Šeštadienis, 2024.09.14
Reklama

Medikų atostogos – ir poilsiui, ir darbui

Dalia Šimkutė | Šaltinis: vlmedicina | 2016-06-18 00:02:28

Vasara – atostogų metas. Keliaujame, lankome kultūros renginius, parodas, kiti nuo šurmulio pabėgame į sodybą kaime. Kur ir kaip kasmetines atostogas leidžia medikai? Ar jų pakanka, kad pailsėtų?..

O. Baltutienė Venecijoje, šv. Morkaus aikštėje. Asmeninio archyvo nuotr.

Mažiausiai pacientų – vasarą

Vilniaus Šeškinės poliklinikos direktorės pavaduotoja gydymui Ona Panasenkienė mano, kad gydytojams per metus suteikiamos penkios savaitės mokamų atostogų yra pakankamas laiko tarpas, kad pailsėtų nuo įtempto, daug fizinių bei psichinių jėgų reikalaujančio darbo.

Jos teigimu, šios penkios savaitės jų gydymo įstaigoje medikams paskirstomos nuo sausio iki gruodžio mėnesio.

„Leidžiame pakaitomis gydytojams pailsėti vasarą po dvi tris savaites, kad suvaldytume pacientų srautus“, – sakė pavaduotoja.

Nepertraukiamai darbuotojai gali pasiimti 14 priklausančių atostogų dienų. „Ko tik nebūna šiame pasaulyje – juk kiekvieno gyvenime būna ir nenumatytų situacijų, tad jeigu prireikia, sudarome sąlygas, išleidžiame darbuotojus ir neplanuotoms atostogoms“, - patikino pavaduotoja.

Jų poliklinikoje mažiausias besikreipiančiųjų į medikus žmonių skaičius būna nuo liepos antrosios iki rugpjūčio vidurio. Tuo metu, pasak O. Panasenkienės, ir vaikai, ir įvairios tarnybos, ir ministerijos atostogauja, todėl sumažėja darbo krūviai ir gydytojams.

Atostogauja dažniausiai Lietuvoje, o svajoja apie Romą

Šakių ligoninės vyriausias gydytojas Algirdas Klimaitis atostogų metu tėviškės sodyboje su giminaite iš Kalifornijos Angele Nelsiene. Asmeninio archyvo nuotr.

Šakių ligoninės vyriausiojo gydytojo Algirdo Klimaičio teigimu, vidutiniškai 35 dienas trunkančios atostogos gydytojams yra pakankamos kokybiškam poilsiui. Tiesa, jis priminė, jog įvairių specializacijų medikams šis laikas šiek tiek skiriasi.

„Mūsų ligoninėje yra sezoniškumas, todėl kai sumažėja ligonių, paprastai tai būna vasarą, stengiamės išleisti daugiau gydytojų pailsėti. Todėl dauguma mūsų medikų dažniausiai ilsisi šilčiausiu ir geriausiu metų laiku. Dalis gydytojų 35 dienas dalija keletą kartų per metus“, – pasakojo ligoninės vadovas.

Tiesa, jis prasitarė, kad yra jų ligoninėje dirbančių specialistų, pavyzdžiui, kardiologas, kurių nėra kam pavaduoti, tad jiems sudėtingiau pasiimti atostogas vasarą.

Kaip ir daugumoje kitų gydymo įstaigų, šioje ligoninėje atostogos planuojamos iš anksto – metų pabaigoje, gruodžio mėnesį.

Pasiteiravus, ar pašnekovas taip pat iš anksto nusprendžia, kur ir kaip leis laiką šių laisvadienių metu, atsakė, jog dabar, sulaukęs vyresnio amžiaus, spontaniškai nebesielgia, planuoja iš anksto, ką veiks. Pastaraisiais metais jis dažniausiai atostogauja Lietuvoje, gamtoje, mieloje vietoje – tėviškėje, aplanko pažįstamus ir toliau gyvenančius giminaičius, nuvažiuoja sutvarkyti kapų. Taigi atostogų metu ne tik ilsisi, bet ir atlieka įvairius darbus, sutvarko reikalus, kuriems ne visada lieka laiko po darbo vakarais ar savaitgaliais.

Ar jo atostogos nepertraukiamos? „Priklauso nuo situacijos – jeigu aukštesnės institucijos pateikia užpildyti kokius dokumentus, jeigu vyksta kokia reforma ar paprašoma kokį projektą pateikti, reikia laiko licencijavimui ar akreditavimui, kartais tuos darbus atlieku išėjęs trumpesnių atostogų“, – sakė ligoninės vadovas.

Iš visų atostogų A. Klimaičiui į atmintį labiausiai įstrigo kelionė į Italijos sostinę Romą. „Su šiuo didžiausiu, nepakartojamu Italijos miestu mums padėjo susipažinti puikus gidas – tuo metu Vatikane studijavęs lietuvis kunigas. Aplankėme ne tik senovės Romos laikų statinius – katakombas, Koliziejų, Panteoną, Romos kalvas, bet ir patalpas, į kurias ne kiekvienas gali patekti, pavyzdžiui, Vatikano bibliotekos fondus. Nepaprastą įspūdį paliko ir popiežiaus rezidencija Vatikane, Siksto koplyčia. Rodos, tokia tolima ir kartu tokia pasiekiama mūsų dvasiai artima kultūra. Svajoju dar kartą aplankyti šį amžinąjį miestą“, – atskleidė A. Klimaitis.

Vilioja tėviškės parkai, muziejai

UAB „Rietavo šeimos daktaras“ šeimos gydytoja Neringa Pocevičienė teigė, jog šiemet jau keletą savaičių ilsėjosi, bet dar visų priklausančių atostogų neišnaudojo, tad džiaugėsi turėsianti galimybę vėl pabėgti nuo kasdienio darbo. Ji dažniausiai šį laiką praleidžia Lietuvoje, nes mano, jog ir mūsų šalyje yra ką pamatyti – įvairiuose miesteliuose vienas už kitą gražesni parkai ir kitos rekreacinės vietos, muziejai.

Ar pakanka 36 dienas trunkančių atostogų? „Kam jų užtenka? Visada norisi daugiau, – juokdamasi atsakė pašnekovė. – Galime pailsėti ir vasarą, išsyk pasiimti tris savaites. Neišeina atostogų susiplanuoti, nes visada iškyla kokie nors reikalai namuose. Galbūt pavyks toliau išvykti, kai būsime vyresni, dabar vaikai, šeima...“.

Svarbiau – geresnis atlygis

Kauno Dainavos poliklinikos gydytoja Sigutė Mickevičiūtė prisipažino, jog šiemet vieną savaitę jau ilsėjosi, ją puikiai praleido pažintinėje kelionėje užsienyje. Ji visada iš anksto planuoja, kur vyks, todėl po atostogų jaučiasi atsigavusi, nes patiria nepakartojamų įspūdžių.

Į klausimą, ar pakanka nustatytos atostogų trukmės, gydytoja atsakė, jog penkios savaitės tikrai nėra mažai, palyginus su kitų profesijų žmonėmis. Jos manymu, atsakingas, sudėtingas darbas turėtų būti įvertintas geresniu atlygiu, o ne ilgesnėmis atostogomis.

Pavaikštinėjo šv. Pranciškaus pėdomis

Plungės rajono skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistė Ona Baltutienė atostogauja dukart per metus po keletą savaičių.

„Galėčiau išsyk visas dienas pasiimti, bet geriau pailsėti dukart per metus. Atostogaujame pagal grafiką, tad ilsiuosi įvairiais metų laikais“, - prisipažino moteris. Šį laiką ji dažniausiai praleidžia Lietuvoje: pabūna su mažamečiais anūkais, važiuoja padirbėti į sodą, nuvyksta atsigauti į pajūrį.

Vis dėlto retkarčiais ištrūksta ir į tolimesnę kelionę. Iki šiol neišdilo įspūdžiai apie praėjusio rudens 10 dienų kelionę „Šventojo Pranciškaus pėdomis“. Su kitais piligrimais važiuodami link Italijos, stabtelėjo Lenkijos Čenstochovoje, užsuko į Mergelės Marijos šventovę, garsėjančią Dievo Motinos – Juodosios Madonos ikona. Toliau vyko į šv. Pranciškaus aplankytas vietas Italijoje: Venecijoje – Šv. Morkaus baziliką; Asyžių, kuriame šventasis gimė ir buvo palaidotas. Užsuko ir į Porciunkulėje esančią šventojo atstatytą mažą bažnytėlę, kitas su jo gyvenimu susijusias vietas. Pamačiusi visas šias vietas, moteris pajuto, suvokė, koks didis šventasis buvo Pranciškus.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Ginekologas atvirai kalba apie pacienčių baimes ir būdus joms įveikti
Ar ir jūs jaučiate nerimą laukdami gydytojo konsultacijos, kraujo tyrimo ar dantų gydymo? Tie, kurie patiria „balt...
Prostatos vėžys: pataria, kaip vyrams pasirūpinti savo sveikata
Rugsėjo 15-ąją minima pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet diag...
Atkurta odontologų savivalda – tikro rūpesčio pacientais ir savo bendruomene rezultatas
„Ypač džiaugiuosi vienu svarbiausių šių metų pasiekimų – priimtu sprendimu atkurti dalį Odontologų rūmų savi...
Miegokite ramiai: ką daryti, kad išmanusis nežadintų naktį?
Negalite užmigti, „scrollinate“ telefoną, o dėl to – dar labiau nesimiega? Tai – tarsi užburtas...
Draugų medikų iniciatyva: gabenami automobiliai Ukrainos kariams ir civiliams
Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos Ukrainos kariams perdavė 3 automobilius – 2 Volkswagen ir...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų