Trečiadienis, 2025.07.23
Reklama

Didžiausi ir dažniausi miego priešai

vlmedicina.lt | 2015-07-29 14:01:22

Nuolat girdime, koks miegas yra svarbus. Svarbus mūsų fizinei ir psichinei savijautai, o iš to išsirutulioja ir miego svarba mūsų mokymosi ar darbo našumui, santykiams su kolegomis, draugais ir artimaisiais. Tačiau kaip ir bet kuris mūsų sveikatai naudingas dalykas, taip ir miegas turi keletą priešų.

Ausinės
© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) asociatyvioji nuotr.

Įvairios ne pelno siekiančios miego sutrikimų organizacijos sudėliojo naujausias tendencijas ir sudarė didžiausių miego priešų sąrašą.

Pradėkime nuo pokaičio. Kai kuriose kultūrose pokaičio miegas yra savaime suprantamas dalykas. Dažniausiai toks reiškinys „pateisinamas“ pietietiškose valstybėse, kur per karščius tiesiog neįmanoma nieko veikti. Pats saikingos trukmės pietų miegas gal ir nebūtų toks blogas dalykas, jei vakare jūs miego norite ir užmiegate lengvai bei miegate kokybiškai. Tačiau jei miego kokybe nė nekvepia, atkreipkite dėmesį į savo pokaičius. Mat gali susidaryti užburtas ratas: mirštate, kaip norite nusnausti po pietų ar iškart grįžęs namo, tačiau vakare iki pirmos valandos nakties trūnyjate prie televizoriaus. Geriau eikite miegoti anksčiau, išlavinkite miego rutiną ir venkite pokaitukų.

Kas toliau? Ogi išgabenkite kompiuterius, telefonus, televizorius ir visokią kitokią įrangą iš savo miegamojo. Tai ne tik blaškys jus ir trukdys ankščiau eiti miegoti, bet ir gali įaudrinti (pavyzdžiui, siaubo filmas) taip, kad dar ilgai vartysitės lovoje nemiegodami.

Kad kava, stipri arbata, kokakola, juodasis šokoladas prieš miegą negerai, žinome kone visi. Tačiau lygiai taip pat negerai yra ir alkoholiniai gėrimai. Sakysite, kad juokaujame - juk net raminanti valerijonų tinktūra gaminama alkoholio pagrindu, o po bokalėlio alaus visuomet jaučiamas atsipalaidavimas ir ramybė. Ramesnis ir tykesnis gal ir jaučiatės, tačiau kokybišką nakties miegą alkoholis trikdo, neleisdamas sklandžiai vykti kone visoms mūsų miego stadijoms.

Ne mažesnis priešas yra ir mūsų užimtumas – nesvarbu, ar užimate atsakingas ir aukštas pareigas kokioje įmonėje, ar esate vidutinis ofiso darbuotojas, ar sukinėjatės namie su mažais vaikučiais – diena apkrauta nuo - iki. Toks pat apkrautas tampa ir miegas. Daugybė planų, darbų, šios ir kitos dienos problemos sukasi mūsų galvose ir užtrenkia duris kokybiškam miegui. Tad raskite laiko sustoti ir pailsėti ne tik naktį, bet ir dienos metu – karšta vonia, klasikinė muzika, susitikimas su draugais, pasivaikščiojimas su augintiniu. Tinka viskas, kas atneša jums ramybę.

Nors su ramuma nesusijęs, bet geras ir naudingas dalykas yra fizinė veikla. Tačiau svarbu fizinės veiklos laikas. Jei sportuosite prieš eidamas miegoti, įsigysite dar vieną miego priešą. Jūs tik pagalvokite – organizme viską suaktyvinate ir čia pat liepiate jam nurimti.

Taigi pašalinkite visus įmanomus savo gero miego priešus ir džiaukitės visaverčiu poilsiu.

Šaltinis:

https://sleepdisorders.about.com/od/howcanisleepbetter/ss/Ten_Worst_Things_to_Ruin_Sleep.htm#step1


VLmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: Miegas
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kodėl širdis, inkstai ir silpnesnis organizmas neatlaiko karščio?
Vasara jau seniai nebėra vien tik poilsio ir atostogų metas. Vis dažniau tai – ekstremalių temperatūrų sezonas. Eu...
Smegenų sveikata: kai maži simptomai tampa svarbiais signalais
Neurologiniai sutrikimai tampa vis aktualesne visuomenės sveikatos problema – jie jau dabar sudaro daugiau nei 15...
Ar tinstančios galūnės – tik sezoninis diskomfortas?
Vasaros karščiai dažnai atneša ne tik saulę, bet ir nemalonius fizinius pojūčius. Vienas iš jų – tinimas. Apsunkus...
Profilaktinė vaikų dantų priežiūra be papildomų išlaidų
Vasara yra puikus metas profilaktiškai pasitikrinti dantis, pasirūpinti vaikų burnos sveikata ir gauti privalomas sveika...
Lietuvos donorų paaukota kraujo plazma gelbsti gyvybes
2025 m. sausio–gegužės mėnesiais didmeninės vaistų tiekimo įmonės Lietuvos vaistinėms ir ligoninėms perdavė 2...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas