Šeštadienis, 2023.06.10
Reklama

Viltis sergantiems kasos vėžiu: gydymas bus efektyvesnis

Šaltinis: vlmedicina | 2016-03-04 00:02:17

Mokslininkai nustatė, kad kasos vėžys yra tarsi mažiausiai keturi atskiri susirgimai, atsiradę dėl skirtingų priežasčių ir reikalaujantys savito gydymo, – rašo BBC.com.

© Fotolia.com

Tyrėjai tvirtina, kad šios žinios lems naujų gydymo metodų, kurie palies kiekvieno paciento ligos Achilo kulną, pritaikymą. Analizė, publikuota žurnale „Nature“, apima 456 pacientų ligos istorijas.

Auglį sukelia DNR mutacijos, kurios priverčia sveiką audinį tapti navikiniu, tačiau yra daugiau nei vienas vėžio išsivystymo kelias.

Buvo išskirti 4 tipai: skvamozinis, nevisiškai diferencijuotų kasos ląstelių, imunogeninis ir netipiškai diferencijuotas endokrininis - egzokrininis.

Skirtingų vėžio tipų egzistavimą galėtų įrodyti išgyvenamumo vidurkis, pavyzdžiui, diagnozavus skvamozinį tipą, išgyvenamumo vidurkis yra 4 metai – tai yra beveik perpus mažesnis nei sergant kito tipo vėžiu.

Tačiau svarbiausia, kad nustačius skirtingus vėžio tipus bus galima paskirti atitinkamą gydymą ir  išgydyti daugiau pacientų.

Dauguma žmonių, kuriems diagnozuojamas kasos vėžys, išgirsta, jog jiems gyventi liko mažiau nei metai. Ir tik 1 proc. iš jų išgyvena 10 metų po ligos nustatymo – situacija nesikeičia jau keturis dešimtmečius.

Tuo tarpu pagerėję krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžio gydymo rezultatai reiškia, kad kasos vėžys pražudo daugiau žmonių nei bet kuris kitas navikinis procesas (išskyrus plaučių vėžį, kuris kai kuriose šalyse taip pat yra didelė problema).

Manoma, kad imunogeniškas kasos vėžys būtų jautrus naujai imunoterapijai, kurios klinikiniai bandymai jau greitai bus pradėti vykdyti.

Tyrimų vadovas L.Reynolds sakė: „Atradimai yra ypač svarbūs kiekvienam sergančiajam, jie reiškia, kad ateityje kiekvienas pacientas galės gauti tinkamą gydymą tinkamu metu. Ir jei mes tiksliai nustatysime, koks gydymas būtų efektyviausias konkrečiam pacientui, galėsime užtikrinti geriausias išgyvenamumo galimybes – kiek galima ilgesnį ir kiek įmanoma geresnės kokybės gyvenimą“.

Taigi šio tyrimo rezultatai leis užtikrinti, kad pacientai gautų gydymą, kuris tikrai kovotų su jų organizme vykstančiu vėžiniu procesu.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Vabzdžių įgėlimai: pataria, kaip kovoti su niežuliu
Šiltąjį sezoną viešnagę gamtoje gali apkartinti vabzdžiai. Neretai įgėlimo vietą ima niežėti. Kaip numaldyti niežulį, ka...
Lietuvos širdies ir kraujagyslių ligų žemėlapis: raudonas signalas 12-oje savivaldybių
Lietuvos darbingo amžiaus (40-64 m.) gyventojų širdies ir kraujagyslių ligų (ŠKL) sergamumo bei mirtingumo žemėlapis ats...
Euromelanomos diena: prevencinė patikra padės anksti aptikti piktybinę ligą
„Santaros klinikos aktyviai įsitraukia į akciją ir didžiausias mūsų indėlis – specialistų dalyvavimas j...
Inovatyvus gydymas: ar jis pasiekiamas onkologiniams pacientams?
Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 18 tūkst. naujų vėžio atvejų. Šiandien daugybė onkologinių ligų, pritaikius inovatyv...
Tobulėjantys krūties vėžio diagnostikos bei gydymo metodai – užkarda klastingai ligai
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, kaip ir visose šalies ar Europos gydymo įstaigose, kuriose gydomi krūties vėžiu serga...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar naudojate odos apsaugą nuo saulės?
Taip, naudoju kremą su SPF 50
Taip, naudoju įvairius kremus
Ne, nes noriu kuo daugiau įdegti
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų