Šeštadienis, 2024.04.20
Reklama

Kone visi kontaktinių lęšių nešiotojai smarkiai rizikuoja akių sveikata

vlmedicina.lt | 2015-10-02 00:01:49

Kontaktinius lęšius nešioti ir prižiūrėti nėra lengva. Tačiau ar gali būti taip, kad beveik visi kontaktinių lęšių nešiotojai lęšius dėvi ir prižiūri ne taip? Pasirodo, net ir labai gali. Dėl didėjančio akių infekcijų ir regėjimo sutrikimų skaičiaus amerikiečių Ligų kontrolės ir prevencijos centras atliko tyrimą. Anot tyrimo rezultatų, net 99 proc. kontaktinių lęšių nešiotojų nors kartą yra rizikavę „pasigauti“ akių infekciją ir uždegimą. Ir net trečdalis kontaktinių lęšių nešiotojų turėjo aplankyti okulistą dėl stipraus paraudimo, skausmo ir kitų nemalonių simptomų, susijusių su regėjimu ir atsiradusių po lęšių nešiojimo.

Kontaktiniai lęšiai
© Fotolia.com

Tyrimas buvo atliktas Amerikoje, tačiau tendencija būdinga visiems žemynams, kuriuose kontaktinių lęšių populiarumas vis auga ir auga. Štai kontaktinius lęšius nešioja apie 41 mln. amerikiečių. Dažniausiai tai – daugiau nei 18 metų turintys žmonės. 93 proc. kontaktinių lęšių nešiotojų renkasi minkštus kontaktinius lęšius ir tik labai maža dalis – kietus.

Tyrimas, kuriame dalyvavo tūkstantis tiriamųjų, atskleidė, kad net daugiau nei pusė jų (50,2proc.) ne kartą miegojo su lęšiais, nors tai nebuvo nakčiai tinkama lęšių rūšis. Beveik 90 proc. reguliariai numigdavo pokaičio su lęšiais, nors šie nebuvo tinkami nei trumpam, nei ilgam numigimui.

Daugiau nei 55 proc. tyrimo dalyvių nevalė kontaktinių lęšių pirštais mechaniškai, tik įpildavo daugiau kontaktinių lęšių skysčio. O juk mechaninis baltymų ir apnašų nuo lęšių pašalinimas yra būtinas, nesvarbu, kokie inovatyvūs lęšiai ar jų tirpalas bebūtų.

Beveik 50 proc. tiriamųjų kontaktinius lęšius nešiojo gerokai ilgiau, nei buvo rekomenduojama. Iš tų 50proc. – beveik 90 proc. tai darė nuolat.

Įdomybės tuo nesibaigė – 36 proc. lęšių nešiotojų lęšius išsiimdavo ir įsidėdavo virtuvėje, kur tarša labai didelė, lyginant su kitais kambariais. O net 17 proc. lęšius laikė ne skystyje, bet vandenyje.

Mokslininkai teigia, kad tokių įdomybių sąrašą dar galima plėtoti ir plėtoti, tačiau esmė viena – beveik visi kontaktinių lęšių nešiotojai nežiūri į tai atsakingai, kaip turėtų, ir reguliariai arba kartais daro lęšių nešiojimo ir priežiūros klaidų.

Ligų kontrolės ir prevencijos centro darbuotojai ragina skirti daugiau dėmesio ir laiko lęšių nešiojimo įpročiams. Juk pagalvokite – rizikuojate rimtu regėjimo ir akių sveikatos sutrikdymu. O blogiausia, kad rizikuojate netgi prarasti regėjimą.

Šaltinis:

Cope J, Collier S, Rao M, et al. Contact Lens Wearer Demographics and Risk Behaviors for Contact Lens-Related Eye Infections — United States, 2014. MMWR. 2015.


VLmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui
Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksnia...
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų