Antradienis, 2024.03.19
Reklama

Opiniu kolitu serganti Silvija: „Išmokau labiau džiaugtis gyvenimu“

Kauno klinikų informacija | Šaltinis: vlmedicina | 2019-05-17 09:35:41

Daugiau kaip 3 milijonai žmonių Europos Sąjungoje serga uždegiminėmis žarnyno ligomis – opiniu kolitu ir Krono liga. Sergančių šiomis ligomis Lietuvoje taip pat daugėja.

© Pixabay.com

 

Silvijai opinis kolitas prasidėjo po didelio ilgalaikio streso. „Su šia liga draugauju per dešimt metų ir galiu pasakyti tik tiek – reikia mažiau nervintis ir labiau džiaugtis gyvenimu“, – pasakojimą pradeda Kauno klinikų pacientė.

Moteris teigia, kad pirmieji ligos simptomai buvo kraujas išmatose. „Pamačiau, jog tuštinimasis kitoks nei įprastai, tačiau apie jokią ligą tada negalvojau. Pasipasakojau tai draugei gydytojai, ši iš karto mane paragino kreiptis į specialistus. Man buvo atlikta daugybė tyrimų, kol galiausiai išgirdau, kad sergu opiniu kolitu – nepagydoma ir sunkia liga.“

Opinis kolitas – autoimuninis storosios žarnos uždegimas, pasireiškiantis žarnyno gleivinės išopėjimais, sukeliančiais kraujavimą, viduriavimą bei pilvo skausmus. Liga gali sukelti ir sąnarių skausmus, odos bėrimą ar išopėjimą, akių uždegimą, taip pat gali pažeisti kepenis.

Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos gydytojo prof. Gedimino Kiudelio teigimu, opinis kolitas – lėtinė ir nepagydoma liga, todėl pacientai vaistus dažniausiai vartoja visą gyvenimą. Pagrindinis gydymo tikslas – išlaikyti kuo ilgesnę ligos remisiją ir išvengti komplikacijų: storosios žarnos vėžio, žarnyno toksinio išsiplėtimo, prakiurimo ar masyvaus nukraujavimo“

Silvija atsimena, jog pirmieji metai su šia liga buvo ypač sunkūs. „Viskas prasidėjo po stiprių išgyvenimų. Tik vėliau sužinojau, jog opinis kolitas mėgsta stresą, – atsimena moteris. – Tai liga, kuri įpareigoja visuomet ieškoti tualeto, nes kartais jo prireikdavo ir 20 kartų per dieną. Teko atsisakyti daugybės ilgesnių išvykų, atostogų, pramogų.“

Kauno klinikų pacientei buvo taikyti visi įmanomi gydymo metodai – gydytojai stengėsi pasiekti ligos remisiją. „Kelis kartus buvau paguldyta į ligoninę dėl ilgalaikio viduriavimo. Vienu metu net grėsė storosios žarnos pašalinimo operacija, tačiau dėkoju Dievui ir profesionaliems specialistams, jog viskas baigėsi sėkmingai ir šios operacijos neprireikė. Šiuo metu, kaip sako gydytojai, esu remisijoje, gyvenu įprastą gyvenimą. Kartą per mėnesį man yra taikoma biologinė terapija, kuomet vaistus suleidžia į pilvą. Tik gydytojų pastangų dėka džiaugiuosi gyvenimu ir visiems sakau – mažiau nervinkitės, nes sveikata yra pats brangiausias turtas.“

Prof. G. Kiudelis, kalbėdamas apie ligos valdymą, pabrėžia, kad pacientams reikia itin kruopščiai vartoti gydytojo paskirtus vaistus, vengti emocinio bei fizinio organizmo pervargimo ir sveikai maitintis.

„Opinis kolitas ir Krono liga – lėtinės autoimuninės ligos, kurių komplikacijos gali sukelti ankstyvą neįgalumą bei žymų gyvenimo kokybės pablogėjimą. Nepakankamai gerai kontroliuojama Krono liga ir opinis kolitas gali sukelti fizinius, psichologinius ir socioekonominius sunkumus, kurie vis dažniau paveikia jaunimą ir vaikus“, – pabrėžia prof. G. Kiudelis.

Gegužės 19-oji yra tarptautinė uždegiminių žarnyno ligų diena, kurios metu gydytojai bei pacientų organizacijos siekia atkreipti visuomenės dėmesį į šias dar mažai pažįstamas ligas, paskatinti pacientų artimuosius, darbdavius bei valstybinių institucijų atstovus suvokti sergančiųjų problemas bei sunkumus, su kuriais jie susiduria kasdieniniame gyvenime. Taip pat siekiama padrąsinti visuomenę atviriau diskutuoti apie visapusiškos – tiek medicininės, tiek socialinės – pagalbos organizavimą pacientams bei jų artimiesiems.

 

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 3 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
Kategorijos: Virškinimo sistema
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nemiga gali byloti apie galybę sveikatos sutrikimų: į ką atkreipti dėmesį
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo s...
Gydytoja psichiatrė:  kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiai
Žmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visišk...
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama alkoholiu, vaistais ir narkotinėmis medžiagomis
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai pl...
5 dažniausios regėjimo problemos – kaip jas spręsti?
Žmogaus akis – sudėtingas organas, kuris iš aplinkos priima daugiausiai informacijos. Akių dėka žmogus ne tik mato...
Svarbiausi kokybiško poilsio komponentai: čiužinys, antčiužinis ir patalynė
Visi puikiai žinome, kad kokybiškas poilsis nakties metu užtikrina gerą nuotaiką, darbingumą ir bendrą savijautą. Vis dė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų