Antradienis, 2023.06.06
Reklama

Supermaistas prieš žarnyno vėžį

vlmedicina.lt | 2015-05-18 14:00:55

Žarnyno vėžys (arba tiksliau - gaubtinės žarnos vėžys) - viena iš tų vėžio formų, kurią laiku pastebėjus galima greitai ir efektyviai išgydyti. Be to, žarnyno vėžio prevencija labai paprasta ir duoda gerus rezultatus. Vis dėlto žarnyno vėžys ir toliau pirmauja pagal mirtingumą ir sergamumą, tik šiek tiek nusileisdamas plaučių vėžiui.

Imbieras
Imbieras yra ne tik puikus produktas žarnyno vėžio prevencijai, bet ir padeda nužudyti jau susiformavusias šio vėžio ląsteles. Algirdo Kubaičio nuotr.

Kodėl taip gali būti? Gydytojai pastebi, kad daugelis pacientų dėl specifinės vėžio lokacijos drovisi kalbėti apie užklupusias sveikatos problemas, pasireiškusius simptomus. Žarnynas glaudžiai susijęs su išeinamąja anga, gaubtinės žarnos vėžio simptomai dažnai pasireiškia nemaloniais reiškiniais tuštinantis ir pacientams tai tampa ne ta tema, apie kurią laisvai ir be kompleksų galima kalbėti. Tad visame pasaulyje steigiamos pačios įvairiausios organizacijos, užsiimančios šviečiamąja veikla, padedančios sergantiesiems ir jų šeimos nariams susidoroti su šiuo vėžiu.

Kaip pridera, atliekami ir įvairūs moksliniai tyrimai, ieškantys efektyviausių prevencijos priemonių. O jos ne tokios jau ir sudėtingos.

Pagrindinės prevencijos priemonės taip pat susijusios su vėžio lokacija ir labiausiai orientuojasi į subalansuotą mitybą. Tada - į kasdieninį fizinį krūvį, žalingų įpročių vengimą.

Ypač rekomenduojama riboti raudonosios mėsos kiekį, o jei esate didelės rizikos grupėje (pavyzdžiui, gaubtinės žarnos vėžiu sirgo artimieji), rekomenduojama dažniau tikrintis ir atidžiai sekti pakitimus, susijusius su tuštinimusi, nuovargiu, pilvo skausmu, greitu ir dideliu svorio netekimu.

Kad jau prakalbome apie mitybą, ji turi būti ne šiaip sau. Svarbiausia - daug skaidulų, antioksidantų, probiotikų turintys maisto produktai ir prieskoniai. Mokslininkai išskyrė kelis pagrindinius maisto produktus, efektyviausiai padedančius žarnyno vėžio prevencijai.

Pirmiausia, superproduktu vadinamas avokadas. Avokade gausu skaidulų. Skaidulos gerina žarnyno peristaltiką, švelnina žarnyno judesius ir neleidžia susidaryti polipams. Panašiomis savybėmis pasižymi ne tik avokadai, bet ir viso grūdo gaminiai, rudieji ryžiai, juodosios pupelės.

Antras produktas - antioksidantų „prifarširuotos“ saldžiosios bulvės. Dėl gausios antioksidantų sudėties šios bulvės - puikus produktas prieš bet kokio tipo vėžį. Lygiai tokiomis pačiomis savybėmis pasižymi ir špinatai, brokoliai, morkos.

Įvairaus pobūdžio prieskoniai veikia kaip natūralios priešuždegiminės medžiagos. Štai kad ir imbieras - įrodyta, jog jis yra ne tik puikus produktas prevencijai nuo žarnyno vėžio, bet ir padeda nužudyti jau susiformavusias žarnyno vėžio ląsteles. Kiti naudingi prieskoniai: česnakas, raudonėlis, svogūnai. Drąsiai gardinkite salotas ir kitus patiekalus šiais prieskoniais.

Galiausiai, žarnyno draugas - jogurtas ir kiti rauginto pieno produktai. Šiuose vertinguose produktuose gausu gerųjų bakterijų, kurios garantuoja optimalią žarnyno veiklą, padeda palaikyti sveiką terpę žarnyne, gerina virškinimą ir peristaltiką. Gerai būtų į racioną įtraukti ir miso sriubą, obuolių actą, kurie taip pat padeda palaikyti tinkamą žarnyno terpę.

Tad mažais mitybos žingsneliais sveiko žarnyno link.

Šaltinis:

https://www.medicaldaily.com/wear-blue-colon-cancer-month-raise-awareness-4-foods-lower-your-risk-324414


VLmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Skelbiamas konkursas Kauno klinikų direktoriaus pareigoms eiti
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbia konkursą Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės (LSMUL) Kauno kli...
Kodėl labai svarbu sportuoti dirbantiems sėdimą darbą?
Sėdimas darbas mažiausiai 8 valandas kasdien - daugelio suaugusių žmonių kasdienybė. Tik ar žinojote, kad moksliniai tyr...
Nepaisyti kalcio trūkumą signalizuojančių ženklų – pavojinga sveikatai
Tyrimai rodo, kad Lietuvos gyventojai – nepriklausomai nuo lyties ar amžiaus – su maistu negauna būtinos kal...
Naujas prostatos vėžio gydymo būdas
Nacionaliniame vėžio institute pradėtas naujas etapas prostatos vėžio gydyme: krioabliacijos būdu sunaikintas lokaliai a...
Kauno klinikose reta liga sergančiai pacientei pritaikytas inovatyvus gydymas
Kamilė – pirmoji paauglė Lietuvoje, kuriai pritaikytas gydymas CFTR moduliatoriais, skirtais gydyti retą lėtinę li...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar naudojate odos apsaugą nuo saulės?
Taip, naudoju kremą su SPF 50
Taip, naudoju įvairius kremus
Ne, nes noriu kuo daugiau įdegti
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų