Penktadienis, 2025.05.02
Reklama

Kirmėlės stintose - normalu

www.VE.lt | 2012-12-11 10:10:18

Redakcija sulaukė skaitytojo skundo dėl stintų, pirktų turguje, kokybės. "Kai parsinešęs namo pradėjau žuvis valyti, nieko neišėjo, nes jos buvo visiškai susmukusios. Pusę žuvelių turėjau išmesti į šiukšlyną",- skundėsi klaipėdietis.

Antanas Bauža
Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) viršininkas Antanas Bauža. VE.lt nuotr.

Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) viršininkas Antanas Bauža:

"Kiekvienais metais, prasidėjus stintų žvejybos sezonui, Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gauna daug klausimų apie stintas bei skundų dėl šių žuvelių kokybės.

Stinta yra labai dažna verslinė žuvis. Turi specifinį, panašų į agurkų kvapą. Būna praeivės ir sėslios stintos. Praeivės stintos gyvena Baltijos jūroje, neršti plaukia į Nemuno žemupį. Sėslios stintos gyvena gėluose vandenyse - giliuose ežeruose bei Kuršių mariose - ir vadinamos stintelėmis.

Kodėl žuvis suminkštėja?

Gana dažnai gauname pranešimų, kad parduodamų stintų žuviena yra minkšta. Žinotina, kad šviežia stinta yra tvirtos, standžios konsistencijos, kūnas - žalsvai rusvos spalvos, blizgantis ir vientisas. Tačiau tvirta konsistencija išlieka maždaug parą, vėliau žuviena suminkštėja.

Atitirpinta sušaldyta stintos žuviena taip pat būna minkšta. Tai yra natūralus procesas, nereiškiantis, jog žuvies kokybė pablogėjo. Deja, jei stintos talpose laikomos dideliais kiekiais, talpų dugne esančios žuvys nuo svorio spaudimo ištyžta, sutrūkinėja jų pilvai.

Kokių dar skundų sulaukiate dėl stintos?

Dažnai sulaukiame ir klausimų apie kirmėles, esančias stintų plaukiojimo pūslėse. Daugumai žmonių kirmėlių radimas sukelia nemalonių pojūčių. Šie specifiniai parazitai yra apvaliosios kirmėlės (lot. Cystidicola farionis). Žmonėms, gyvūnams ir net pačioms stintoms šios kirmėlės visiškai nepavojingos. Kirmėlių aptinkama daugumos stintų plaukimo pūslėse, tai simbiotinė kirmėlė. Ji gyvena kartu su žuvimi ir jos viena kitai nekenkia. Simbiotinės kirmėlės nėra parazitai. Ant stintų kūno galima aptikti ir kitokių kirmėlių - ektoparazitų. Jos atsiranda ant žuvų, kai šios patenka į gėlą vandenį, Kuršių marias. Šios kirmėlės taip pat nėra pavojingos žmonėms. Jos nusivalo kartu su žvynais. Valant stintas rekomenduojama nepažeisti plaukiojimo pūslės, pašalinti ją kartu su viduriais, žuvį gerai nuplauti.

Kur kreiptis dėl žuvies kokybės?

Artėjant didžiosioms žiemos šventėms žuvies suvartojimas padidėja. Rinkdamiesi žuvį ar jos gaminius, jau prekybos vietoje žmonės turėtų atidžiai įvertinti pasirinktą produktą. Kuomet kyla abejonių dėl produktų kokybės, reikia kreiptis į pardavėją, prekybos įmonės administraciją ar teritorinę VMVT. Perkant produktą būtina pareikalauti pirkimo čekio.

www.VE.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: žuvis, stintos
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Slaugydami sergančiuosius suserga ir jų artimieji
„Net ir vyrai skundžiasi, kad pakelti sergantį žmogų yra labai sunku, vėliau atsiranda stuburo problemų, nukenčia...
Pavasarinė akių alergija: kaip ją atpažinti ir apsaugoti regėjimą?
Atėjus pavasariui, daugelis džiaugiasi bundančia gamta, šiltesniais orais ir ilgėjančiomis dienomis, tačiau kartu su žyd...
Kodėl sanatorinis gydymas vis dar painiojamas su paprastu poilsiu viešbutyje?
Poilsis, procedūros, ramybė – šiuos elementus siūlo tiek sanatorijos, tiek viešbučiai ar SPA centrai, todėl nereta...
Hemofilijos nevaržomas gyvenimas: nuo kraujavimų valdymo iki visavertės profilaktikos
Hemofilija – liga, kurią ilgus metus lydėjo baimė, skausmas ir gyvenimo apribojimai, šiandien tampa vis geriau val...
Nauja galimybė pacientams Šiaurės Lietuvoje – Šiauliuose pradėtos intravitrealinės injekcijos
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje pradedama teikti itin svarbi paslauga akių ligomis sergantiems pacientams – nuo...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų