Penktadienį Klaipėdos universitete vykusi mokslinė–praktinė konferencija „Į sveiką gyvenseną ir skaidrią būtį Vydūno keliu“ bei jo metu vykęs pirmasis Lietuvoje Papildomos ir alternatyviosios medicinos forumas sutraukė kaip niekad daug smalsuolių – salėje nebeliko laisvų vietų, o dalis neradusių kur atsisėsti nepraleido progos pasidaryti po sveikų produktų mugę. Mokslinininkai ir sveikuoliai į uostamiestį pagerbti Vydūno rinkosi jau tryliktus metus iš eilės.
Į konferenciją, kurioje daug dėmesio skirta ne tik Vydūno dvasiniam palikimui, bet ir jo pasaulėžiūrą formavusioms iš Indijos mus pasiekusioms Vedoms, atvyko ir sveikinimo žodį tarė Indijos ambasadorius Lietuvoje Deepak Vohra su žmona.
„Šiandien mus sujungė Vydūnas, - į šviesius spindinčius žmonių, susirinkusių į konferenciją, veidus atkreipė dėmesį Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Dangutė Mikutienė. – O Vydūnas sakė, jog žmogus spindi, kai jis prakilnus“.
Klaipėdos universitetas jame dirbančio sveikos gyvensenos entuziasto - ilgamečio šių konferencijų organizatoriaus, Vydūno mokymo, Ajurvedos puoselėtojo prof. Algimanto Kirkučio dėka garsėja kaip lyderis sveikos gyvensenos srityje. Alternatyvioji medicina, - išreiškė viltį A. Kirkutis, - turi rasti nišą ir galimybes Lietuvoje.
Sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis bei Žolinčių akademijos vadovė Danutė Kunčienė, atkreipę dėmesį, kad konferencija vyko Gandro bei Bičių dieną, įteikė A. Kirkučiui simbolinę dovaną – naminės duonos, už tai, kad sukvietė visus kaip mažus grūdelius į duonos kepalą.
Prof. A. Kirkutis, pasveikinęs susirinkusiuosius, pasidžiaugė, jog šių metų konferenciją padėjo ruošti Vilniaus universiteto, Vilniaus pedagoginio universiteto, Šiaulių universiteto ir Kuano kūno kultūros akademijos mokslininkai ir dėstytojai bei tradiciniai pagalbininkai – Vydūno draugija, Klaipėdos miesto svaivaldybės administracija. Sulaukta per pusę šimto straipsnių, kurie po kruopščios atrankos ir redagavimo publikuojami specialiai konferencijai skirtame leidinyje.
„Džiugu, kad vis daugiau ir daugiau žmonių suvokia natūralios medicinos žinių vertę. Juk ši medicinos rūšis gyvuoja tūkstantmečius, jos žinios kauptos amžiais, o efektyvumas išbandytas tūkstantmečiais ją praktikuojant, įgyta milžiniška patirtis. Linkėčiau, kad tūkstantmetė pagalbinės ir alternatyviosios medicinos patirtis gražiai įsilietų į Lietuvos valstybės sveikatos sistemą ir ją papildytų, tuo suteikdama daugiau naudos ne tik kiekvienam asmeniškai, bet ir mūsų valstybei“, - sakė Seimo narė D. Mikutienė.
Tarptautinėje konferencijoje dalyvavo žymūs mokslininkai ir medicinos specialistai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Indijos, JAV, Rusijos, Kinijos, Italijos. Jie dalijosi patirtimi apie netradicinius sveikatinimo ir gydymo būdus - Ajurvedą, garso ir muzikos terapiją, gydymą gintaru, ajurvedą ir kt.), diskutavo apie bioritmologiją, hemoreologiją, jogą, sveikuolių judėjimų naudą.
Genovaitė Privedienė