Sekmadienis, 2024.10.13
Reklama

Ministerija kviečia tapti teismo vaikų ir paauglių psichiatrais

Sveikatos apsaugos ministerijos informacija | Šaltinis: vlmedicina | 2019-01-15 14:16:11

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kreipiasi į vaikų psichiatrus bei psichologus ir kviečia juos prisijungti prie Teismo medicinos ekspertų komandos, kurie padeda teismams sprendžiant klausimus tose bylose, kurios yra tiesiogiai susijusios su jautriausia visuomenės grupe – vaikais.

Lietuvos medicinos studentų asociacijos nuotr.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, šių specialistų, galinčių dirbti su vaikais, labai trūksta ir jų stygius yra jaučiamas nuolat, tad kandidatuoti kviečiami visi specialistai, norintys dirbti šioje srityje.

„Bylos, kuriose dalyvauja nepilnamečiai, yra labai jautrios, tad labai svarbu, kad vaikų interesais būtų pasirūpinta. Tam yra būtini kvalifikuoti specialistai, kurių šalyje nuolatos trūksta“, – sako ministras A. Veryga.

Siekiant supaprastinti tapimo teismo vaikų ir paauglių psichiatro procedūras, buvo atsisakyta kai kurių perteklinių reikalavimų ir sumažintos administracinės procedūros, tad nuo šiol įgyti šią kvalifikaciją bus lengviau.

Pasak sveikatos apsaugos viceministro Algirdo Šešelgio, šis kvietimas galioja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje dirbantiems vaikų psichologams ir psichiatrams.

„Taip siekiama ne tik praplėsti šios srities žinovų gretas, bet ir gerinti teikiamų paslaugų kokybę, užtikrinti greičiau ir kokybiškas bei objektyvias vaikų psichologų pažymas/nuomones teismams, kai sprendžiami svarbūs klausimai, susiję su nepilnamečiais vaikais“, – sako viceministras A. Šešelgis.

Anksčiau, asmenys, norintys tapti teismo vaikų ir paauglių psichiatru ekspertu, privalėjo būti atlikę nuo 6 iki 12 mėnesių trukmės specializacijos stažuotę ir tik po to galėjo laikyti egzaminus šiai kvalifikacijai įgyti. Nuo šiol medikai patys gali atsakingai nuspręsti, kiek laiko turėtų trukti jų stažuotės, nes nebelieka būtinybės stažuotis ne mažiau nei pusę metų.

Tuo tarpu tie specialistai, kurie šias paslaugas teiks privačiai, egzaminus laikyti gali ir neatlikę stažuotės.

Medikai, norintys tapti teismo vaikų ir paauglių psichiatrais privalo turėti aukštąjį medicinos išsilavinimą, gydytojo vaikų ir paauglių psichiatro kvalifikaciją. Taip pat praeiti apmokymo kursą stažuotėje darbo vietos principu (išimtis yra taikoma norintiems atlikti teismo ekspertizes privačiai).

Taip pat jiems reikės išlaikyti teismo eksperto kvalifikacijos (profesinių žinių) egzaminą pagal Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie SAM vadovo patvirtintą programą bei išlaikyti teisinių žinių egzaminą pagal teisingumo ministro patvirtintą, teisinių žinių programą asmenims, siekiantiems tapti teismo ekspertais. Kandidatai negali turėti teistumo.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kodėl svarbu pradėti reabilitaciją iškart po traumos?
Traumos – dažna kasdienybės dalis tiek profesionaliems sportininkams, tiek žmonėms, kurie aktyviai gyvena ar dirba...
Kaip automobilio stabdžių sistema gali padėti išvengti traumų ir užtikrinti saugumą
Viena iš svarbiausių automobilio dalių, apie kurią dažnai pamirštame, yra stabdžių sistema. Nors galime būti įpratę regu...
Skrandžio siunčiami simptomai, kurių nevalia ignoruoti. Kada ryžtis gastroskopijai?
Deginantis rėmuo, skausmas ar pykinimas pavalgius – tai tik dalis simptomų, kurių vedami žmonės kreipiasi į virški...
Kaip pažangios technologijos keičia dantų atkūrimo procesą
Nors netekus dantų patariama kuo greičiau juos atkurti, nemažai žmonių vis dar mano, kad dantų implantacija – ilga...
Nauja tvarka keičia organų donorystės situaciją
Organų donorystės situacija išlieka sudėtinga – organų trūkumas ir ilgi laukiančiųjų sąrašai kelia didelį iššūkį m...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų