Šeštadienis, 2024.04.27
Reklama

Protrūkių kreivės lūžimas žemyn praėjusią savaitę sustojo

Šaltinis: vlmedicina | 2021-07-14 09:30:42

Kaip rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologinių tyrimų metu surinkti duomenys, praėjusią savaitę aktyvių koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkių skaičius, lyginant su 26-ąja metų savaite, nesikeitė. Iš viso praėjusios savaitės pabaigoje fiksuota 18 aktyvių protrūkių, kaip ir savaitę prie štai.

Medikai gydo COVID
COVID-19 gydantys medikai / Kauno klinikų nuotr.

Pasak NVSC specialistų, pirmą kartą po septynių savaičių, kai buvo matomas aktyvių protrūkių mažėjimas, stebimos ne tokios palankios tendencijos.

„Jau kurį laiką buvome įpratę matyti teigiamus poslinkius aktyvių COVID-19 ligos protrūkių žemėlapyje. Praėjusi savaitė išsiskiria blogąja prasme. Vertinama, kad tokias tendencijas lemia išaugęs žmonių tarpusavio bendravimas, grįžimas dirbti į fizines darbo vietas. Tai reiškia, kad dabar ypač svarbu pasiskiepyti tam, kad spėtume užkirsti kelią platesniam viruso plitimui, apsisaugotume patys ir apsaugotume tuos, kurie yra aplink, o tokios praėjusios savaitės tendencijos būtų išimtis iš taisyklės“, – sako epidemiologai.

Praėjusią savaitę daugiau protrūkių, lyginant su laikotarpiu prieš tai, specialistai fiksavo gamybos ir prekybos sektoriuose – po tris, kai savaitę prie štai tokių protrūkių buvo registruota po du.

Taip pat 27-ąją metų savaitę registruoti du protrūkiai socialines paslaugas teikiančiose įstaigose. Prieš savaitę tokio tipo įstaigose protrūkių specialistai nestebėjo.

Tuo metu, maisto pramonės, logistikos ir transporto, statybų sektoriuose registruotų aktyvių protrūkių skaičius, lyginant pastarąsias dvi savaites, išliko toks pat.

Bendrai praėjusios savaitės pabaigoje Lietuvoje fiksuota 18 aktyvių COVID-19 ligos protrūkių, kaip ir 26-ąją metų savaitę. 25-ąją metų savaitę – 46 aktyvūs COVID-19 ligos protrūkiai, 24-ąją metų savaitę – 88 protrūkiai, 23-ąją metų savaitę – 138 aktyvūs COVID-19 ligos protrūkiai, 22-ąją metų savaitę – 212 protrūkių, 21-ąją metų savaitę – 331 protrūkis, 20-ąją metų savaitę – 386 protrūkiai, 19-ąją metų savaitę – 448 protrūkiai.

COVID-19 protrūkių kreivė

NVSC primena, kad protrūkis – tai staigus užkrečiamųjų ligų išplitimas, apėmęs riboto skaičiaus žmonių grupę ir (ar) ribotą teritoriją, t. y. du ir daugiau tarpusavyje susiję ligos atvejai laiko ir vietos požiūriu.

Specialistai primena, kad Lietuvoje vykdoma masinė vakcinacija, tad visi asmenys, sulaukę 16 metų, raginami registruotis skiepui internetu www.koronastop.lt arba, jeigu nėra galimybės to padaryti, skambinti Karštosios linijos numeriu 1808.

Be to, Europos vaistų agentūrai leidus „Comirnaty“ vakcina nuo koronaviruso skiepyti 12–15 metų asmenis, šios amžiaus grupės vakcinacija jau vykdoma ir Lietuvoje. Registruoti vaikus skiepijimui gali tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nauja farmacinės rūpybos paslauga leis rečiau lankytis pas gydytoją dėl recepto išrašymo
Nuo kitų metų pradžios gydytojai galės išrašyti vaistus ilgiau nei pusmečiui, t. y. 6–12 mėnesių laikotarpiui. Tač...
Pavasario saulė taip pat gali pakenkti odai ir ją nudeginti
Po permainingų pavasario orų mėgaudamiesi pasiilgta saule, žmonės dažnai daro vieną klaidą – nepasirūpina odo...
Ir maistas, ir vaistas: salierai padės detoksikuotis pavasarį
Salierai auginami jau tūkstančius metų: jų ištakos siekia Viduržemio jūros regioną, kur senovės Graikijoje ir Romoje sal...
Verta žinoti būsimiems ir esamiems tėvams: šleivapėdystė ir šleivojimas – skirtingi dalykai
„Nebūk šleivapėdis", – tėvai subara vaiką, kuris eidamas pėdas ant pagrindo stato ne lygiagrečiai, o įs...
Kaip sportuoti saugiai: pataria gydytojas kardiologas
Daugiau nei prieš tūkstantį metų persų kilmės gydytojas ir filosofas Avicena sakė: „Judėjimas gali pakeisti daugel...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų