilkite visus aliejus į indelį, užsukite ir gerai supurtykite. Laikykite vėsiai, atokiau saulės spindulių ir suvartokite per mėnesį.

Prieš naudodami, juolab – maišydami aliejus, kiekvieną išbandykite ant odos (išskyrus eterinius!). Kai kurie aliejai šiek tiek dažo, tonuoja, be to, nepaisant jų natūralumo, gali pasireikšti alerginės reakcijos. Duokite sau laiko aliejus pamėgti ir įvertinti kaip individualybes, o tuomet galėsite juos telkti rimtesniems iššūkiams.

patisau.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: aliejus
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Mėgstate žaisti kompiuterinius žaidimus? Rizikuojate pakenkti klausai
Gegužė – pats spalvingiausias pavasario mėnuo ir jo margumą galime pajusti gėrėdamiesi ne tik vaizdais, bet ir gar...
Depresija aplanko ir gražiausiais gyvenimo momentais
Depresija – vienas dažniausiai pasitaikančių psichikos sveikatos sutrikimų, per gyvenimą paliečiantis maždaug kas...
Pūslės ant pėdų: ko turėtumėte imtis?
Pavasarį džiuginant geriems orams, natūraliai daugiau laiko skiriame fiziniam aktyvumui, o sunkią avalynę iškeičiame į l...
Psichikos sveikatos duomenys: daugiausia sunkumų patiria vyresnio amžiaus žmonės
Psichikos ir elgesio sutrikimus patiriančių asmenų skaičius Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį nuosekliai augo. Higienos...
Kognityvinė elgesio terapija: kaip ji veikia?
„Aš nieko nesugebu“, „Man niekada nepasiseks“, „Visi kiti yra laimingesni už mane“ &...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų