Penktadienis, 2025.05.02
Reklama

Kraujo dieną – gydymo inovacijos ir dėmesys pacientų gyvenimo kokybei

Šaltinis: vlmedicina | 2016-05-06 16:32:54

Onkohematologinius ligonius vienijanti bendrija „Kraujas“ gegužės mėnesį jau ketvirtą kartą kviečia minėti Kraujo dieną, kuomet skatina susiburti sunkios kraujo ligos paliestus žmones, jų artimuosius, medikus ir drauge pasidžiaugti pasiektais gydymo rezultatais.

Organizatorių nuotr.

„Vienas pagrindinių bendrijos tikslų – skatinti pacientus pačius domėtis savo liga ir gydymo naujovėmis, todėl gegužės 19 d. organizuojame tradicinę konferenciją „Kraujo diena“, kurioje naujausia informacija apie onkohematologinių ligų gydymą suteikiama pacientams, jų artimiesiems ir bendrosios praktikos gydytojams“, – teigė bendrijos „Kraujas“ pirmininkė Ieva Drėgvienė.

Kaip sakė ji, nauji diagnozavimo, gydymo metodai ir pažangūs vaistai sukėlė tikrą perversmą onkologijoje – vis daugiau vėžiu sergančių žmonių pasveikta. Ligos, kurios prieš keletą metų reiškė mirties nuosprendį, šiandien yra efektyviai gydomos. I. Drėgvienė džiaugėsi ir pasikeitusia vaistų kompensavimo tvarka, kuri užtikrina greitesnį inovatyvių vaistų pasiekiamumą pacientams.

„Vis tik, reikia pabrėžti, jog gydymo rezultatai priklauso ne tik nuo gydytojų ir technologijų, svarbu ir tai, kaip pacientas vykdo nurodymus, laikosi gydymo režimo, bendrauja su juo besirūpinančia medikų komanda. Pasitikėjimas gydytojais, jų pastangų vertinimas ir glaudus bendradarbiavimas padeda pasiekti geresnių rezultatų. „Kraujo diena“ suvienija gydytojus, pacientus bei jų artimuosius tam, kad suteiktų reikiamų žinių ir sutelktų bendrai veiklai, atskleistų būdus, kaip padėti sau susirgus vėžiu. Efektyvus gydymas naujausiais metodais, bendravimo galia ir žinios – tai svarbiausi dalykai, padedantys įveikti onkologinę ligą, kuriuos turėtų prisiminti pacientas“, – pabrėžė bendrijos „Kraujas“ pirmininkė.

Gegužės 19 d. Vilniuje vyks dvi konferencijos. Viena bus skirta pacientams ir jų artimiesiems, kita – bendrosios praktikos gydytojai, kurių kompetencija, diagnozuojant sunkias kraujo ligas, yra itin svarbi.

„Būtent į bendrosios praktikos gydytojus dažniausiai kreipiasi žmonės pasijutę blogai. Medikams skirtame seminare VUL Santariškių klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro gydytojai pristatys pranešimus apie tai, kaip atpažinti kraujo ligų simptomus, apie naujausius diagnostikos metodus, Lietuvoje taikomą gydymą, „žaliuosius koridorius“ onkologijoje ir hematologijoje, praktinius paliatyviosios medicinos aspektus“, – pasakojo I. Drėgvienė.

Pacientams ir jų artimiesiems skirtoje konferencijoje gydytojai hematologai pateiks naujausią informaciją apie lėtines mieloleukemiją ir limfoleukemiją, mielominę ligą, paraproteinemijas, bus kalbama apie mitybos, fizinio aktyvumo, socialinių garantijų temomis, pateiktos elgesio rekomendacijos ir stebėsenos gairės pacientams po kaulų čiulpų transplantacijos.

„Nuolat bendraujame su onkologinėmis ligomis sergančiais pacientais, todėl išgirstame, su kokiomis problemomis jie susiduria, kas juos neramina. Gana mažai dėmesio yra skiriama pacientų gyvenimo kokybei svarbiems klausimams ir tam, su kuo jie susiduria išėję iš ligoninės, po gydymo. Jaučiame, jog trūksta informacijos mitybos, fizinio aktyvumo, socialinių garantijų, temomis – dalykais, kurie yra tikrai svarbūs, bet dažnai lieka antrame plane“, – kalbėjo I. Drėgvienė.

Kraujo dienos minėjimo renginiai vyks gegužės 19 d. „Holiday Inn“ viešbutyje. Daugiau informacijos ir konferencijų programas rasite www.kraujas.lt.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Renginiai
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Mėgstate žaisti kompiuterinius žaidimus? Rizikuojate pakenkti klausai
Gegužė – pats spalvingiausias pavasario mėnuo ir jo margumą galime pajusti gėrėdamiesi ne tik vaizdais, bet ir gar...
Depresija aplanko ir gražiausiais gyvenimo momentais
Depresija – vienas dažniausiai pasitaikančių psichikos sveikatos sutrikimų, per gyvenimą paliečiantis maždaug kas...
Pūslės ant pėdų: ko turėtumėte imtis?
Pavasarį džiuginant geriems orams, natūraliai daugiau laiko skiriame fiziniam aktyvumui, o sunkią avalynę iškeičiame į l...
Psichikos sveikatos duomenys: daugiausia sunkumų patiria vyresnio amžiaus žmonės
Psichikos ir elgesio sutrikimus patiriančių asmenų skaičius Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį nuosekliai augo. Higienos...
Kognityvinė elgesio terapija: kaip ji veikia?
„Aš nieko nesugebu“, „Man niekada nepasiseks“, „Visi kiti yra laimingesni už mane“ &...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų