Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

Sveikatai naudingas ricinų aliejus – sąnarių, pilvo bei kitiems skausmams lengvinti

Šaltinis: vlmedicina | 2021-11-08 10:35:56

Ricinų aliejus iki šiol daugiausiai žinomas kaip natūralaus grožio puoselėjimui pasitarnaujanti priemonė. Visgi aliejaus naudos neapsiriboja tik grožiu ir neretai nepelnytai yra pamirštamos. Ricinos naudojimas gali palengvinti uždegiminių procesų eigą, mažinti migrenos simptomus, raumenų bei sąnarių skausmą, menstruacijų skausmus, tad ricinų aliejaus buteliukas visuomet turėtų būti kiekvienam po ranka.

Į burną lašinamas aliejus
Geriamas ricinų aliejus randamas kiekvienoje vaistinėje / Asociatyvioji nuotr.

Įprastai ricinų aliejus yra siejamas su įvairių odos būklių gydymu, neretai ir su sveikesnių bei stipresnių plaukų augimo skatinimu. Visgi ricinų aliejaus naudos yra kur kas platesnės ir aliejus gali būti naudojimas kitų organizmo susirgimų lengvinimui.

Žarnyno veiklai atstatyti ir organizmui valyti

Daugiausiai žinoma ricinų aliejaus savybė – vidurių laisvinimas. Ricinų aliejus jau kurį laiką yra plačiai naudojamas esant vidurių užkietėjimui bei kamuojant to sukeliamiems nemaloniems pojūčiams. Žolintė Danutė Kunčienė pranešime žiniasklaidai sako, jog verta nepamiršti, jog aliejus taip pat yra puikus preparatas organizmo valymui, padedantis pašalinti toksinus bei organizmą teršiančius parazitus. Išvalius organizmą pastebimai pagerės įvairių organizmo sistemų veikla, taip pat gerokai sumažės kitokių kūno negalavimų, jausitės energingesni, žvalesni.

Ricinų aliejus savo sudėtyje turi ricinoleno rūgšties, kuri padeda stiprinti imuninės organizmo sistemos funkcijas, skatinti limfos apytaką organizme. Ricinų aliejaus naudojimas padeda organizmui gaminti reikiamą kiekį limfocitų – tai baltųjų kraujo kūnelių rūšis, jų randama organizmo imuninėje sistemoje, kuri puola suvokiamas grėsmes organizmui, pavyzdžiui, bakterijas ir toksinus. Svarbu paminėti, kad geriamas ricinų aliejus randamas kiekvienoje vaistinėje ir parduodamas be recepto. Kosmetinis ricinų aliejus tinkamas tik išoriniam naudojimui, o kitu atveju – gali būti netgi žalingas.

Pilvo ir galvos skausmams malšinti

Natūralus ricinos aliejus puikiai pasitarnauja siekiant palengvinti pilvo skausmus. Tokio negalavimo malšinimui geriausiai tinka masažas su šiltu ricinų aliejumi.

„Skaudant pilvui arba kamuojant menstruacijų spazmams ir skausmams ne kosmetinį ricinų aliejų galima naudoti kaip priemonę pilvo masažui. Pirmiausia, svarbu aliejų pašildyti, mat šaltas jis labai klampus, sunkiai tepamas, tad tinkamai jo panaudoti nepavyks“, – komentuoja žolintė Danutė Kunčienė.

Aliejus taip pat puikiai pasitarnauja kaip priemonė galvos skausmo mažinimui ir migrenos simptomų palengvinimui. Norint sušvelninti skausmus, maždaug apie minutę reikėtų masažuoti kaktą naudojant ricinų aliejų.

Kompresas su ricinų aliejumi – įsiskaudėjusiems sąnariams

Itin tirštas ricinų aliejus yra nepamainomas pagalbininkas siekiant slopinti sąnarių skausmus ir netgi palengvinti artrito sukeliamus nemalonius pojūčius.

„Su amžiumi kiekvieno mūsų sąnariai gamina vis mažiau tepalo, – pasakoja D. Kunčienė, – dėl šios priežasties itin svarbu sąnarį drėkinti ir jį „riebalinti“ iš išorės.“

Žolinčių akademijos vadovė D. Kunčienė pataria savo sąnariais rūpintis darant šildančius ir drėkinančius kompresus. Jie palengvins nemalonius skausmus, padės sudrėkinti audinį.

„Kompresams gali būti naudojamas kopūsto, varnalėšos arba krieno lapas. Jį reikėtų šiek tiek „padaužyti“, tuomet ant jo užtepti medaus. Prieš dedant kompresą, skaudančią sąnario vietą reikia pritepti ricinos aliejumi, tuomet dėti lapą su medumi bei kompresą palaikyti bent kurį laiką. Svarbu sąnarį laikyti šiltai – ilgainiui tokie kompresai padės pagerinti sąnario būklę, slopins nemalonius skausmus“, – dalijasi žolintė.

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Net 8 iš 10 lietuvių nepritaria narvuose laikomų vištų laikymo sąlygoms
Net 8 iš 10 (82 proc.) lietuvių mano, jog narvuose laikomų vištų sąlygos yra nepakankamai geros, rodo naujausia reprezen...
Dietologė sugriovė mitus apie iškrovos dieną: nepulkite badauti iškart po Velykų
Kai artėja šventės, tradiciškai pasižadame, kad šįkart tikrai nepersivalgysime, bet pasiryžimas dažniausiai išgaruoja vo...
Velykų šventė: už saiką prie stalo organizmas tikrai padėkos
Kaip nepersivalgyti, o persivalgius, palengvinti virškinimo procesą? Kiek kiaušinių valgyti, o gal jų apskritai vengti?...
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų