Ketvirtadienis, 2024.04.25
Reklama

Populiarių rašytojų sveiko gyvenimo įpročiai

Šaltinis: vlmedicina | 2023-04-19 11:36:53

Kasdieniame gyvenime siekiame gyventi kuo sveikiau ir įtvirtinti sveikatai naudingus įpročius, tačiau dažnai susidūrus su pirmaisiais sunkumais rankos nusvyra ir vėl grįžtama į senas vėžes. Lėtas ankstus kėlimasis ryte ir mankšta virsta kelių kavos puodelių išgėrimu paknopstom lekiant į darbą, profesiniai reikalai įsiterpia į asmeninį gyvenimą, o jeigu lieka laiko sau – jis būna praleidžiamas ant sofos, akis įbedus į televizoriaus ekraną.

Miega ant kompiuterio klaviatūros
Miegas / Asociatyvioji nuotr.

Liaudies išmintis byloja, kad sveikas pavyzdys – užkrečiamas. Kokią kasdienę rutiną sau yra susikūrę garsūs pasaulio rašytojai ir bestselerių autoriai? Interneto knygynas patogupirkti.lt dalijasi 5 asmenybėmis, kurių pavyzdžiai įkvėps į savo dienotvarkę įvesti sveikų įpročių.

Haruki Murakami – disciplina ir bėgimas

Japonų novelistas Haruki Murakami – puikus pavyzdys, ką gali pasiekti žmogus, laikydamasis griežto dienos rėžimo. „The Paris Review“ duotame interviu jis pasakojo, jog rašydamas romaną, jis laikosi disciplinos: „Atsikeliu ketvirtą valandą ryto ir 5-6 valandas praleidžiu dirbdamas. Po pietų nubėgo 10 kilometrų arba plaukiu 500 metrų (kartais darau abu), tada leidžiu laiką skaitydamas arba klausydamasis muziką. Miegoti einu 9 valandą vakaro.“ Pasak H. Murakami, tokia rutina lydi jį kiekvieną dieną ir tai tampa savotiška hipnoze – taip jis pasiekia gilesnes proto būsenas.

Japonų rašytojas taip pat yra ir entuziastingas sportininkas – jį su bėgimu sieja itin artimas ryšys. Nors pradėjo bėgioti būdamas vos 33-ejų, jis tapo aistringu maratono bėgiku ir triatlonininku. Pasak jo, rašymas ir bėgimas turi savų panašumų: nei bėgimui, nei rašymui nereikia daug įrangos ar priemonių, bėgimui pakanka geros avalynės, rašymui – patogaus įrankio ar prietaiso rašyti. Kai nepabėgioji ar nerašai – gali kaltinti tik save, o pradėti tiek vieną, tiek kitą užsiėmimą – visai nesunku. Tiesiog reikia prisiversti imti ir pradėti tai daryti.

Norint bėgioti, nereikia būti geriausiu ar greičiausiu. Laikui bėgant, tai bus kompensuota drausminga disciplina ir sunkiu darbu. Nereikia būti talentingiausiu bėgiku, kad nubėgtum maratoną. Taip pat ir su rašymu – nereikia būti pačiu talentingiausiu rašytoju, norint parašyti romaną. Vis dėlto, tiek bėgimui, tiek rašymui reikia ištvermės ir susikaupimo. Pasak H. Murakamio, nuosekliai stengiantis ir sąmoningai praktikuojantis, galima sėkmingai lavinti abu įgūdžius. Savo ryšius su bėgimo rašytojas aprašė 2008 m. išleistoje knygoje „Ką aš kalbu, kai kalbu apie bėgimą“.

Robin Sharma – ankstyva dienos pradžia ir laikas sau

Lyderiavimo ir saviugdos treneris Robin Sharma daugiau nei ketvirtį amžiaus yra atsidavęs padėti žmonėms suvokti savo gimtąsias dovanas ir jomis pasinaudoti. Dėl daugybės sėkmingų bestselerių ir motyvuojančių įrašų socialinėje erdvėje, pasiekiančių daugiau nei 6 šimtus milijonų žmonių, jis tapo tikru pavyzdžiu daugeliui, kaip gyventi sveikai, dirbti produktyviai ir išnaudoti savo gyvybinį potencialą.

Su savo sveikatingumo ritualais R. Sharma supažindino knygoje „5 valandos klubas“. Patarimų vadove jis teigia, jog rytai yra skirti pasisemti įkvėpimo ir gyvybinės energijos, kurios užtektų visai dienai.

Knygoje jis pasakoja, jos atsikėlęs 5 val. ryto, laikosi 20/20/20 ritualo. Jį sudaro: 20 minučių mankšta, 20 minučių, skirtų sąmoningumo ugdymui – meditacijai, minčių išrašymui dienoraštyje ar svajonių generavimui, ir 20 minučių, skirtų mokymuisi kažką naujo.

Pasak R. Sharmos, naujam įpročiui įtvirtinti reikia 66 dienų – jos reikalauja valios, tačiau padeda sukurti tiek fizinei, tiek emocinei sveikatai naudingą ritualą.

Maya Angelou – gyvenimo pusiausvyra

Tiems, kam sunku išlaikyti pusiausvyrą tarp darbo ir asmeninio gyvenimo, verta atkreipti dėmesį į poetės ir pilietinių teisių aktyvistės Mayos Angelou dienotvarkę.

Kiekvieną rytą, išlydėjusi vyrą į darbą, nors ir turėdavo galimybę rašyti namuose, ji taip pat uždarydavo namų duris ir iškeliaudavo dirbti: gretimame viešbutyje būdavo išsinuomojus nedidelį paprastą kambarį, į kurį ateidavo rašyti. Ten ji laikydavo tik savo žodyną, Bibliją ir kortų kaladę, o atėjus į kambarį, nuo sienų nukabindavo paveikslus, kad šie netrikdytų jos įkvėpimo. Rašytoja dirbdavo nuo 6:30 iki 2 val. dienos, o po to grįždavo namo, kur prie darbų nebeprisėsdavo, nebent perskaitydavo savo vyrui, ką tą dieną buvo parašiusi.

Šiais laikais M. Angelou metodą ir viešbučio kambarį pakeitė kavinės, kuriose galima išvysti vis daugiau prie nešiojamų kompiuterių besidarbuojančių lankytojų. Kokia vieta atlikti darbams būtų bepasirenkama – namai, kavinė ar viešbutis – svarbiausia išlaikyti balansą ir laiku užbaigti darbus, kad liktų laiko poilsiui.

Anthony Robbins – šaltas vanduo ir refleksijos

Kaip galima pastebėti – ryto rutina yra viena iš svarbiausių sėkmingų žmonių paslapčių. Asmenybės permainų ekspertas ir motyvacinių saviugdos knygų, tokių kaip „Pažadinkite savyje milžiną“, „Gyvybės jėga“ ir „Neribota galia“ bestselerių autorius, mokantis kitus, kaip pasiekti savo nusistatytų tikslų, valdyti emocijas ir kūną, gerbėjams yra atskleidęs ir savo svarbiausius ryto ritualus.

„Pirmas dalykas, kurį darau kiekvieną rytą – įlendu išsimaudyti į šaltą vandenį. Nors įlipti visada nemalonu, išlipus – jausmas neįtikėtinas. Aš tą darau siekdamas treniruoti savo smegenis – kad geriau sukontroliuočiau savo mintis ir apimančias baimes“, – pasakoja A. Robbins.

Toliau – dėmesys skiriamas mintims. „Pirmiausia skiriu tris minutes ir sutelkiu dėmesį į tris gyvenimo įvykius, už kuriuos esu dėkingas. Kitos trys minutės yra skiriamos mąstymui apie tai, ką noriu pasiekti, tad mintyse įsivaizduoju, kaip viskas atrodytų, tarsi tai jau būtų įvykę. Tada kažkam iš savo draugų, artimųjų ar pažįstamų nusiunčiu teksto ar garso žinutę su nuoširdžiu komplimentu. Tai verčia mane visuomet ieškoti gėrio žmonėse, su kuriais tenka susidurti. Galiausiai – griebiuosi problemos, kurią tą dieną reikia išspręsti ir taip diena įgauna pagreitį.“

Pasak A. Robbinso, tokie ryto ritualai suteikia jo kasdienybei daugiau gyvybinės energijos ir padeda susikaupti aplinkoje tvyrant triukšmui ir greitam gyvenimo tempui.

Stephen King – miego svarba

Teigiama, jog miegas – geriausias kūrybiškumo afrodiziakas. Išties, miegas ir sapnai padeda sureguliuoti neigiamas emocijas ir skatina kūrybiškumą, o netinkamas miego ciklas kenkia žmogaus psichikai. Pasak populiariausio pasaulyje siaubo romanų autoriaus Stepheno Kingo, garsėjančio nuosekliais ir atkakliais rašymo įpročiais, reikia pripratinti save kiekvieną dieną keltis ir eiti miegoti tuo pačiu metu, kad kūnas žinotų, kada yra laikas poilsiui, kada darbui.

Tiesa, anot jo, tiek rašymas, tiek sapnavimas turi panašumų – abi būsenos moko būti fiziškai ramiems, atsilaisvinus nuo niūraus kasdienio minčių pertekliaus. Kaip žmogaus protas ir kūnas pripranta kasnakt miegoti šešias, septynias ar aštuonias valandas, taip ir dienos metu, galima išmokyti prabudusį protą patekti į „kūrybiško miego“ būseną ir įgyvendinti ryškius sapnus, kurie po to pavirstų sėkmingais grožinės literatūros kūriniais.

Po 6 puslapius per dieną kasdien parašantis garsus amerikietis taip pat teigia, jog dirbant, kambaryje neturėtų būti telefono, televizoriaus ar vaizdo žaidimų konsolės. „Bet kuriam rašytojui, o ypač pradedančiajam, reikia išmokti pašalinti visus galimus trukdžius“. Pasak S. Kingo, rašant reikia atsikratyti savo pasaulio, kad galima būtų sukurti naujus.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikata be vaistų
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Anksti nustatytas imunodeficitas – išgelbėtos gyvybės
Naujagimiams atliekamas imunodeficito tyrimas galėtų vieniems vaikams išgelbėti gyvybę, kitiems – anksti skirti gy...
Smegenų insulto gydymas: intervencinė radiologija – auksinis gydymo standartas
Intervencinės radiologijos specialistai atlieka gyvybiškai svarbų, gyvybę gelbstintį gydymą, kuris yra mažiau invazyvus...
Šuns asistento mokymas kainuoja per 25 tūkst. eurų, bet toks šuo padeda ir fiziškai, ir emociškai
Geriausiu žmogaus draugu vadinami šunys ne tik tampa lygiaverčiais šeimos nariais, bet ir gali padėti žmonėms su negalia...
Dr. T. Sveikata: "Pacientas nėra automobilis, kuriam galiu užsakyti detalę ir žinoti, kad ji tikrai tiks"
„Kiekvienai endoprotezavimo operacijai ruošiamės iš anksto, apgalvojame jos strategiją, dirbame su keliomis kompiu...
Ligonių kasos apmokės dvi modernias priemones sudėtingoms širdies procedūroms
Nuo liepos 1-osios ligonių kasos stacionarines tretines suaugusiųjų intervencinės kardiologijos paslaugas teikiančioms g...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų