Šeštadienis, 2024.04.20
Reklama

18-osios Vydūno konferencijos idėja: sveika gyvensena – būtina Lietuvos ateitis

Ligita Sinušienė | Šaltinis: vlmedicina | 2016-04-07 00:35:14

Lietuvoje kasmet daugiau „užgimsta“ naujų vėžio atvejų nei naujagimių, todėl sveikos gyvensenos idėjų propagavimas tampa mirtinai būtinas – kalbant visiškai tiesiogiai. Tokios ir panašios mintys skambėjo vakar Klaipėdoje vykusioje 18-ojoje tarptautinėje mokslinėje praktinėje konferencijoje, skirtoje Vakarų Lietuvos filosofo, sveikos gyvensenos ideologo Vilhelmo Storostos-Vydūno idėjoms prisiminti ir atgaivinti. Kasmet dėmesį skiriantis vis kitiems akcentams, šiųmetis renginys pavadintas „Vydūnas jaunystei“.

Konferencijioje perskaityta daugybė pranešimų. © VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Tapo tradiciniu

„Prasidėjęs dar tada, kai Klaipėdos universitete (KU) tik kūrėsi Sveikatos mokslų fakultetas, nuo paprastos universiteto auditorijos renginys išaugo iki tradicinio pavasarinio Klaipėdos miesto renginio, kurį jau trečią kartą organizuojame „Švyturio“ arenoje, - kalbėjo renginio sumanytojas ir iniciatorius prof. habil. dr. Algimantas Kirkutis. – Ir tas pavadinimas labai tinkamas, nes pats Vydūnas – tarsi žiburys, reklamuojantis ne tik sveiką gyvenseną, bet ir skaidrų gyvenimą be korupcijos“.

Profesorius pabrėžė, kad Vydūno mintys apie tai, jog daug svarbiau sveikatą išsaugoti ir ją tausoti nei ligas gydyti, lygiai taip pat aktualios ir šiandien.

„Anksčiau visuomenė ir specialistai laikė, kad sveikata – tai ligų nebuvimas, bet dabar jau suvokiama tai, ką Vydūnas suvokė jau ir prieš pusantro šimto metų. Sveikata – tai socialinė būsena, kai žmogus neserga, apimanti visas jo gyvenimo sritis, pradedant nuo sveikos mitybos, baigiant gyvenamąja aplinka, - portalo kalbintas mintimis dalijosi A. Kirkutis. – Ypač vis tai svarbu jauniems žmonėms, kuriems atskleidžiama sąmoningumo nauda. Tos žinios ir praktika, kurias turime mes, padės jaunajai kartais stiprinti ir palaikyti savo sveikatą, ir jie, tikimės, vidutiniškai gyvens 100 metų ir daugiau, o ne 70-72, koks dabartinis lietuvio gyvenimo trukmės vidurkis. Juk Vydūnas, prieš beveik pusantro šimto metų susirgęs tų laikų mirtina liga – tuberkulioze, sugebėjo ją įveikti pakeitęs savo gyvenimo būdą ir dar išgyveno iki 85-erių metų. Jei ne trauma, nelaimė, būtų sulaukęs ir 100 metų. Deja, jau senelis būdamas žiemą įkrito į jūrą, sušalo“.

Prof. A. Razbadauskas su žolininke Adele Karaliūnaite. © VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

 

Prabilo apie paminklą

Konferencijos metu nuskambėjo pasiūlymas ir Klaipėdos universitetą pavadinti Vydūno vardu, renginyje dalyvavę uostamiesčio vadovai prabilo apie būtinybę 2018-aisiais, minėsiant Vydūno gimimo 150-ies metų jubiliejų, sveikatos miesto titulą turinčioje Klaipėdoje pastatyti šiam tautos filosofui skirtą paminklą.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

 

Jaunimo ateitis

VLMEDICINA.LT kalbintas Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios (papildomos ir alternatyvios) medicinos rūmų pirmininkas prof. habil. dr. Algirdas Raslanas atkreipė dėmesį, kad Klaipėdoje, kaip ir visoje Lietuvoje, sveika gyvensena tapo labai madinga ir natūralioji medicina pamažu skinasi į priekį kelią.

„Be abejonių, tai – ateitis, ypač jauniems žmonėms, iš kurių jaučiame didžiulį susidomėjimą, - sakė A. Raslanas. – Bet informacijos apie tai labai trūksta, įvairiose srityse trūksta aiškių reglamentų. Klaipėdos universiteto fantastiška iniciatyva – organizuoti šią konferenciją, į ją įtraukiant jaunimą ne tik kaip dalyvius, bet ir pranešėjus, ir netgi pasirodant įvairiose veiklose, pavyzdžiui, su masiniu šokiu. Sveika gyvensena – Lietuvos jaunimo patirtis ir ateitis“.

Rūmų pirmininkas akcentuoja, kad Klaipėdoje – vieninteliame Lietuvos sveikame mieste - ypač tikslinga plėsti visuomenės sveikatos ir kitas KU Sveikatos mokslų fakulteto studijas, pagal kompetenciją jas sujungiant su kitų miestų universitetų programomis. Pavyzdžiui, Lietuvos edukologijos, Sporto universitetais ir kitais.

„Taip pat labai svarbu su šia nauja sveikos gyvensenos kryptimi įeiti į mokyklas. Švietimo viceministrė Natalja Istomina siekia, jog mokyklose atsirastų trečioji savaitinė kūno kultūros pamoka, skirta ir sportui, ir sveikos gyvensenos įgūdžiams diegti. Ši idėja didele dalimi išplaukia iš Vydūno konferencijos ir KU Sveikatos mokslų fakulteto“, - mintimis dalijosi A. Raslanas.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

 

Sulaukė svečių iš Kazachstano

KU Sveikatos mokslų fakulteto dekanas prof. dr. Artūras Razbadauskas labai džiaugėsi, kad renginyje dalyvavo studentai ne tik iš įvairių Lietuvos universitetų, kolegijų, bet ir užsienio.

„Sulaukėme svečių iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, ir net 16 žmonių grupė iš Kazachstano Astanos medicinos universiteto“.

Nėrė į kubilą

Konferencijos dalyviai turėjo galimybę pasiklausyti ne tik mokslinių pranešimų įvairiausiomis temomis, bet ir pasidairyti, apsipirkti sveikatos prekių ir paslaugų mugėje.

Čia pat buvo renkami parašai už absoliutų alkoholio reklamos ribojimą ir leidimą juo prekiauti tik specializuotose parduotuvėse. Žaviausia atrakcija, be abejo, buvo galimybė panerti į specialiai konferencijai atvežto geoterminio vandens kubilą.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikata be vaistų
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui
Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksnia...
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų