Penktadienis, 2025.07.04
Reklama

Kaip tinkamai laikyti vandenį, kad būtų saugu juo atsigaivinti?

www.lrt.lt | 2013-07-12 12:33:28

Niekas taip gerai negaivina karštą vasaros dieną, kaip stiklinė gėlo vandens. Specialistai pabrėžia saugoti vandenį nuo tiesioginių saulės spindulių ir prieš geriant įsitikinti, kad vanduo yra saugus.

Vanduo
Genovaitės Privedienės nuotr.

Pirktą parduotuvėje ar geriamąjį vandenį iš čiaupo reikėtų laikyti vėsiai ir saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, nes vanduo ims gesti.

Iš gręžinio išgaunamo vandens temperatūra būna apie 8–9 laipsnius – tai ideali temperatūra vandeniui išlikti šviežiam, tačiau gerti jį rekomenduojama kambario temperatūros.

„Viešai tiekiamą vandenį tikrai galima gerti. Šiokių tokių niuansų yra šiaurės vakarų Lietuvoje, kur vandenyje yra dideli kiekiai tam tikrų fluoridų. Taigi ten vandens kiekį iš čiaupo reikėtų riboti.  Tačiau, pavyzdžiui, Vilniuje fluoridų yra netgi per mažai. Optimali fluoridų koncentracija vandenyje yra apie 0,6–0,8, o Vilniuje yra 0,2–0,3. Išskyrus Kirtimų vandenvietę – ten fluoridų kiekis yra optimalus. [...] Kartais vandenyje būna per didelis geležies kiekis. Toks vanduo yra nemalonus gerti – atsiranda kvapas ar spalva. Tačiau tokį vandenį gerti galima, jis yra saugus“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyr. specialistė Vilija Galdikienė.

Neatidarytas vanduo plastikinėje ar stiklinėje taroje gali galioti iki metų. O štai atsukus rekomenduojama jį suvartoti kuo greičiau. Namuose atsuktą vandens talpą rekomenduojama laikyti šaldytuve, vykstant į gamtą – šaltkrepšyje.

Šiukštu – nelaikykite geriamojo vandens automobilio salone, nes vasarą ten per karšta.

„Fasuotas geriamasis vanduo yra keturių rūšių: natūralus mineralinis vanduo, šaltinio vanduo, stalo vanduo ir fasuotas geriamasis vanduo. Natūralus mineralinis vanduo yra sukurtas gamtos ir pasižymi savita chemine kompozicija, skoniu, tyrumu ir švarumu. Natūralūs mineraliniai vandenys taip pat skirstomi į tris kategorijas: mažos, vidutinės ir didelės mineralizacijos. Šaltinio vanduo labai panašus į mineralinį, tik jam nereikalingas oficialus valstybės pripažinimas. Stalo vanduo gaunamas sumaišius natūralų mineralinį vandenį su geriamuoju“, – Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyr. specialistas Algimantas Lipnickas.

Kas trečio šulinio vanduo Lietuvoje nėra tinkamas gerti. Tad nutarę atsigaivinti įsitikinkite, kad vanduo yra ištirtas ir jį gerti saugu.

Simona Stanapėdytė,

www.lrt.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: Vanduo
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Gimdos miomos: keturios aktualijos, kurias turėtų žinoti kiekviena moteris
Gimdos miomos – tai gerybiniai, gerai apriboti ir hormonams pavaldūs lygiųjų raumenų ir jungiamojo audinio ląsteli...
Vieno danties praradimas – delsti negalima
Netekus vos vieno danties, daugelis žmonių linkę numoti ranka – juk tai tik nedidelis tarpelis, ypač jei jis nėra...
Nematomi sparnai: skrydžio saugumas prasideda prieš jums pakylant
Vasara – atostogų ir kelionių lėktuvais metas. Atsisėdę į patogią kėdę lėktuve ir prisisegę saugos diržus, retai s...
Kai liga paliečia vaiko smegenis: gydymo kelias, komandos darbas ir viltis ateičiai
Ši publikacija – apie centrinės sistemos navikus. Kviečiame susipažinti su Vilniaus universiteto ligoninės Santaro...
Spinalinės raumenų atrofijos gydymas sugrąžina visavertį gyvenimą
Kauno klinikų pacientas Edgaras prisimena, kad būdamas aktyvus, sportą mėgstantis paauglys ėmė vis dažniau vengti fizinė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų