Ketvirtadienis, 2023.03.30
Reklama

Nemiga priklauso nuo gimimo datos

2012-08-11 23:38:15

Kai kurie žmonės nuo pat gimimo būna pasmerkti nuolat neišsimiegoti. Pekino (Kinija) miego sutrikimų centro mokslininkai ištyrė daugiau kaip 700 žmonių ir išsiaiškino, kad 40 proc. jų yra gimę žiemą – lapkričio, gruodžio, sausio mėnesiais. Tarp tų, kurie gimė pavasarį, vasarą ir pirmaisiais rudens mėnesiais, nuo miego sutrikimų kenčia tik 20 proc. 

Fotolia.com

Ekspertų nuomone, taip yra todėl, kad naujagimiai, gimę šaltaisiais metų mėnesiais, yra jautresni. Juk jie nėštumo metu vystosi veikiami daugybės neigiamų veiksnių, todėl nerimastingumas juos gali lydėti nuo pat gimimo.

Nemiga gali pasireikšti įvairiai: būna sunku užmigti, prabusti, prasta miego kokybė. Žmonės, besiskundžiantys nemiga, neigiamas jos pasekmes pajunta dieną. Jie dažnai jaučiasi išsekę ir pavargę, jiems būna sunku sutelkti dėmesį, kamuoja dirglumas, suprastėja atmintis. Nemiga ne tik paveikia gyvenimo ir darbo kokybę, bet ir trukdo daryti karjerą: JAV mokslininkai ištyrė, kad kas trečias jų tėvynainis dėl katastrofiškos miego stokos vis rečiau prisimena apie... lytinius santykius. Be to, beveik visi, norintys greičiau apkabinti pagalvę, turi šeimyninių problemų.

Priemonės miegui pagerinti

20 g krapų sėklų užpilkite stikline verdančio vandens. Šį mišinį 10 min. pakaitinkite verdančio vandens vonelėje, atvėsinkite ir gerkite po pusę stiklinės 30 min. prieš miegą.

Šaukštą džiovintų krapų užpilkite stikline vandens ir pavirkite. Uždėkite ant kaktos šiame nuovire suvilgytą servetėlę ir pagulėkite.

Kiekvieną vakarą išgerkite stiklinę šilto vandens su ištirpintu šaukštu medaus.

50 g raudonėlių žolės užpilkite stikline verdančio vandens. 15 min. pakaitinkite verdančio vandens vonelėje, 45 min. palaukite, perkoškite ir gautu antpilu keletą kartų per dieną suvilgykite galvą bei kaktą. Ši procedūra numalšins ir galvos skausmą.

Pienas - puiki priemonė miegui pagerinti. Ligitos Sinušienės nuotr.

Šaukštą pelyno žiedų užpilkite 50 ml degtinės ir 8 dienas palaukite. Vartokite po 15–20 lašų 3 kartus per dieną 15 min. prieš valgį.

10 apynio spurgų užpilkite stikline verdančio vandens. 1 val. palaukite, perkoškite ir vartokite po šaukštą 4 kartus per dieną.

Prieš miegą išgerkite aguonų ir pieno gėrimo: šaukštelį aguonų sutrinkite ir užpilkite stikline verdančio pieno. Vartokite po 15 min.

2 šaukštelius mėtų užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens ir palaikykite termose. 300 g tokio nuoviro išgurkšnokite per dieną, o 100 g nuoviro galite uždėti kaip kompresą ant kaktos.

Prieš miegą išgerkite stiklinę šilto pieno su medumi.

Šiam mišiniui reikės lygiomis dalimis apynių spurgų, rozmarino lapų, jonažolių bei melisų žolės ir valerijonų šaknų. 2 šaukštus mišinio užpilkite stikline verdančio vandens, 15 min. palaukite, perkoškite ir išgerkite per dieną. Tokį vaistažolių mišinį vartokite keletą dienų.

2 šaukštelius susmulkintos ropės užpilkite stikline verdančio vandens ir virkite 10–15 min. Gerkite po stiklinę prieš miegą. Geriau miegoti padės ir pakaitintos ropės sultys. Jas galite gerti su medumi.

Miegas bus gilus, jei kas vakarą pauostysite valerijono lašų. Vieną nosies pusę užspauskite, o su kita – įkvėpkite. Tą patį padarykite su kita šnerve.

 valstietis.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Mažinant eiles, gydymo įstaigos bus skatinamos teikti reikalingiausias konsultacijas
Mažinant eiles gydymo įstaigose, didinant gydymo paslaugų prieinamumą ir gerinant pacientų patirtį, įstaigos bus skatina...
Laparoskopinė gastrofundoplikacija – efektyviam gastroezofaginio refliukso gydymui
Dažnai vargina nemalonus graužimo ir deginimo pojūtis už krūtinkaulio? Šis simptomas gali įspėti apie gastroezofaginio r...
Ministras su Mažeikių gydytojais aptarė biurokratizmo mažinimo priemones
Kovo 27 dieną sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys lankėsi Mažeikių gydymo įstaigose: greitosios medicinos pagalbo...
Šlapimo nelaikymas – problema, kurios moterims nereikia gėdytis, reikia ją spręsti
Paniką sukelia netikėtas šlapimo nutekėjimas, o gal skubate į tualetą, nes atrodo, kad nespėsite? Tai tik keli simptomai...
Populiariausi mitai apie echoskopiją
Paprastam žmogui susigaudyti gausybėje gydymo procedūrų ir metodų yra sudėtinga, dėl to natūralu, kad jie dažnai apipina...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar skiepysitės nuo erkinio encefalito?
Taip
Ne
Dar neapsisprendžiau
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų