Šeštadienis, 2024.11.09
Reklama

Naujas metodas nustato gliukozės kiekį kraujuje iš ašarų ir prakaito

vlmedicina.lt | 2012-12-05 00:03:06

Daugeliui cukriniu diabetu sergančių pacientų gliukozės kiekio kraujuje matavimas yra kasdienybė. Tam paprastai reikia kraujo lašo, kuris uždedamas ant matavimo juostelės. Tai nėra labai maloni kasdienybė, ligoniai turi kiekvieną dieną durti į odą, didėja ir infekcijų, kitų komplikacijų pavojus.

Gliukozės kiekiui matuoti kraujo nebereikia

Prietaisas gliukozės kiekiui kraujuje matuoti
Prietaisas savo funkciją atlieka pritvirtintas ant odos šalia akies. www.ims.fraunhofer.de nuotr.

Olandijos kompanija „Noviosens“ ir Duisburgo universiteto mokslininkai sukūrė prietaisą, kuris nustato gliukozės kiekį kraujuje iš kitų organizmo skysčių. Tokie prietaisai nėra jokia naujiena, tačiau iki šiol jie buvo per daug sudėtingi, brangūs ir suvartodavo per daug energijos, kas neleido pradėti masinės gamybos.

Biosensorius yra 0,5x2 mm dydžio, jis integruotas į 0,7x10 mm dydžio schemą, kuris yra visa diagnostikos sistema. Šis prietaisas gali būti pritvirtintas ant odos arba greta akies ir gali matuoti cukraus kiekį pagal ašarų ar prakaito koncentraciją. Matavimų duomenys bevieliu metodu perduodami į mobilų prietaisą, pvz. telefoną, ir pacientas nuolat gali pasitikrinti savo gliukozės kiekį kraujuje neinvazyviu metodu.

Mokslininkai jau mato ir naują perspektyvą, ties kuria šio metu dirba – šis biosensorius gali per atstumą būti suderintas su insulino perfuzoriumi, kuris pagal gliukozės koncentraciją parinktų reikiamą insulino kiekį.

Kaip šį prietaisą vertina  Lietuvos medikai? „Naujo prietaiso galimybės, jeigu jis ir tikrai matuos iš prakaito ir paklaida bus minimali, džiugina, bet jei šitą nors ir labai nedidelį prietaisėlį reikės klijuoti prie akies, kad pagautum ašarą, patikėkite,  jūs to irgi nenorėtumėte. Tai galėtų būti patogu labai mažam pacientui (naujagimiui ). Ir dar lieka klausimas,  ar šis aparatėlis bus kompensuojamas“, -  nuomonę apie naujovę išreiškė Respublikinės Klaipėdos ligoninės slaugytoja diabetologė Kristina Zaglubockaja.

Pacientai naudoja savikontrolės aparatėlius

Ji „Vakarų Lietuvos mediciną“ informavo, jog šiuo metu sergantieji  cukriniu diabetu naudoja savikontrolei skirtus aparatėlius.

„Privalumas tas, kad tyrimą sergantysis gali atlikti savarankiškai ir bent kiek orientuotis savo ligos kontrolėje. Tyrimui atlikti reikalingas labai mažas kraujo lašas ir labai menkas piršto odos pradūrimas. Patogūs piršto pradūrikliai nesukelia skausmo ir infekcijos pavojus yra labai minimalus. Sergantiems antro tipo diabetu tai visiškai nebloga priemonė glikemijai kontroliuoti“, - pasakojo ji.

Sergantiems  cukriniu diabetu kas 3 mėn. yra atliekamas  glikuoto hemoglobino tyrimas, kuris parodo praėjusių trijų mėnesių  cukraus kiekio kraujuje vidurkį procentais.

K. Zaglubockajos patirtis rodo, jog pacientai kartais skundžiasi, kad kompensuojamų juostelių nepakanka, bet dažniausiai jos naudojamos neefektyviai.

 „Gal kiek sudėtingiau sergantiems pirmo tipo diabetu, kai diabetas gydomas intensyviai insulinu. Mes žinome, kad savikontrolei skirti aparatėliai turi paklaidą iki 20 proc. ir dažnų cukraus kiekio kraujuje svyravimų ne visada gali aptikti. Norint išsiaiškinti cukraus kiekio kraujuje svyravimus pacientui gali būti uždėtas nuolatinės gliukozės stebėjimo aparatėlis. Nuolatinės gliukozės stebėjimo aparatėlis nėra kompensuojamas, tai kartais kliūtis,  jei pacientas negali sau leisti skirti  tam tikros pinigų sumos.  Tai skausmingesnė procedūra“, - sakė slaugytoja diabetologė.

vlmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Klaipėdos universiteto ligoninėje prieširdžių virpėjimas pradėtas gydyti pažangiausiu metodu
Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) Širdies aritmijų centro medikai nuo šiol prieširdžių virpėjimą – vieną iš d...
Nosies operacijos skirtingose kultūrose: kaip skiriasi pageidavimai pasaulyje?
Nosies operacijos yra vienos iš populiariausių estetinės chirurgijos procedūrų. Nors šios operacijos tikslas yra pagerin...
Medicinos paslaugos greitai ir patikimai
Sveikata yra brangiausia, ką turime, todėl svarbu ja tinkamai ir laiku pasirūpinti. Tam atliekami išsamūs sveikatos tyri...
Kaip tinkamai pasiruošti radiologiniams tyrimams?
Kauno klinikų Radiologijos klinikoje atliekamas platus radiologinių tyrimų spektras, įskaitant rentgeną, ultragarsą, kom...
Nemalonios kelionės į tualetą gali įspėti apie ligą: kaip palengvinti simptomus?
Dirgliosios žarnos sindromas – nemaloni, kasdienybę apsunkinanti lėtinė būklė, paveikianti apie 5–10 proc. p...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų