Sekmadienis, 2024.09.01
Reklama

Kokius vaistus ir medicinos prietaisus galima gabenti skrendant lėktuvu

Šaltinis: vlmedicina | 2024-02-15 10:55:06

Ruošiantis kelionei lėktuvu dažnai iškyla klausimų, ką galima arba ko negalima vežtis rankiniame ir registruotame bagaže. Neretai jų kyla dėl vaistų ir medicinos prietaisų. Nors orlaivių antžeminio aptarnavimo bei keleivių aptarnavimo paslaugos specialistai teigia, kad gyvybiškai svarbiems medikamentams aviakompanijos netaiko apribojimų, visgi su keletu niuansų reikia būti susipažinus, kad nekiltų problemų aviacijos saugumo patikrose.

Keleiviai lėktuvo salone
Skrydis / Fotolia.com

Praleidžiami gyvybiškai svarbūs vaistai

Ribojimų, kokius vaistus galima gabenti lėktuvu – nėra. Galima gabenti tiek tabletes, tiek skysto pavidalo vaistus. Tačiau kai kuriais atvejais, pasak UAB „Litcargus“ Išvykstančių keleivių aptarnavimo poskyrio vadovės Ievos Mačiulytės, yra taikomi tie patys talpos ribojimai, kaip visiems gabenamiems skysčiams.

„Jei tai paprasti vaistai, kaip, pavyzdžiui, sirupas nuo kosulio ar slogos, tuomet šiems vaistams galioja tos pačios skysčiams taikomos taisyklės ir ribojimai. Šių ir panašių vaistų talpa negali viršyti 100 ml”, – pranešime žiniasklaidai  pažymi I. Mačiulytė.

Tačiau, anot jos, šis ribojimas nėra taikomas skysto pavidalo vaistams, kurie yra „gyvybiškai“ svarbūs arba be kurių žmogus negali apsieiti kelionės metu ar iki tol, kol pasieks jos tikslą. Pavyzdžiui, insulinas, vaistai ampulėse gali viršyti 100 ml kiekį rankiniame bagaže“, – teigia išvykstančių keleivių aptarnavimo poskyrio vadovė ir atkreipia dėmesį, kad skystus vaistus bet kokiais kiekiais galima gabenti registruotame bagaže, tačiau gabenant didesnį jų kiekį rekomenduojama turėti medicininį išrašą, jog toks kiekis vaistų yra reikalingas.

Reikia informuoti iš anksto

Įvairūs medicininiai prietaisai, pavyzdžiui, deguonies aparatai, diabetu sergančių pacientų reikmenys turi būti iš anksto užsakyti bendraujant tiesiogiai su aviakompanija ir pateikiant specifikacijas. Tuomet tik jau pačiame oro uoste apie tai, kokius vaistus ir kokius jų kiekius gabena, keleivis privalo informuoti patikros darbuotojus.

„Diabeto ar kitą įrangą svarbu atskirti nuo kitų gabenamų daiktų ir pateikti saugumo patikros darbuotojui, kad šis galėtų patikrą atlikti aviacijos saugumo įranga ir rankiniu būdu“, – atkreipia dėmesį Išvykstančių keleivių aptarnavimo poskyrio vadovė.

Ji priduria, kad aviacijos saugumo darbuotojas taip pat turi būti įspėtas ir apie keleivio turimus medicininius implantus.

„Yra įvairių metalo ieškiklių. Jei žmogaus kūne yra medicininis įtaisas, jautresnis metalo ieškiklis gali suveikti. Tokiu atveju reikia kalbėtis su saugumo darbuotoju ir jam pasakyti, kurioje vietoje jis yra ir leisti patikrinti rankomis ar su aviacijos saugumo įranga“, – sako I. Mačiulytė ir priduria, kad tokio tipo patikra gali būti atliekama privačiai nuo kitų keleivių ir aviacijos personalo.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kokių profesijų atstovai dažniausiai serga alerginiu kontaktiniu dermatitu?
Alerginis kontaktinis dermatitas – tai odos uždegimas, pasireiškiantis po kontakto su dirginančiomis medžiagomis,...
Vasaros pramogos gali tapti ausų, gerklės, nosies ligų priežastimi
Vasara – tinkamas laikas mėgautis šiluma, poilsiu gamtoje, prie vandens telkinių, tačiau neretai šiuos džiaug...
Jeigu pirmakursiai visai nejaučia nerimo, jau verta susirūpinti?
Rugsėjo 1-oji – naujos pradžios, kito gyvenimo etapo atskaitos taškas, kai pirmakursiai pradeda akademinį gyvenimą...
Empatijos robotai neišmoks: kaip ugdyti ateities slaugos specialistus?
Technologijos vis labiau skverbiasi į mūsų gyvenimus, įskaitant ir sveikatos priežiūrą. Robotikos ir dirbtinio intelekto...
Vienos pavojingos, o kitos - įkyrios: širšės ir vaisinės muselės
Nuo senų laikų širšių dažnai bijoma – ir tam yra priežastis. Širšės, nors ir svarbios ekosistemai, žmogui gali kel...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų