Penktadienis, 2023.03.24
Reklama

Nepasitikiu savimi, esu tyli, rami. Ar išdrąsėsiu?

vlmedicina.lt | 2014-02-25 00:02:42

Klausimas. Esu savimi nepasitikinti ir nepatenkinta. Esu labai rami, tyli, mokykloje bijau šnekėti net su vaikinais. Pastebėjau, kad netraukiu nė vieno vaikino, nes esu per daug tyli, rami. Ar gali būti, kad tokia visada būsiu, ar tik einant laikui išdrąsėsiu ir pasikeisiu? Inga, 17 m.

Linga Švanienė
Linga Švanienė. Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako psichologė, neurolingvistinės psichoterapijos konsultantė Linga Švanienė

Sveika, Inga, kelis kartus įdėmiai perskaičiau tavo trumputį laišką. Girdžiu, kad save vadini ramia ir tylia, manai, kad tai tau trukdo būti patrauklia vaikinams. Dar supratau, kad tau trūksta pasitikėjimo savimi, savęs tokios, kokia esi, priėmimo.

Klausimus išgirdau kelis, nors parašei tik vieną: „Ar gali būti?..“  Mano mokytojas profesorius S. Kovaliovas į taip prasidedančius klausimus visada atsako: „Gali!“.  Iš tiesų gali būti, kad ir toliau išliksi tyli, išoriškai rami (o viduje įsitempusi), nepatenkinta savimi. Yra daug suaugusių žmonių, net tokių, kuriems į galvą žilė beldžiasi, o jie taip ir neišmoko bendrauti.  Visai realus ir kitas variantas, kad tu pasikeisi, tapsi drąsesnė. Ir tokių pavyzdžių, kai žmonės kryptingai dirbo su savimi, ugdėsi norimus bruožus ir pasiekė išsikeltus tikslus, yra daug.

Tačiau laiške girdžiu ir žodžiais neišsakytus tavo klausimus: kaip patikti vaikinams? Kaip tapti pasitikinčia savimi? Kaip pamilti save?  Ir šie klausimai yra susiję.

Sakoma, kad atstumas nuo manęs iki kito žmogaus yra lygus atstumui nuo manęs iki manęs paties ar pačios. Paaiškinsiu. Kai aš savimi nepasitikiu, tai aš save tarytum atstumiu. Jei aš pati save atstumiu, tai natūralu, kad taip pat su manimi elgsis ir kiti. Vadinasi, visų pirma reikia atsigręžti į save ir pamilti tokią, kokia esu.  Jau vien atsigręžimas į save  tave šiek tiek pakeis, nes pasikeis tavo pozicija.

Na, sakysi, atsigręžiau, vaizdas nekoks, ir kas toliau? Kaip priimti save?  Būdų yra daug, visų neišvardinsiu. Papasakosiu tau, kaip į esamą situaciją galima pažiūrėti kitu kampu. Taip suteiksi naują prasmę dalykams, kurie tau šiandien atrodo minusais. Štai sakai, kad esi rami. Pabandykim atrasti, kas tame yra gero. Kai esi rami, gali tinkamai įvertinti situaciją, nepridarai kvailysčių, dėl kurių paskui gali būti gėda. Ne be reikalo amerikiečių patarlė sako, kad skubantis kojotas laksto tuščiu pilvu.

Rašai, kad esi per daug tyli. Bet tai ir gerai, nes apie save kalbėti mėgsta visi, o klausančių (ypač mokančių išklausyti) reika su žiburiu ieškoti. Čia dar vieną patarlę prisiminiau: žodis - sidabras, tylėjimas - auksas. Ir tai sako, kad tylintis žmogus yra patikimas, neišpliurps paslapčių į kairę ir į dešinę. Ir dar viena patarlė – tuščias puodas garsiai skamba. Taigi protingi žmonės nedaugiažodžiauja.

Na, štai, visai puiku būti ramiai ir tyliai. Juk dabar daugiau sau patinki? Žinoma. Taip atstumas nuo tavęs iki tavęs pačios sumažėjo. Vadinasi, ir kiti galės artimiau su tavimi bendrauti.

Žinoma, tai tik pirmas žingsnis link savęs priėmimo. Pasitikėjimo savimi ugdymas – gyvenimo darbas. Net kai vienose srityse tampame žinovais, visada yra dalykų, kuriuose galime tobulėti ir tobulėti.

VLmedicina

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Gydytojai perspėja tėvus: baterijos gali sukelti itin sunkias komplikacijas
Baterijos, iš pirmo žvilgsnio atrodančios nekenksmingai, yra pats pavojingiausias svetimkūnis vaikams, galintis sukelti...
Nauja riešo pažeidimų gydymo metodika žymiai sutrumpina gydymo trukmę
Respublikinės Vilniaus universitetinėje ligoninėje dirbantis gydytojas ortopedas traumatologas Simonas Sereika džiaugias...
Plečiamos slaugytojų atsakomybės – tam tikrais atvejais galėtų išrašinėti receptus ir siuntimus
Mažinant administracinę naštą gydytojams ir didinant sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą pacientams, Sveikatos aps...
Kada reikia plaukų transplantacijos?
Plaukai – viena išraiškingiausių mūsų išvaizdos detalių. Vešlūs, sveiki plaukai yra tikra puošmena, kuria galima d...
 Miego ypatumai ir jo kokybę užtikrinantys veiksniai
Miegas – unikali mūsų organizmo savybė. Nuolat vykdomi tyrimai ir per daugybę metų atrasti miego funkcijos ypatuma...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar skiepysitės nuo erkinio encefalito?
Taip
Ne
Dar neapsisprendžiau
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų