Ketvirtadienis, 2024.04.25
Reklama

Metų patarimai: melskimės, šokime, išsišluokime mintis, įsivaizduokime, kad esame laimingi...

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2013-12-28 00:02:46

Ir vėl artinasi Naujieji... Ir vėl, kaip ir kasmet, planuosime, programuosimės, išsakysime viltis, lūkesčius, tikėsime, kad viskas bus geriau nei šiais, jau praeinančiais, metais. Linkėdami, kad svajonės išsipildytų, primename 2013 metų portalo VLMEDICINA.LT pokalbininkų išsakytus naudingus patarimus.

 

Christmas Girl.
© Fotolia.com

 

Sąmoningumo mokytojas Robertas Karvauskas: „Esame pratę vaikščioti nuleidę pečius, nuleistais lūpų kampučiais. Toks susigūžimas siunčia neigiamus signalus į smegenis, kurios perduoda impulsą hormoninėms liaukoms. Ir iš tiesų jaučiamės labai nelaimingi. O kai šypsomės, išsiskiria serotoninas. Tačiau turime mažiausiai dvi minutes išlaikyti šypseną, kad organizme prasidėtų teigiami cheminiai procesai. Pakėlę pečius ir šypsodamiesi net be pagrindo iš karto pasijuntame geriau ir laimingesni“. „Jei siekiame išvengti ligų, nesuprantame gyvenimo esmės“

Tapingo instruktorė ir lektorė Sandra Varanavičė: „Kaip valomės dantis, prausiamės, kad kūnas būtų švarus, taip turime laikytis ir emocinės higienos. Tam yra įvairių būdų: joga, sportas, mezgimas, meditacija, net žiūrėjimas į žuvytes akvariume“. "Kaip kasdien valomės dantis, taip natūraliai turime rūpintis ir emocine higiena"

Aktorė Nijolė Oželytė apie tai, kaip kontroliuoti mintis: „Kai tik užeina mintys ne tokios, kokių tu nori, garsiai sau mintyse, pavyzdžiui, sakai gražų eilėraštį. Pati naudoju kitą būdą. Turiu vieną labai gražią vietą Lietuvoje ant marių krantelio. Aš tiek daug metų, jau keturiasdešimt, žiūriu į tą vieną vietelę, kad man nereikia didelių pastangų atmintyje ją atkurti. Kai tik mane užklumpa tokios mintelės, kurias vadinu šiukšlėmis, iš karto užsimerkiu ir pamatau tas savo marias, tada viskas gerai man. Tiesiog reikia rasti būdų atitraukti savo dėmesį, nuvyti koncentruotai mintis. Kartais žmonės meldžiasi. Tinka bet kas, kad tik tai būtų sąmoningai naudojama šluota šiukšlėms išplauti iš smegenų, kurios tave kankina. Galime net galvoti apie pyrago receptą“. „Labiausiai nenorėčiau, kad mano vaikai pasirinktų kraštutinumų profesiją – gydytojo”

Dainininkas, aktorius Andrius Mamontovas: “Padėti sau galime tik patys. Jeigu sėdi apsišiukšlinęs kieme ir piktiniesi, kad niekas nešluoja, kiemas nuo to švaresnis netampa. Reikia pačiam paimti šluotą ir iššluoti. Tikiu, kad esame netoli  supratimo, kad turime pradėti veikti patys, kiekvienas kažkurioje savo srityje”. „Išsišluoti savo kiemą vis tiek teks patiems“

Dainininkas Stasys Povilaitis: „Mano nuomone, sveikas gyvenimo būdas – viskas su saiku. Su saiku galima ir lašinukų pavalgyti,  daug ką padaryti. Saikingumas visame kame, manyčiau, ir yra pagrindinės sveiko gyvenimo būdo taisyklės“. „Trokštu būti sveikas, kad dovanočiau jums puikią nuotaiką“

 

Viktorija Gončarova
Viktorija Gončarova. Algirdo Kubaičio nuotr.

 

Psichologė Viktorija Gončarova: „Dieną reikia pradėti nuo nusiteikimo. Vos atsibudusi įsivaizduokite, kad esate laiminga ir rami. Ir su tuo vaizdu susitapatinkite, tartum įeikite į tą „aš“ koncepciją, save suvokdama kaip laimingą ir užtikrintą, kaip į rūbą. Ir tai reikia daryti nuolat, nes mūsų nuotaika svyruojanti, ir jei šiuo metu esu pavargusi, neturiu džiaugsmo, galiu susikurti naują „aš“ koncepciją”. „40 dienų įsivaizduok save laimingą - ir tokia tapsi“

Liaudies medicinos propaguotoja Dalė Petraitienė:„Visais laikais žmogų nuo kvailų minčių gelbėjo fizinis darbas. Atvažiuoji, dirbi ir sveiksti – ir tam nereikalingi jokie pinigai. O žmogus dirba tiek, kiek yra tam pasiruošęs. Gali mišką valyti, rinkti dilgėles ar sausuolius arba tiesiog pasėdėti po medžiu“. „Pokalbiai su žvaigždėmis ir dilgėlių skynimas – Dalės Petraitienės sveikatos receptas“

Psichologė Viktorija Gončarova: „Svarbu suvokti, kad esame ne tik fizinės, bet ir dvasinės būtybės. Tegu kiekviena moteris nuoširdžiai sau atsako, kiek laiko skiria savo „dūšiai“ prižiūrėti. Moteris turi turėti tam tikrus įrankius, kurie jai padėtų susigrąžinti jėgas ir save prižiūrėti, sudėlioti mintis, pailsėti. Ir tai ne tas atvejis, kai moteris sako: „Man yra gerai, kai visi kartu esame šeimoje“. Tai yra nevaldomi dalykai, bet turi būti tam tikri įrankiai, kurie būdingi tik jai. Ar ji medituoja, ar gali viena nueiti prie jūros, kur susidėlioja savo mintis, ar nuvažiuoja į masažo kabinetą, ar dar ką nors padaro dėl savęs. Ir dar labai svarbu – verta kartoti tam tikrus dalykus, nemanyti, kad nuolat turi būti vis kitokia veikla. Dažniausiai teigiamai veikia tie patys dalykai, kuriuos reikia tik lavinti. Pavyzdžiui, kiekvieną sekmadienį nuvažiuoti į bažnyčią ar nueiti prie jūros, prisėsti ant suoliuko ir nusiraminti, pamąstyti apie save, gyvenimą. Vidinis darbas su savimi moteriai yra labai svarbus. Ir tai privaloma bent jau kartą per savaitę – jeigu ji nori būti psichiškai sveika ir matyti laimingus vaikus“. Moterys klysta, jei sėkmingą vadybos modelį taiko šeimoje

Aromatų ir gintaro terapijų praktikė Edita Vigelytė: „Jei jaustųsi gražūs ir mylėtų save, žmonės dažniau lankytųsi pas natūralių terapijų, masažo specialistus. Gražus yra tas, kuris skiria dėmesio sau ir myli save, dėkingas Dievui už tai, koks jis yra, palaiko harmoningą savijautą. Jam nereikia agresyvių (injekcijų, plastikos chirurgijos, chemizuotos kosmetikos) papildomų priemonių. Nenorėčiau menkinti agresyvaus poveikio kosmetologijos, bet, mano manymu, jos paslaugų reikia minimaliai, retam žmogui. Su grožiu tai nieko neturi bendra, daugiau bendra turi su saviverte. Kokia savivertė –  toks grožis. O grožio piliulės ar vienintelio grožio kremo – nėra“. „Saulės mineralas ir augalo siela - grožiui ir sveikatai puoselėti“

 

Edita Vigelytė
Edita Vigelytė. Algirdo Kubaičio nuotr.

 

 Žiniuonė Olga Nefedova: „Grįžę iš darbo, nusiprauskite po dušu ir atsisėskite kelioms minutėms prie žvakės. Įsivaizduokite, kad iš viršaus į jus srūva balta, gera energija. Ji viską išvalo iš jūsų organizmo, per dieną žmonių „pridovanotą“ purvą, kuris subėga į žvakės liepsną ir sudega“. Pažintis su modernia žiniuone“

Geštalto terapeutė Brigita Kaleckaitė: “Jei einu gatve ir galvoju apie tai, kaip grįšiu į namus, ruošiu valgyti, žaisiu su vaikais, aš jau gyvenu ateitimi, kuri dar neįvyko. O dabar nematau po kojomis geltonų lapų, žmogus praeidamas man nusišypsojo – aš ir to nepastebėjau. Ateitis ateis, bet jos dar nėra, kaip ir praeities nėra, kuri jau praėjo. Dabar yra dabartis. Sąmoningai pajuskime, kaip kvėpuojame, ką valgome, ką užuodžiame. Padėti gali paprastas pratimas: nusipirkime apelsiną ir šimtu procentu atsiduokime valgymo procesui. Mėgaukimės, uostykime, lėtai lupkime žievelę. Valgykime tą vieną apelsiną visą valandą”. “Visą valandą valgyk apelsiną – išmoksi sąmoningai gyventi čia ir dabar”

Psichoterapeutas Raimundas Alekna: “Stresui suvaldyti, jeigu jau nebežinai, ko griebtis, pats geriausias sprendimas – fizinis krūvis. Ir nereikia bėgti dešimtis kilometrų, kiekvienas gali pasirinkti pagal savo fizinį pajėgumą“. “Psichoterapeuto požiūris į stresą: išrašau jums mankštą, jonažolių ir galvoti apie savo jausmus”

Rašytoja, fotomenininkė, sveikos gyvensenos propaguotoja Aldutė Vakarė: „Kai išsimaudau, naudoju ajurvedinį balzamą su eteriniais aliejais, nes eteriniai aliejai į ląstelę įneša deguonį. Ne tik pasklinda kvapas, aktyvinama kraujotaka, bet įnešamas deguonis. Įsijungiu muziką ir šoku nuoga. Mano raumenys iš vidaus ir iš išorės gauna deguonies. Jei turiu laiko, taip mankštinuosi apie valandą. Paskui vėl lendu po dušu. Du kartus per savaitę man to užtenka, kad kūno oda nebūtų sausa. Jei tik turite laiko, dažniau šokite“. “Aldutės Vakarės natūralumo galia"

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Erkinio encefalito vakcina jau nupirkta: nemokamai skiepytis bus galima nuo rugsėjo
Ligonių kasos gera žinia pasitiko Europos imunizacijos savaitę – Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos m...
Ligonių kasos: gydymo įstaigose nustatytų pažeidimų nemažėja
Pernai teritorinių ligonių kasų (TLK) ekspertų atliktų patikrinimų metu nustatyta, kad gydymo įstaigos iš Privalomojo sv...
Priešpienis –  svarbus raktas į vaikų sveikatą
Priešpienis, kurį mūsų kūdikiai gauna pirmomis gyvenimo valandomis, yra tikras imuniteto šaltinis. Jame gausu natūralių...
Kokie maisto papildai gali būti naudingi artėjant šiltajam sezonui?
Šiltasis metų laikas neabejotinai džiugina visus su saule ir šiluma, tačiau su šiais malonumais ateina ir nauji iššūkiai...
Anksti nustatytas imunodeficitas – išgelbėtos gyvybės
Naujagimiams atliekamas imunodeficito tyrimas galėtų vieniems vaikams išgelbėti gyvybę, kitiems – anksti skirti gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų