Kiekvienais metais, IS bendruomenė visame pasaulyje vienijasi, siekdama informuoti visuomenę apie išsėtinę sklerozę, apie tai, kaip ši liga pakeičia daugiau kaip 2,5 mln. sergančiųjų gyvenimus.Lietuvos išsėtinės sklerozės sąjunga (LISS) šia proga šiemet išleido M.D. Parmelle romaną “Kerėpla: mano gyvenimas su IS” ir gegužės 24 dieną surengė konferenciją “Išsėtinės sklerozės aktualijos”, skirtą Pasaulinei IS dienai paminėti.
Į konferenciją susirinko apie 70 išsėtine skleroze sergančių žmonių. Konferencijoje pranešimus skaitė gydytojai, psichologai, kalbėjo pacientai, Lietuvos išsėtinės sklerozės sąjungos (LISS) nariai, pristatytos ligos gydymo aktualijos, naujovės, problemos, konferenciją sveikino Seimo narė Dangutė Mikutienė.
Konferencijos vinis - šiemet išleistos M. D. Parmelee, IS pacientės knyga „Kerėpla: mano gyvenimas su IS“. Tai - patirties romanas, parašytas su neišsenkančiu humoru ir optimizmu. Jauna mergina juokiasi iš IS jai suteikiamo nerangumo ir nelaimių, tiesa, dažnai – juokiasi per ašaras. Šioje knygoje yra visko – ir meilės, ir baimės, ir kančios, tad atsiversti ją įdomu ne tik gyvenantiems su IS, jų artimiesiems, bet ir visiems mėgstantiems skaityti.
Knygos ištraukas skaičiusi aktorė Ineta Stasiulytė, nepaisant sceninės patirties, nesugebėjo nuslėpti jaudulio – sudėjusi į skaitymą visą širdį, privertė ašarą nubraukti ne vieną konferencijos dalyvį. „Aš negaliu atsižavėti šiais stipriais ir gražiais žmonėmis, kurie, kaip ir romano herojė, į didžiulę savo gyvenimo dramą, išsėtinę sklerozę, sugeba žvelgti per humoro prizmę, - sako knygos leidybą inicijavusi ir siužetą laidai „Pulsas“ apie IS rengusi žurnalistė Ieva Kašauskaitė. -Norėčiau, kad apie ligą ir jos požymius sužinotų kuo daugiau Lietuvos žmonių. labai svarbu IS pastebėti laiku - kuo skubiau pradedamas gydymas, tuo daugiau galimybių ligą pristabdyti ir gyventi kokybišką, pilnavertį gyvenimą. O sveikieji, žinodami apie ligą, gal taptų jautresni ja sergantiems“.
Išsėtinė sklerozė – lėtinė centrinės nervų sistemos autoimuninė liga, kuria dažniausiai serga jauni – 18-50 metų žmonės. Negydoma arba neefektyviai gydoma liga sukelia daug kančių ir per trumpą laiką paverčia žmogų visiškai neįgaliu.
Šiuo metu Lietuvoje – apie 3000 IS sergančiųjų. Svarbiausia IS pacientams laiku diagnozuoti ligą ir pritaikyti skubų efektyvų gydymą, taip išsaugant jų darbingumą, finansinę ir asmeninę nepriklausomybę, gyvenimo kokybę.
Lietuvos išsėtinės sklerozės sąjungos inf.