Ketvirtadienis, 2025.05.01
Reklama

Miego sutrikimai: kada kreiptis į gydytoją?

Šaltinis: vlmedicina | 2024-12-06 09:41:23

Miegas yra viena iš svarbiausių mūsų kasdienio gyvenimo dalių, kuri ne tik atkuria energiją, bet ir padeda išlaikyti psichologinę pusiausvyrą. Kaip bebūtų, daugelis susiduria su miego sutrikimais, kurie gali rimtai paveikti tiek fizinę, tiek emocinę būklę. Kai miego problemos tampa nuolatinės, jos gali trukdyti kasdieniam gyvenimui, sumažinti darbingumą ir sukelti nuolatinį nuovargį, todėl labai svarbu ne tik atpažinti pirmuosius sutrikimų požymius, bet ir žinoti, kada kreiptis į gydytoją, kad būtų galima išvengti galimų ilgalaikių sveikatos problemų.

Moteris miega
Miegas / Pranešimo autorių nuotr.

Miego svarba ir sutrikimų požymiai

Kokybiškas miegas yra būtinas gerai fizinei ir psichologinei būklei palaikyti. Miegant organizmas atkuria energiją, stiprina imuninę sistemą ir gerina kognityvinę funkciją. Kaip bebūtų, daugelis susiduria su miego sutrikimais, galinčiais ženkliai paveikti gyvenimo kokybę. Dažniausi požymiai, bylojantys apie miego problemas, yra ilgalaikė nemiga, dažni naktiniai prabudimai, sunkumai užmiegant ar prasta miego kokybė, po kurios jaučiamas nuolatinis nuovargis.

Derėtų sunerimti, jei miego problemos išlieka ilgiau nei dvi savaites arba pradeda trukdyti kasdieniam gyvenimui – tokiais atvejais verta pasitarti su specialistais. Iš pradžių pagalbos gali suteikti ir vaistinė – vaistininkas gali patarti dėl laikino miego sutrikimo valdymo priemonių, bet ilgesni sutrikimai dažnai reikalauja gydytojo konsultacijos. Sureagavus kuo anksčiau, galima išvengti rimtesnių sveikatos problemų.

Priežastys ir rizikos veiksniai

Miego sutrikimus gali lemti įvairios priežastys. Dažniausiai tai yra stresas, nerimas ar depresija, dėl ko darosi sunku atsipalaiduoti ir užmigti. Miegą taip pat dažnai trikdo sveikatos problemos, pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių ligos, diabetas, hormoniniai pokyčiai arba kvėpavimo sutrikimai, tokie kaip miego apnėja. Kofeino, nikotino arba alkoholio vartojimas taip pat gali neigiamai paveikti miego kokybę, tad norint ją pagerinti, vertėtų riboti šiuos žalingus įpročius arba išvis jų atsisakyti.

Kai kurie žmonės yra linkę į miego problemas dėl netinkamų įpročių, pavyzdžiui, netaisyklingos miego rutinos, per daug šviesos vakarop ar per dažno naudojimosi kompiuteriu ar kitokiu išmaniuoju įrenginiu prieš miegą. Į rizikos grupę taip pat patenka dirbantys naktinėse pamainose, vyresnio amžiaus asmenys ir tie, kurie patiria nuolatinį stresą ar nepakankamai ilsisi.

Kada kreiptis į gydytoją ir kaip pasiruošti vizitui

Jei miego sutrikimai nesiliauja ir pradeda trikdyti kasdienį gyvenimą, derėtų kreiptis į gydytoją. Jei jaučiate nuolatinį nuovargį, niekaip neužmiegate arba kelis kartus per naktį prabundate, tai gali būti ženklas, kad problemos yra rimtesnės. Taip pat turėtumėte pasikonsultuoti su specialistu, jei stipriai knarkiate, nes tai gali byloti apie miego apnėją, arba jei naktimis nemaloniai peršti, niežti ar degina kojas – tai gali būti neramių kojų sindromas.

Gydytojas atliks išsamų tyrimą, galimai paskirs miego polisomnografiją ar kitus diagnostinius tyrimus, kad nustatytų tikslias miego sutrikimo priežastis – informaciją apie savo miego įpročius, gyvenimo būdą, vartojamus vaistus ar kitus faktorius, galinčius lemti prastą miego kokybę, vertėtų paruošti iš anksto.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Miego sutrikimai
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Slaugydami sergančiuosius suserga ir jų artimieji
„Net ir vyrai skundžiasi, kad pakelti sergantį žmogų yra labai sunku, vėliau atsiranda stuburo problemų, nukenčia...
Pavasarinė akių alergija: kaip ją atpažinti ir apsaugoti regėjimą?
Atėjus pavasariui, daugelis džiaugiasi bundančia gamta, šiltesniais orais ir ilgėjančiomis dienomis, tačiau kartu su žyd...
Kodėl sanatorinis gydymas vis dar painiojamas su paprastu poilsiu viešbutyje?
Poilsis, procedūros, ramybė – šiuos elementus siūlo tiek sanatorijos, tiek viešbučiai ar SPA centrai, todėl nereta...
Hemofilijos nevaržomas gyvenimas: nuo kraujavimų valdymo iki visavertės profilaktikos
Hemofilija – liga, kurią ilgus metus lydėjo baimė, skausmas ir gyvenimo apribojimai, šiandien tampa vis geriau val...
Nauja galimybė pacientams Šiaurės Lietuvoje – Šiauliuose pradėtos intravitrealinės injekcijos
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje pradedama teikti itin svarbi paslauga akių ligomis sergantiems pacientams – nuo...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų