Klausimas. Neseniai sužinojau, kad turiu DHKB dešinės Hiso kojytės blokadą; jau ne pirmą kartą man ją pastebi šeimos gydytojas po kardiogramos tyrimo. Sako, kad tai nieko tokio ir viskas gerai. Pats jaučiuosi gerai, dažnai sportuoju. Ar tai gali atsiliepti vėliau? Darius, 28 m.
Atsako gydytojas kardiologas dr. Arūnas Maksvytis
Žmogaus širdies raumuo susitraukia pagal širdies laidžiąja sistema plintantį elektros impulsą, kuris sužadina raumens skaidulų susitraukimą. Širdies laidžioji sistema susideda iš kelių elementų - tai būtų sinusinis mazgas, kuris generuoja impulsus, toliau plintančius į atrioventrikulinį mazgą. Iš šio mazgo išeina vadinamasis Hiso pluoštas, toliau besidalijantis į dvi - kairiąją ir dešiniąją Hiso pluošto kojytes. Dešiniąja kojyte plintantis impulsas sužadina dešiniojo širdies skilvelio raumens, o kairiąja kojyte plintantis - kairiojo širdies skilvelio susitraukimus. Dažniausiai abiem kojytėmis impulsas plinta vienodu greičiu, o jei kuri kojytė atsilieka - tai vadinama šios kojytės blokada. Blokadai būdingas tam tikras elektrokardiogramos vaizdas, taigi ši būklė nustatoma tik pagal elektrokardiogramą ir niekaip kitaip.
Kalbant apie DHPK (dešiniosios Hiso pluošto kojytės) blokadą, ji neretai būna besimptomė ir niekaip negydoma. Tačiau yra ligų, kuriomis sergant DHPK blokada taip pat pasireiškia. Naujai nustačius DHPK blokadą, visada reikia patikrinti, ar nėra šių ligų. Kalbama apie lėtines plaučių ligas, plaučių arterijos emboliją, kardiomiopatiją, širdies nepakankamumą, širdies raumens ar vožtuvų infekciją, arterinę hipertenziją, įgimtas širdies ydas ir kt.
Taigi, pagal EKG nustačius DHPK blokadą, verta pasikonsultuoti su kardiologu dėl tikslesnio sveikatos būklės įvertinimo.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.