Šeštadienis, 2025.01.18
Reklama

Nuo sausio 1-osios plečiamos Odontologų rūmų veiklos sritys

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2024-12-31 09:56:25

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VASPVT), įgyvendindamos Lietuvos Respublikos Odontologų rūmų įstatymo ir Lietuvos Respublikos odontologijos praktikos ir burnos priežiūros praktikos įstatymo nuostatas, įsigaliosiančias 2025 m. sausio 1 d., parengė poįstatyminius teisės aktus. Pagal juos, Odontologų rūmai licencijuos gydytojus odontologus ir burnos priežiūros specialistus bei vykdys jų licencijuojamos veiklos sąlygų laikymosi priežiūrą – rūpinsis jų kvalifikacijos tobulinimu ir profesine praktika pagal atitinkamą profesinę kvalifikaciją ir kt.

Odontologo įrankis
Odontologas / Algirdo Kubaičio nuotr.

„Odontologų rūmų savivalda yra būtina gydytojų odontologų, burnos priežiūros specialistų profesinei etikai, kvalifikacijai ir kokybės priežiūrai. Odontologų rūmų bendradarbiavimas su valstybinėmis sveikatos apsaugos institucijomis yra tvirtos partnerystės, pagrįstos dialogu, bendrų tikslų siekimu, pavyzdys. Savivaldos nepriklausomumo išlaikymas padės aktyviai prisidėti prie sveikatos politikos formavimo ir prie to, kad odontologinės ir medicinos paslaugos būtų prieinamos visiems šalies gyventojams, nepaisant socialinės ar geografinės padėties", – sako laikinai vykdanti SAM kanclerės funkcijas Asmens sveikatos departamento direktorė Odeta Vitkūnienė.

Įsigaliojus pakeitimams, Odontologų rūmai prisidės prie medicinos normų rengimo, rūpinsis specialistų kompetencijų platformos integracija ir išduos spaudo numerius. Šie pakeitimai palies apie 8 000 šalyje dirbančių gydytojų odontologų ir burnos priežiūros specialistų.

„Pasaulinė licencijavimo praktika yra įvairi. Įsitraukus medikų bendruomenėms į specialistų licencijavimo procesą ir suteikus bendruomenėms daugiau savarankiškumo ir atsakomybės, galima pasiekti gerų rezultatų bei didinti priežiūros efektyvumą", – sako VASPVT direktorius Tadas Žentelis.

Odontologų rūmų vadovė prof. dr. Vilma Brukienė pabrėžia, kad Odontologų rūmų savivalda suteikia naudų valstybei, gydytojams odontologams ir burnos priežiūros specialistams bei pacientams – užtikrinama daugiau lankstumo ir aukštesnė specifinė kompetencija, reaguojant į pokyčius odontologijos sektoriuje.

„Odontologija yra sparčiai besikeičianti, modernių ir aukštųjų technologijų sritis, todėl tik šios srities specialistai gali tinkamai atstovauti savo sektoriui ir siekti, kad teisinė bazė atlieptų nuolat besikeičiančią situaciją. Džiaugiuosi, kad Lietuvoje vis labiau pasitikima profesine savivalda, kad esame partneriai sveikatos sistemoje. Viliuosi, kad odontologijos paslaugos taps dar kokybiškesnės, saugesnės ir skatins pacientų pasitikėjimo augimą", – sako Odontologų rūmų vadovė.

Anot V. Brukienės, taip pat garantuojamas valstybės išteklių taupymas – visas reguliavimo sąnaudas padengs Odontologų rūmai, specialistams nereikės mokėti valstybės rinkliavos ar kitos įmokos išduodant licenciją, bus užtikrinamas kokybiškas profesinės kvalifikacijos tobulinimas ir dalijimasis informacija.

Įsigaliojus Lietuvos Respublikos odontologijos praktikos ir burnos priežiūros praktikos įstatymo straipsnių pakeitimams, nuo 2025 m. sausio 1 d. visi gydytojai odontologai ir burnos priežiūros specialistai dėl licencijų išdavimo, licencijos galiojimo sustabdymo panaikinimo, profesinės kvalifikacijos tobulinimo ir odontologijos ar burnos priežiūros praktikos, dokumentus teikti turės Odontologų rūmams, prisijungus prie narių portalo.

Jeigu gydytojų odontologų ir burnos priežiūros specialistų pateiktų dokumentų vertinimas licencijai ar pateiktų dokumentų dėl licencijuojamos veiklos priežiūros Valstybinėje akreditavimo tarnyboje nebuvo užbaigtas iki 2024 m. gruodžio 31 d., apie nustatytus trūkumus (jeigu tokių bus) informuos Odontologų rūmai.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kodėl slenka plaukai ir kaip tinkamai juos prižiūrėti?
Žiemą nemažai žmonių skundžiasi plaukų slinkimu. Šiuos nemalonius pokyčius gali lemti oro sąlygos lauke bei patalpose, n...
Pirtis ir maudynės lediniame vandenyje: kokių klaidų svarbu vengti?
Pirtis – tai tikras žiemos malonumas, o užsigrūdinusiems ir drąsesniems dar daugiau pramogų gali suteikti maudynės...
Žiemos sporto traumos: ką turėti vaistinėlėje ruošiantis slidinėti ar pramogauti lauke?
Sausio ir vasario mėnesiai – pats slidinėjimo kelionių pikas. Šiai pramogai Lietuvos geografinė padėtis nėra pati...
Gydytojas psichiatras: geriausias vaistas nuo liūdesio – veiksmas
Trečiasis sausio pirmadienis laikomas liūdniausia diena metuose ir tradiciškai vadinamas liūdnuoju pirmadieniu (angl. bl...
Ūžesys ausyse. Kaip su juo susidraugauti?
Ūžesys, skambesys, „žiogai“, „laidai“, cypimas – visi šie apibūdinimai skirti klausos feno...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų