Šeštadienis, 2024.09.14
Reklama

Būsiu naujokė klasėje, nežinau, kaip surasiu ten draugų

psichika.eu | 2014-07-31 10:11:51

Klausimas: Esu vardu Gintarė (vardas pakeistas), 17 metų. Baigiau 10-tą klasę ir eisiu mokytis į Kauną, vis galvoje sukasi mintys, kaip susirasti draugų, kadangi seniau buvau ir dabar panašiai tokia esu nedrąsi, rami, tyli, abejoju, ar galėsiu susirasti draugų, nes yra didelė baimė, kad paliks mane, apšnekės ar net įžeidinės. Seniau sakydavo klasiokai, kad esu tylenė klasės, o man tai gėda. Noriu išeiti pasitikinti savimi ir drąsi, bet abejoju, ar tokia būsiu…

Knyga
© Fotolia.com

Atsakymas:

Labas Gintare, ačiū, kad pasidalinai savo mintimis. Manau, kad drovumo klausimas yra aktualus ne tik Tau. Daugelis jaunuolių dažnai kelią klausimą, kaip būti drąsesniam bendravime su kitais, kaip susirasti draugų. Tačiau kas sakė, jog būti ramiai, tyliai, nedrąsiai yra blogai ar kad tai yra nepriimtinos savybės?

Esu tikra, kad šie Tavo savęs apibūdinimai puošia Tave kaip žmogų. Tačiau iš tavo laiško suprantu, kad buvimas ramiai, nedrąsiai tau sukelia šiokių tokių sunkumų ir kelią baimę, jog išėjusi gyventi į naują vietą negalėsi susirasti draugų ar sutiksi tokius, kurie tave įskaudins. Šioje vietoje veikia labai svarbus faktorius: kuo blogiau apie save galvoji, kuo dažniau sau kali į galvą, kad nesusirasi draugų, būsi palikta, apšnekėta ir panašiai, tuo blogesnę nuomonė susidarai apie save ir tai pradeda pasireikšti realybėje.

Kiti žmonės dažnai mumis mato tokius, kokius mes patys esame linkę save matyti. Siūlyčiau Tau savo mintis keisti pozityvia linkme ir vietoj „mane apšnekės“ keisk „aš susidraugausiu“ ir panašiai. Taip pat verta pamąstyti, iš kur atsiranda baimė būti paliktai, įžeistai ar apšnekėtai, su kuo tai yra susiję? Jei rasi priežastis bei viso to pradžią, bus galimybė tas sukeliančias priežastis pašalinti ir situacija, tikiu, pagerės.

Sakai, jog klasės draugai vadino tave klasės tylene, siūlyčiau tai priimti tik kaip jų nuomonę, o ne kaip patį faktą. Kitų požiūrį į save mes galime formuoti ir tuo pačiu keisti savo elgesiu. Tu pradėsi mokytis naujame mieste, naujoje mokykloje, susipažinsi su naujais žmonėmis, todėl jie susidarys nuomone apie tave tokią, kaip tu pati mokėsi parodyti save.

Elkis naujoje vietoje taip, kaip tau atrodo, jog kitiems būtų malonu su tavimi bendrauti ir taip, kaip tau pačiai būtų patogu. Bendrauk taip, jog pati jaustumeisi gerai. Bendrauk draugiškai, šiltai. Gali išsikelti sau tikslą per dieną užkalbinti po 2-3 žmones, paklausdama, kaip jiems sekasi, kaip jiems patinka nauja mokykla ir panašiai.

Naujoje vietoje lankykis ten, kur turėtum galimybę susipažinti su naujais žmonėmis, tačiau tai turi būti vietos, kuriose lankytis Tau pačiai yra malonu. Veik tai, kas tau patinka, būk su tais žmonėmis, kurių bendravimas tau yra svarbus ir malonus. Neverta gaišti laiko darant tai, kas tik dar labiau tave įspraus į rėmus, ar kur Tu jausiesi blogai, tai tik dar labiau menkina pasitikėjimą savimi. Parašyk ant lapo kiek įmanoma daugiau gerų savybių, dalykų apie save ir kiekvieną dieną bent po keletą jų vis sau pakartok ir priimk.

Pamilk save tokią, kokia Tu esi, o Tu esi unikali asmenybė. Linkiu Sėkmės.

Psichologė Rosita Katauskienė,

psichika.eu

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Ginekologas atvirai kalba apie pacienčių baimes ir būdus joms įveikti
Ar ir jūs jaučiate nerimą laukdami gydytojo konsultacijos, kraujo tyrimo ar dantų gydymo? Tie, kurie patiria „balt...
Prostatos vėžys: pataria, kaip vyrams pasirūpinti savo sveikata
Rugsėjo 15-ąją minima pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet diag...
Atkurta odontologų savivalda – tikro rūpesčio pacientais ir savo bendruomene rezultatas
„Ypač džiaugiuosi vienu svarbiausių šių metų pasiekimų – priimtu sprendimu atkurti dalį Odontologų rūmų savi...
Miegokite ramiai: ką daryti, kad išmanusis nežadintų naktį?
Negalite užmigti, „scrollinate“ telefoną, o dėl to – dar labiau nesimiega? Tai – tarsi užburtas...
Draugų medikų iniciatyva: gabenami automobiliai Ukrainos kariams ir civiliams
Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos Ukrainos kariams perdavė 3 automobilius – 2 Volkswagen ir...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų