Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

Žurnalistės skambutis telšiškei patrumpino eilę pas angiochirurgą

Ligita Sinušienė | 2013-08-27 00:02:09

Kamuojamai miegoti neleidžiančių skausmų septyniasdešimtmetei telšiškei gydymo įstaigos nepasiūlė jokios geresnės alternatyvos – arba susimokėjus keliasdešimt litų vykti į Šiaulius pas nežinia kokį specialistą, arba laukti spalio mėnesio. Alternatyvų atsirado daugiau, kai į įstaigos vadovą kreipėsi žurnalistai.

Registratūroje
Konsultacijos pas angiochirurgą kai kuriose ligoninėse tenka laukti daugiau nei mėnesį. Kai kuriais atvejais eiles galima aplenkti sumokėjus "simbolinį" mokestį. Algirdo Kubaičio nuotr.

Gal per sena būti gydoma?

„Vakarų Lietuvos medicinai“  septyniasdešimt vienerių Stanislava iš Telšių skundėsi, kad praėjusį trečiadienį paskambinusi į Klaipėdos jūrininkų ligoninės (KJL) registratūrą sulaukė atsakymo, kad talonas pas kraujagyslių chirurgą – tik spalio mėnesiui. Susakiusi lakonišką informaciją darbuotoja tiesiog numetusi ragelį. „Aš naktimis negaliu miegoti, kaip skauda kojas, viena blauzda iki pusės nutirpusi, - žurnalistei guodėsi moteris. – Todėl geriu migdomuosius. Dieną galiu ištverti, bet sėdint ar gulint  skausmas nepakeliamas“.

Stanislava pasisakė serganti cukriniu diabetu, tad, be fizinių skausmų, ją kamuoja ir nerimas, ar uždelsus kojų apžiūrą neteksią vienos amputuoti. „Vakarų Lietuvoje tik vienintelėje šitoje ligoninėje dirba geriausi specialistai. Atvažiuoja kažkoks vienas į Telšius, bet priima net ne poliklinikoje, o Žemaičių vaistinėje. Tik paima 35 Lt už konsultaciją ir nieko nepasako. Aš sakiau, kad man tikriausiai yra problemų su giluminėmis venomis, o jis sako: „Aš nieko nematau“. Tai kas čia per specialistas? Mane gydė Telšiuose, bet jokio pagerėjimo nesulaukiau.  Apskritai atrodo, kad mano amžiuje gal jau ir nebeverta visai kreiptis į gydytojus. Juk o jeigu man – trombozė? Ir jei paskui visai koją nupjaus?“, - kalbėjo telšiškė.

Portalo pašnekovę į neviltį stumia ir tai, kad ji turinti tik vienintelę išeitį – laukti rugpjūčio mėnesio galo ir vykti į Šiaulius mokamai konsultacijai. „Ne pinigai svarbiausia, juk nėra daug – 45 Lt, bet aš net nežinau, koks specialistas mane apžiūrės. Žinau, kad Jūrininkų ligoninėje dirba labai puikus gydytojas, bet jis tikriausiai ir nevažinėja į kitus miestus“, - svarstė moteris.

Eilės – iki 15 dienų?

Klaipėdos jūrininkų ligoninės vyriausiasis gydytojas Jonas Sąlyga „Vakarų Lietuvos medicinai“ paaiškino, kad jo vadovaujamoje įstaigoje dirba keturi angiochirurgai: Rimvydas Gutauskas, Rokas Petrutis, Linas Jarašūnas ir Darius Skirutis. Ir patikino, jog KJL nesiunčia šių specialistų į rajonus.

J. Sąlyga paaiškino, kad konsultacijai pas kraujagyslių chirurgą pacientai, turintys šeimos gydytojo siuntimą, registruojasi KJL registratūroje. „Skubia tvarka pacientai patenka tą pačią dieną, o planine tvarka – nuo 10 iki 15 dienų“, - teigė įstaigos vadovas.

Portalo pašnekovas pabrėžė, jog KJL neteikia mokamų konsultacijų pacientams, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu ir turintiems gydytojo siuntimą. Planinei konsultacijai pacientas turįs teisę pasirinkti konkretų gydytoją, bet tokiu atveju laukti konsultacijos gali tekti ilgiau.

Ką vyriausiasis gydytojas pasiūlytų pacientei, kenčiančiai kojų skausmus? „Pasiūlyčiau kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris ir nuspręs, ar jai reikalinga būtinoji ar planinė pagalba. Jeigu 71 m. telšiškei reikalinga būtinoji pagalba, ji privalo atvykti į KJL l priėmimo skubiosios pagalbos skyrių“, - atsakė J. Sąlyga.

Darbuotojai tapo mandagūs

Tą pačią dieną straipsnio autorė paskambino į KJL registratūrą, neva ketindama užsiregistruoti pas angiochirurgą. Buvo maloniai paaiškinta, kad eilės teks laukti iki rugsėjo. Vėliau paaiškėjo, kad po žurnalistės skambučio KJL registratūros darbuotojai maloniai nustebino ir tą pačią senolę iš Telšių.

„Atrodė, kad paskambinau visai į kitą įstaigą, - džiaugėsi moteris. – Su manimi taip maloniai kalbėjo, viską paaiškino – „nors prie žaizdos dėk“. Netgi pažadėjo patys paskambinti šį vakarą ir pranešti, kada tiksliai bus konsultacija. Ne pas tą gydytoją, pas kurį norėjau, nes jis ką tik grįžęs iš atostogų, ir pas jį susidariusi eilė, bet vis tiek nebereikia laukti spalio, ir nebereikės važiuoti į Šiaulius. Man netgi pasakė, kad jeigu skausmai labai stiprūs, galiu atvažiuoti tiesiai į ligoninę ir laukti, kol mane priims“.

Susimokėjus – konsultacija tą pačią savaitę

„Vakarų Lietuvos medicinai“  nepavyko susiekti nei su Šiaulių respublikinės ligoninės medicinos direktore Vaiva Makštutiene, šiuo metu pavaduojančia atostogaujantį įstaigos vadovą Petrą Simavičių, nei su šios ligoninės konsultacijų poliklinikos administracija. Tačiau paskambinus į registratūrą ir apsimetus ketinančia pas angiochirurgą prisiregistruoti paciente, paaiškėjo, jog  artimiausias vizitas pas specialistą laukia spalio 11 d. Tiesa, į ligoninės kasą sumokėjus „apie 45 litus“, sulaukti konsultacijos galima jau šį penktadienį.

Registratūros darbuotoja paaiškino, kad į Šiaulius pakaitomis vyksta visi keturi KJL angiochirurgai, tačiau negalinti pasakyti, kuris konkrečiai dirbsiąs šį penktadienį. „Sužinome tik prieš dieną arba tą pačią dieną“, - sakė darbuotoja.

Angiochirurgų trūksta

Rimvydas Gutauskas
"Šioks toks angiochirurgų trūkumas yra visoje Lietuvoje, nors Vilniuje, Kaune juntamas perteklius“, - sakė Rimvydas Gutauskas. Algirdo Kubaičio nuotr.

KJL Angiochirurgijos skyriaus vedėjas Rimvydas Gutauskas „Vakarų Lietuvos medicinai“ aiškino, kad „šioks toks angiochirurgų trūkumas yra visoje Lietuvoje, nors Vilniuje, Kaune juntamas perteklius“.

Chirurgas patikino, jog šios srities geriausi specialistai Vakarų Lietuvoje koncentruojasi būtent KJL. „Prieš kurį laiką du iš mūsų pabėgo į miesto ligoninę (Klaipėdos universitetinę – autorės pastaba). Bet mes susitvarkome, nors vieną ar du papildomus  specialistus būtų gerai dar turėti. Vis dėlto kai kurie kolegos nelabai nori pritraukti naujų žmonių“, - pasakojo R. Gutauskas.

Per dieną KJL angiochirurgai planine tvarka priima 15 pacientų. „Papildomai suteikiame dar ekstra konsultacijas skubos tvarka. Visus pacientus priimame nuo 12 val. iki 15 val., o tuo metu dirba vienas iš mūsų specialistas“, - pasakojo gydytojas.

R. Gutauskas sakė net nežinąs, kiek laiko pacientai laukia eilėje pas jį ar kitą kolegą. O į rajonus pats sakė nevažinėjąs. Tik kartą per mėnesį vykstąs į Šilalę ir Šiaulius. Gydytojas nesutiko ir su nuomone, esą išvykstantieji specialistai nėra patys geriausi. Beje, sakė žinąs kolegą, kuris važinėjąs ir į Šiaulius, bet pavardės atskleisti nenorėjo.

Tačiau telšiškės Stanislavos minėtoje Žemaičių vaistinėje Telšiuose, kaip bent jau portalui aiškino telefono ragelį pakėlusi darbuotoja, angiochirurgai niekada neteikė konsultaciją. Čia patalpas nuomojančios „kelios mergaitės“, kurios specialia aparatūra tik patikrinančios kojas ir galinčios klientams tik pasakyti, ar apskritai jie turį sveikatos problemų ir ar angiochirurgo konsultacija jiems reikalinga.

Delsti pavojinga

Kauno klinikose konsultacijos pas angiochirurgą reikia laukti ne daugiau kaip tris savaites, - teigė prof. Aleksandras Antuševas. Tokie terminai – vasaros, o rudenėjant eilės pailgėja iki dviejų mėnesių. „O jei kas nori patekti pas gydytoją anksčiau, gali sumokėti simbolinę, 36 litų, kainą. Tačiau tokie atvejai Kaune – retenybė, nes žmonės pinigų neturi, laukia eilėje. O jei su gydytojo siuntimu, kuriame nurodyta, jog pacientui skirtina skubi būtinoji pagalba, priimama tą pačią dieną“.

Pasak profesoriaus, į Kauną angiochirurgų apžiūrai atvyksta pacientų ir iš Vakarų Lietuvos: „Iš Klaipėdos nėra pasitaikę, bet sulaukiame iš Šilutės, Šilalės, nemažai – ir iš Tauragės. Juk šiais laikais pacientai turi teisę rinktis gydymo įstaigą, siuntime nėra nurodoma, į kurią konkrečią įstaigą jis turi kreiptis“.

Ką kaunietis gydytojas patartų pacientei iš Telšių, kamuojamai skausmų? „Vykti tiesiai į ligoninės priėmimą, nes mūsų srityje, jei uždelsiama tris dienas, gali tekti ir amputuoti kojas“, - sakė portalo pašnekovas.

Ligita Sinušienė

ligita@vlmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Net 8 iš 10 lietuvių nepritaria narvuose laikomų vištų laikymo sąlygoms
Net 8 iš 10 (82 proc.) lietuvių mano, jog narvuose laikomų vištų sąlygos yra nepakankamai geros, rodo naujausia reprezen...
Dietologė sugriovė mitus apie iškrovos dieną: nepulkite badauti iškart po Velykų
Kai artėja šventės, tradiciškai pasižadame, kad šįkart tikrai nepersivalgysime, bet pasiryžimas dažniausiai išgaruoja vo...
Velykų šventė: už saiką prie stalo organizmas tikrai padėkos
Kaip nepersivalgyti, o persivalgius, palengvinti virškinimo procesą? Kiek kiaušinių valgyti, o gal jų apskritai vengti?...
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų