Elektrokardiograma yra dažnai naudojama miokardo infarktui ir kitoms būklėms, susijusioms su širdimi, diagnozuoti. Tačiau Europos kardiologų susitikime Vienoje pranešta, kad elektrokardiogramos duomenis gali iškreipti krūtų implantai.
Daugelis šiuolaikinių krūtų implantų yra itin inovatyvūs, saugūs ir atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus, todėl vis mažiau moterų kamuoja pooperacinės komplikacijos ar kasdienis diskomfortas, nešiojant šiuos implantus. Vis dėlto dar egzistuoja situacijų ir būklių, kada šios chirurginės intervencijos būdu implantuojamos priemonės gali trukdyti. Ir tai šiuo atveju glaudžiai susiję su širdimi.
Elektrokardiograma (dažnai vadinama ar žymima tiesiog EKG) yra širdies elektrinio aktyvumo užrašymas, specialius prietaisus prijungus prie krūtinės, kojų ir rankų. Su elektrokardiogramos pagalba galima išsiaiškinti, kaip greitai plaka širdis, ar širdies ritmas reguliarus, ar patologinis ir kokie elektriniai impulsai sklinda įvairiose širdies dalyse. Elektrokardiograma – svarbi priemonė tikrinant bendrą širdies būklę ir sveikatą, diagnozuojant širdies ligas, kaip miokardo infarktą ar širdies nepakankamumą, aritmijas ir kitas būkles.
Krūtų implantai naudojami siekiant suteikti krūtims geresnę formą, jas padidinti, taip pat krūtų rekonstrukcijai po krūties vėžio.
Monako kardiologai minėtame Vienos kardiologų kongrese paaiškino, kas juos pastūmėjo pasidomėti implantų ir elektrokardiogramos sąsaja: atliekant echokardiografiją nešiojančioms krūties implantus moterims, šio tyrimo metodo metu naudojamas ultragarsas negali penetruotis per krūties implantus ir tyrimo rezultatai išsikreipia. Apie tyrimo rezultatus skelbia academic.oup.com.
Kitame tyrime, kuriame aiškintasi, ar išsikreipia ir elektrokardiogramos rezultatai, dalyvavo 48 moterys. Iš jų 20 moterų be krūtų implantų. Dėl tyrimo rezultatų tikslumo ar objektyvumo kardiogramą atlikę du gydytojai nebuvo informuoti, kad tirs tik moteriškos lyties atstoves, nebuvo informuoti ir apie jų amžių, širdies ligas, apie tai, ar jos nešioja krūtų implantus. Ištyrus moterų be krūtų implantų grupę, vienas gydytojas nustatė, kad toje grupėje visų moterų tyrimo rezultatai normalūs, kitas gydytojas tik vienu atveju pastebėjo nukrypimus. Tačiau implantus nešiojančių moterų grupėje nukrypimai svyravo nuo 38-57 procentų. Tačiau nė viena iš tyrime dalyvavusių implantus turinčių moterų neturėjo širdies problemų.
Dar pastebėta ir tai, kad implantus nešiojančių moterų grupės elektrokardiogramoje iškreipiami tie specifiniai rodikliai, kurie apibrėžia miokardo infarkto ar koronarinės arterinės ligos egzistavimą.
Kardiologų nuomone, pacientės privalo pasakyti gydytojui apie nešiojamus krūties implantus, o gydytojams pastebėjus nuokrypius, į pagalbą pasitelkti ir kitus diagnostinius metodus, kaip pavyzdžiui, kraujo tyrimus.