Ricinos aliejus išgaunamas iš paprastojo ricinmedžio (Ricinus communis L.), kuris kilęs iš Afrikos tropikų, yra vienmetis gražus augalas. Vasarą ir Lietuvoje mes auginame jį savo kiemuose ar soduose. Tik čia jis neužauga labai aukštas, o tropikuose siekia net dešimt metrų.
Labai stambūs, gražūs lapai primena kaštoną, žiedai mažiau efektyvūs. Sėklose, blizgančiose kaip marmuras, yra daug neišdžiūstančio, ypatingomis savybėmis pasižyminčio aliejaus.
Ricinmedis dar yra vadinamas Kristaus delnu.
Mūsų medicina ricinų aliejų naudoja kaip efektyvų vidurius laisvinantį vaistą, kuris užtikrintai išvalo žarnyną. Išgėrus šaukštą ar du aliejaus laisvinantis efektas prasideda po kelių valandų.
Ricinos aliejus yra saldoko skonio, neišdžiūstantis, klampios konsistencijos, jį galima skiesti kitais aliejais. Jis vartojamas į vidų ir nuo chroniško vidurių užkietėjimo, enterokolito, išoriškai nuo gimdos kaklelio erozijų, makšties sausumo, esant limfostazei, hemorojui, išangės įtrūkimams.
Ajurvedoje šis aliejus rekomenduojamas vata došai, t. y. asmenims, kurių labai sausa oda.
Žinių apie riciną randama nuo Egipto laikų. Londono ir Berlyno archyvuose saugoma daugybė Egipto papirusų, kuriuose sukaupta daug medicinos žinių. Gydytojas R. Merfis (Robin Murphy) vartė juos, studijavo. Ir nenusivylė.
Egipte ricinos aliejus buvo vadinamas digim. Ir Egipte jį vartojo kiekvienas kaip vidinį ir kaip išorinį vaistą.
Ricinos aliejaus vartojimo būdai
Masažas ir įtrynimai. Po masažo „pridėjus“ šilumos dozę efektas padidinamas. Šiluma praplečia kraujagysles ir aliejus geriau įsigeria. Jis minkština odą ir įtrintas bei absorbuotas sutepa sąnarius. Taip atkuriamas jų lankstumas. Sėdite prie kompiuterio ir jus kankina kaklo nejudrumas? O gal turėjote nugaros traumą? Masažuokite ricinos aliejumi įtemptas vietas. Tai netgi malonu - oda sušyla, atsipalaiduoja įtampa.
Dažniausiai ricinos aliejus naudojamas artritui gydyti. Juo reikia gerai įtrinti sąnarius, nes gydo tik gerai įsigėręs aliejus. Reguliariai įtrinant aliejų į sąnarius pasveiksta žmonės, kurie negalėjo judinti rankų ar kojų, netgi tie, kurie sėdėjo invalido vežimėlyje. Spondilitas, suaugę stuburo slanksteliai, reumatizmas, sąnarių nejautrumas, sustandėjimas du mėnesius trinant šiuo aliejumi atsileidžia, žmonės išsitiesia. Sergantieji artritu gali gausiai teptis ricinos aliejumi kelis kartus per dieną.
Kompresai. Paralyžiuotas ligonis? Dėkite šilto ricinos aliejaus kompresus. Kepenų ir tulžies pūslės problemos? Gal skauda kepenis po fizinio darbo, gal sulėtėjusi kepenų veikla arba yra mažų akmenukų tulžies pūslėje? Tikrai efektyviai padės aliejaus kompresas.
Esant akmenukų inkstuose ligoniai jaučia stiprų skausmą. Tai antras iš stipriausių skausmų po nudegimo. Ricina palengvina skausmą.
Sergant peršalimu, gripu, kankinant galvos skausmui, ricinų aliejumi įtrinama kakta, kaklas, sinusų sritis. Egiptiečiai aliejumi įtrindavo bambą. Gydytojas R. Merfis tai daro kasdien duše. Šis būdas itin puikus gelbstint kūdikius nuo pilvuko skausmų. Bambutę, pilvuką, padukus įtrynus ricinos (galima ir alyvų) aliejumi, vaikelis daug geriau miega.
Gaubtinės žarnos uždegimas, kolitas, vidurių užkietėjimai taip pat gydomi ricinos aliejumi.
Kaip daryti kompresą? Pašildyti aliejų keptuvėje, suvilgyti juo audeklą ir užkloti norimą kūno vietą. Ant viršaus būtų naudinga šilto vandens pūslė. Tik ne elektriniai šildikliai. Tinkamiausias kompresui audinys yra flanelė.
Tokius kompresus galima dėti ant nugaros. Tai galinga terapija. Po kelių dienų ligonis gali pradėti karščiuoti. Vadinasi, vyksta imuninės sistemos atsakas. Vėliau ligonis spontaniškai pasveiksta.
Karpos, nuospaudos, kojų nutrynimai taip pat pasiduoda aliejui. Ricinų aliejus kartais gali išgelbėti santuoką (santuokos priešai - knarkimas, šiurkščios pėdos ir blogas kvapas iš burnos). Trinant pėdas ricinų aliejumi, oda suminkštėja, dingsta nuospaudos ir karpos, seni surandėję audiniai, apgamai, strazdanos, vitiligo, odos grybelis. Reikia trinti, gausiai pilti aliejų ir masažuoti net penkias minutes.
Esant žvynelinei, suskeldėjusias alkūnes, kelius, žvynuotą odą įtrinkite ricinos aliejumi.
Išsiplėtusias venas galima gydyti ricinos aliejaus kompresais, keičiant juos kelis kartus per dieną.
Net po traumos ar esant raumenų atrofijai bei išsėtinei sklerozei aliejus duoda gerą efektą.
Norintiems pagerinti veido odą patartina vakare veidą patepti ricinos aliejumi. Jis taip pat skatina plaukų augimą, sustiprina ir palaiko jų elastingumą, apsaugo nuo ankstyvo žilimo. Reikia gerai įtrinti į galvos odą, kol dingsta lipnumas. Praskiedus šiek tiek alkoholiu susigeria lengviau.
Reikia tik truputėlio kantrybės ir daugelį negalavimų galima palengvinti paprastai ir pigiai.
Parengė dr. Aleta Chomičenkienė
Naudota literatūra:
Angelina Zalatorienė. Ricinos aliejus kitu kampu. https://www.homosanitus.lt/lt/angelina_zalatoriene/turinys/Ricinu_aliejus_kitu_kampu
U. VEISIN. Aromaterapija ot A do Ja. Moskva, 2009.