Toliau pristatome britų psichologės, vaikų ugdymo specialistės, rašytojos ir hipnoterapeutės Sarah Ockwell-Smith „Ramaus miego knygos“ ištraukas. Ši knyga – tai vadovas, kuriame miego trūkumo iškankinti tėvai ras patarimų, kaip sureguliuoti miegą nuo pirmos naujagimio dienos iki mokyklinio amžiaus. Pradžia – čia.
Lūkesčiai
Pirmiausia susidarykime realistiškus lūkesčius, kaip vaikas turi miegoti. Kūdikiai ir vaikai iki penkerių metų miega „blogai“, ar bent jau mes taip manome. Iš tikrųjų jie miega ne blogai, tiesiog tai jiems yra normalu.
Nirštu, kai žmonės klausia „Ar vaikas geras?“, kai iš tiesų nori pasakyti: „Ar jis miega visą naktį?“ Kūdikiai ir maži vaikai nėra blogi, ir taip juos vadinti vien todėl, kad nubunda naktį, yra juokinga. Ar vaikas blogas, jei naktį kas dvi ar tris valandas išalksta? Arba jei atsibudęs miego ciklo pabaigoje jaučiasi nesaugus ir nori prisiglausti prie mamos? Ar jis išties toks blogas, jei košmaro prižadintas ir išsigandęs nori būti nuramintas? Žinoma, ne. Suaugusieji turi peržiūrėti savo nuostatas, kaip turi miegoti kūdikiai ir vaikai ir kas jiems yra normalu. Jie nuolat nubunda naktimis, keliasi anksti, paprastai nenori keliauti į lovą taip anksti, kaip mes pageidaujame, pokaičio nusnūsta trumpai ar visai neprigula, nors mes ir norime. Tai mūsų, o ne jų bėda. <...>
Padėkite vaikui susidaryti gerus miego lūkesčius
Vienas iš svarbiausių būdų padėti vaikui lengviau užmigti dieną ir miegoti naktį – tai padėti jam susidaryti asociacijas ir lūkesčius, ko tikėtis ruošiantis gulti. Žinodamas, ko tikėtis, jis jaučiasi saugesnis, nesvarbu, ar varžote jo elgseną, padedate suvokti dienos ritmą, ar ko įvairiomis aplinkybėmis iš jo tikitės, o ko nelaukiate. Vienas didžiausių suaugusiųjų ir vaikų skirtumų yra galimybė pasakyti laiką. Maži vaikai priklausomi beveik vien nuo tekančios ir besileidžiančios saulės, padedančios jiems skirti dieną ir naktį. Jie, kaip ir mes, turi įgimtus instinktus, tačiau nuo pat pirmųjų dienų tėvai ima jų nepaisyti. Žindydami vaikus pagal grafiką tėvai patys nusprendžia, kada reikia maitinti, nekreipdami dėmesio, alkani jie ar ne. Panašiai nutinka ir migdant pagal grafiką. Net jei kūdikiui ir leidžiama valgyti ir miegoti, kada nori, tai jam pradėjus vaikščioti ar dar paaugus dažniausiai nebe. Kaip galime tikėtis, kad kūdikiai ir vaikai atpažins savo nuovargio ženklus, jei patys nekreipiame į juos dėmesio? Išmokę juos pastebėti, galite viską pasikeisti iš esmės, nes paguldysite jam dar nespėjus pervargti, suirzti, kai jau būna sunku nuraminti.
Ar atpažįstate pirmuosius vaiko nuovargio ženklus? Štai keletas akivaizdžiausių.
Akivaizdūs nuovargio ženklai:
trina akis ir žiovauja,
akys parausta ir ašaroja,
žvilgsnis nejudrus, tarsi stiklinis,
tampo ausis,
nuolat liečia galvą,
nežiūri į akis (nėra akių kontakto),
dažniau supyksta,
daugiau verkia,
vaikas tampa nekantrus ir nebesidomi aplinka,
visur kliūva, tampa nerangus.
Ruošimosi miegoti tvarka
Mažiems vaikams patinka žinoti, ko tikėtis, taigi ruošimosi miegoti tvarka būtina. Kalbu ne apie valandomis grįstą dienotvarkę, kai vaikas guldomas ir žadinamas tuo pačiu laiku, bet apie tvarką, kuri padeda vaikui suprasti, kad artėja pokaičio ar nakties miego metas. Jei tik pagalvotumėte apie savo kasdienybę, greičiausiai pastebėtumėte ženklų, rodančių, kad tuoj reikės ruoštis miegoti: galbūt tai televizijos programos, pavyzdžiui, vakaro žinių, muzikinė užsklanda, užgęstantys gatvės žibintai už jūsų lango, o gal po vakarienės jaukiai susirangote ant sofos. Taip pat esama labai pažįstamų ryto ženklų, raginančių keltis: paukščių čiulbesys sode ar įsijungus centrinio šildymo sistemai atgijusių vamzdžių gurguliavimas. Be abejonės, mes ir be šių ženklų žinome, metas gultis ar keltis, nes pažįstame laiką, žinome, kada vėlu ir reikia eiti miegoti ar kad po pusės valandos teks ropštis iš lovos. Kūdikiai ir maži vaikai nežino, todėl ir jų gyvenimas toks netvarkingas, nes jie išties sutrikę.
Tinkamas pasiruošimas eiti gulti gali turėti didelę įtaką vaiko miegui. 2009 metais tyrėjai stebėjo daugiau nei keturių šimtų vaikų nuo septynių mėnesių iki trejų metų miego įpročius. Pusė šios grupės šeimų buvo paprašytos laikytis paprastos pasiruošimo miegoti tvarkos – praustis, patepti vaiko odą losjonu, o tada dvidešimt minučių ramybės (per kurias galima buvo padainuoti lopšinę, pasekti pasaką ar pasimyluoti ir tyliai pasišnekėti). Kita pusė šeimų ir toliau elgėsi kaip įpratusios. Po trijų savaičių tėvų pasiteirauta apie vaikų miego įpročius. Tie, kurie kas vakarą laikėsi pasiruošimo miegoti tvarkos, teigė, kad naktimis vaikai pabusdavo kur kas rečiau, o užmigdavo lengviau. Maža to, mamos irgi pajuto teigiamą pasiruošimo miegoti naudą – pagerėjo jų nuotaika. Todėl tyrėjai priėjo prie išvados: „Šie rezultatai rodo, kad nekintama kasdienio ruošimosi miegoti tvarka daugeliu atžvilgiu pagerina kūdikių ir pradedančių vaikščioti vaikų miegą, užmigę vaikai rečiau atsibunda ir miega ramiau, o motinų nuotaika pasitaiso.“
Nemanau, kad kūdikį ar vaiką būtina maudyti kiekvieną vakarą, ar kad tai labai sveika jo odai, ypač jei ji linkusi sausėti. Tačiau galima jį trumpai pamasažuoti. Tam renkuosi bekvapį natūralų, sveiką maistinį aliejų, pavyzdžiui, saulėgrąžų, mažesniems nei trejų metų vaikams, ar natūralų aliejų su levandų, ramunėlių eteriniais aliejais. Paskui perrenkite mažylį pižama, drauge paskaitykite knygą, apsikabinkite, kambarį verčiau pritemdykite, kad naktį jis miegotų kuo geriau. Ruoštis miegoti reikėtų ne ilgiau kaip dvidešimt minučių ar pusvalandį. Tai ne tik padeda jam suprasti, kad artėja metas miegoti, tai vertingas laikas kas vakarą pabūti su juo dviese. Jis ypač svarbus, jei vaikas pradėjo lankyti dienos priežiūros instituciją ar neseniai tapo vyresnėliu. Tokiomis aplinkybėmis, jei tik įmanoma, ruošti miegoti reikėtų kiekvieną vaiką atskirai, o ne visus iš karto.
Pasiruošimas pokaičiui
Nors tyrinėta tik ruošimosi įtaka nakties miegui, tvarka praverčia ir prieš pokaičius. Ruošiantis miegoti pokaičio galima duoti užkąsti ar atsigerti pieno, paskui pamyluoti, pasekti pasaką miegamajame, galbūt drauge padainuoti specialią pokaičiui skirtą lopšinę, paduoti mylimą žaisliuką ir užtraukti užuolaidas – kasdien visuomet ta pačia tvarka.
Iš pasiruošimo miegoti tiek prieš naktį, tiek prieš pietų miegą nesitikėkite stebuklų. Švelniesiems metodams, taip pat ir šiam, suveikti reikia laiko. Šį tyrimą atlikę tyrėjai išanalizavo tris savaites be perstojo kas vakarą taikytos pasiruošimo miegoti tvarkos poveikį. Pasistenkite jos laikytis bent mėnesį, o tada vertinkite. Nepastebėję pokyčių po poros savaičių, nenuleiskite rankų – tęskite ir toliau!
Pasakos prieš miegą galia
Jau minėjau, kad vienas iš pasiruošimo miegoti tvarkos pranašumų – tai galimybė pabūti vienudu su mažyliu. Tai padeda ir jums, ir vaikui nurimti ir atsipalaiduoti po sunkios dienos. Mano nuomone, pasaka yra labai svarbi pasiruošimo grandis, tik labai apmaudu, kad jas išstūmė televizijos labanaktukai, kompaktinės plokštelės ir elektroniniai žaislai su pasakų įrašais. Sekti pasaką – nuostabus būdas sužadinti vaiko vaizduotę ir palikti užmigti su smagiomis mintimis ir svajonėmis. Tėvai savo ruožtu gali prisiminti mėgstamiausias savo vaikystės pasakas ir papasakoti, kokios patiko labiausiai. Esama ir kitokių pasakos privalumų, ne vien įrodyta jos klausymo ir geresnio miego sąsaja.
2011 metais tyrėjai stebėjo daugiau nei 4 000 šeimų, auginančių vaikus iki penkerių metų, ir išsiaiškino, kad kasdieninė pasaka prieš miegą ne tik pailgina vaiko viso miego trukmę, bet pagerėja ir jo intelekto raida, ir elgsena. Mokslininkai apibendrino: „Tyrimas rodo, kad kasdienis įprotis ruošiantis miegoti pasikalbėti, taip pat padainuoti lopšinę, paskaityti, pasekti pasaką, gali turėti ilgalaikį teigiamą poveikį vaiko miego trukmei ir pažintinei raidai.“9.Pasakos neturi būti ilgos – yra galybė vos vieno ar dviejų puslapių istorijų.
Ar kada nors susimąstėte, kodėl jūsų vaikas nuolat reikalauja skaityti vis tą pačią istoriją? Argi tai ne erzina? Tačiau diena iš dienos girdima ta pati pasaka vaiką ramina – jam patinka žinoti, kas joje vyksta, ir pačiam pasakyti jums, kas nutiks toliau. Štai ir grįžtame prie to paties – vaikui reikia nuspėjamos tvarkos, kad jis jaustųsi saugus ir užtikrintas, ypač eidamas miegoti. Taigi, nors tą pačią istoriją skaityti šimtąjį kartą ir itin erzina, galite šypsotis į ūsą: kad ir kaip jums nuobodu, vaikas miegos geriau.
Ilgi savaitgalio rytai ir vakarai
Kalbant apie lūkesčius ir pasiruošimą miegoti, svarbiausia yra nuoseklumas: kiekvieną dieną, kai tik įmanoma, turime laikytis tos pačios tvarkos – vadinasi, net ir savaitgaliais. Žinau, kokia didžiulė pagunda priversti vaikus ryte pamiegoti ilgiau penktadienio ar šeštadienio vakarą suguldžius juos vėliau, tačiau paprastai tai duoda priešingų rezultatų. Dauguma vėliau paguldytų vaikų ryte vis tiek keliasi anksti. Dažniausiai pabunda kaip įpratę, tik gerokai irzlesni. Be to, po 2012 metais atlikto tyrimo paaiškėjo, kaip svarbu tiek šiokiadieniais, tiek savaitgaliais keltis ir gultis tuo pačiu metu. Išanalizavę beveik 200 vaikų miego įpročius tyrėjai teigė: „Norint paskatinti vaikus gultis miegoti anksčiau, reikia atsižvelgti į motinų miego ir gyvenimo įpročius ir šiokiadieniais bei savaitgaliais eiti miegoti ir keltis tuo pačiu laiku.“ Manau, tas pat pasakytina ir apie atostogas: kaip ir visuomet, nuoseklumas – svarbiausia.
Mityba
<...> Pirma, svarbu atminti, kad žindomi ir pieno mišiniais maitinami kūdikiai miega skirtingai, todėl atsižvelgdami į mitybą turite pripažinti, kas yra normalu jūsų mažyliui.
Antra, svarbu suprasti, kad naktį kūdikius reikia maitinti ir paprastai daug ilgiau, nei sako dauguma kūdikių auginimo „specialistų“. Kitaip nei teigia dauguma jų, aš nemanau, kad vyresnių nei šešių mėnesių kūdikių naktį maitinti nebereikia. Kai kuriuos naktimis dar tenka žindyti ir antraisiais jų gyvenimo metais, ir išties vienintelis žmogus, galintis tai nuspręsti, yra jūsų kūdikis. Nieko bloga, jei mažylis, ypač žindomas, vis dar išalksta naktį. <...>
Dar verta apsvarstyti, ką vaikas valgo ir kaip tai veikia jo miegą: ar sukelia alergiją, netoleruojama, kokie maisto produktai trikdo ir kokie iš tikrųjų pagerina miegą. Panagrinėsiu tai kituose skyriuose, tačiau įsidėmėkite – visuomet verta atkreipti dėmesį, kokią įtaką miegui daro mažylio mityba.
Pereinamieji objektai
Tai tik įmantrus psichologinis terminas paguodos daiktams, padedantiems nusiraminti dalykams ar mylimiems žaislams įvardyti. „Pereinamojo objekto“ terminą pasiūlė anglų psichoterapeutas Donaldas Winnicottas, įvedęs ir „gana geros mamos“ sąvoką, abu terminai susiję. Paprastai tariant, „gana gera mama“ yra ta, kuri vaikui leidžia prisirišti ar būti priklausomam nuo jos, kai jam to reikia, o paskui – irgi kai reikia, – tapti savarankiškam, arba nuo jos atsiskirti. Šis savarankiškumo procesas dažnai vyksta per atsitiktines atsiskyrimo akimirkas, kai vaikas mokosi būti be motinos. Arba, anot Winnicotto, „gana gera mama kaipmat prisitaiko prie kūdikio poreikių, tokia adaptacija palaipsniui menksta, nes gerėja kūdikio gebėjimas suprasti, kai jai nepavyksta prisitaikyti, ir pakelti nusivylimo padarinius.“ Ši nuostabi sąvoka smarkiai sumažina kaltę, jaučiamą auginant vaikus. Motina neprivalo būti tobula, iš tiesų Winnicottas tikina, kad tai jos netobulumas padeda vaikui tapti savarankiškam. Ji tiesiog turi būti „gana gera“.
Pereinamasis objektas yra paprasčiausias daiktas, padedantis vaikui tapti nepriklausomam nuo motinos. Tai tarsi metaforinis tiltas tarp priklausomybės ir savarankiškumo, leidžiantis vaikui nuo jos atsiskirti, tačiau dalelę jos išlaikyti. Ši „mamos dalelė“ gali būti pliušinis meškutis, marlės skiautė, antklodėlė ar kas nors panašaus, kas vaikui primintų jo mamą. Žinoma, kad vaikas sietų objektą su mama, pirmiausia reikia sudaryti tvirtą objekto ir mamos sąsają. Pats paprasčiausias pereinamasis objektas galėtų būti mamos naktiniai marškiniai ar net liemenėlė. Vaikas sies juos su mama, nes jie prisigėrę jos kvapo.
Labai svarbu, kad pereinamąjį objektą išsirinktų vaikas. Ne taip paprasta, nes vaikai visai nekreipia dėmesio į mielus meškučius, bičiulių dovanotas ar senelės nertas antklodėles ir renkasi bjaurią marlės skiautę ar ką nors panašaus. Jei jūsiškis jau išsirinko pereinamąjį objektą, nė nemėginkite atimti ar nepakeisti kitu. Pasak Winnicotto, „Objektas niekuomet neturi būti keičiamas, nebent paties kūdikio.“ Ir dar atminkite, kad, jo nuomone, tik apie 60 procentų kūdikių ir vaikų prireikia pereinamojo objekto. Dažnai įsitikinu, kad žindomiems ar vienoje lovoje su tėvais miegantiems jo reikia mažiausiai.
Kaip susieti pereinamąjį (paguodos) objektą
Jei jūsų vaikas jau turi guodžiantį daiktą, nemėginkite jo įtikinti pakeisti kitu.
Jei dar neturi, svarbu leisti jam išsirinkti, ką jis nori, kad ir ką manytumėte patys!
Sąsają su pereinamuoju objektu kurkite naudodama jį visur, kad ir kuo užsiimtumėte su vaiku. Priglauskite žindydama ar myluodama mažylį. Padėkite lovoje tarp judviejų, įtraukite į žaidimus ir taip toliau.
Prieš nutardama, ar paguodos daiktas praverčia, bent mėnesį nepaleiskite jo iš judviejų akių nė dienos.
Vaikui prisijaukinus paguodos daiktą, nemėginkite iškart savęs juo pakeisti, darykite tai palaipsniui.
Neplaukite paguodos daikto, nes svarbiausia yra tai, kad jis išlaiko jūsų kvapą. Jei išplausite, galite tikėtis, kad vaikas bus nelaimingas ir vėl reikės laiko „mylimuką“ prisijaukinti.
Šis punktas veikiausiai turėtų būti pirmas: pagalvokite, ar nebūtų verta turėti du visai tokius pačius (ir tokias pačias asociacijas keliančius) paguodos objektus, nes iš savo patirties žinau, kaip skausminga vaikui prarasti „mylimuką“.
Dar labai svarbu, kad paguodos daiktai vaikui būtų be vargo pasiekiami bet kada dieną ar naktį ir jam neprireiktų jūsų pagalbos jiems susirasti ar paimti. Per 2004 metais atliktą tyrimą, analizavę paguodos daiktų prieinamumą, tyrėjai priėjo prie išvados: „Iš visų vaikų, kurie turėjo paguodos daiktus „po ranka“ (t. y. lengvai randamus ir pasiekiamus), 71 procentas kūdikių sulaukę šešių mėnesių miegodavo visą naktį. Sąsajos buvo įvardytos, kaip stiprėjančios, nes iš tų vaikų, kurie paguodus daiktus turėjo „po ranka“ ir kuriems tėvai turėjo padėti, sulaukę šešių mėnesių visą naktį miegojo 48 procentai, o iš tų, kuriems padėdavo tėvai, visą naktį miegojo tik 38 procentai.“ Manau 71 procentas pusės metų kūdikių, miegančių visą naktį, yra labai pretenzingas skaičius. Tyrimo imtis buvo nedidelė – stebėtos vos šimtas šeimų, o tyrėjai neapibrėžė, ką turėjo galvoje sakydami „miegojo visą naktį“ (daugumai medicinos specialistų tai yra penkios valandos miego), tačiau, nepaisant šių trūkumų, tai, ar paguodos daiktas lengvai pasiekiamas, įtakos turi.
Visiškai normalu ir įprasta vaikui mylimuką turėti iki pat penkerių metų. Pažįstu vis dar jį turinčių suaugusiųjų. Ar yra metas, kada vaikas turi jo atsisakyti? Kada tai tampa pernelyg „vaikiška“? Nemanau, kad tampa; kol mylimukas dar gali vaiką paguosti, kas gi mes tokie, kad verstume jo atsisakyti?
Tęsinį skaitykite kitą šeštadienį
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Retų ligų koordinacinis centras ir LSMU Neurologijos klin
Kas antras Lietuvos gyventojas miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Dauguma jų, deja, palieka š
2016 m. vasario 26 d. 12 val. Vilniuje, “Karolinos” viešbutyje, Didžiojoje konferencijų salėje,
Balandžio 2 d. pasauliui minint Tarptautinę Autizmo dieną, asociacija „Kitoks vaikas” organizuoja mokslinę &
Kviečiame dalyvauti Raumenų ir skeleto ultragarsinės diagnostikos draugijos, LSMU, LSMUL Radiologijos klinikos organizuo
Kviečiame į Vilniaus universiteto bei Lietuvos patologų draugijos organizuojamą konferenciją „Ribos ir &scaron
Pasaulinė medicinos technologijų industrija šiandien verta apytikriai 340 milijardų JAV dolerių. Europos Sąjunga
Kviečiame dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Psichiatrijos klinikos ir Lietuvos b
Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Akušerijos i
Besidominčius sveikos gyvensenos skatinimo ir rizikos veiksnių korekcijos galimybėmis, maloniai kviečiame registruo
Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno klinikose ir k
Kovo 19 d. nuo 20 val. 30 min. vietos laiku milijonai žmonių visame pasaulyje prisijungs prie pilietinės iniciatyvos &bd
Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno klinikose ir k
Kviečiame į LSMU, LSMUL Endokrinologijos klinikos, Endokrinologijos instituto, Lietuvos endokrinologų draugijos bei Kaun
Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamoje tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje
Kviečiame į Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojamą tarptautinę mok
Gerbiami medikai, Jūs gydote ne tik kūnus, bet ir sielas. Talentas duodamas tam, kad pasaulį užpildytų gėrio ir grožio &
Kviečiame dalyvauti Lietuvos kontraceptologijos draugijos, LSMU Akušerijos ir ginekologijos klinikos, LSMU Endokr
Kviečiame į Vilniaus universiteto, Lietuvos transplantologų asociacijos, Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantac
Kviečiame dalyvauti Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ir Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamame Treč
Kaip nacionalinėje sveikatos apsaugos sistemoje išgyvendinti korupciją, sustabdyti jaunų gydytojų emigraciją ir a
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos I aukšte balandžio 8 d. 9.30 val. bus atidengtos at
Mes visi žinome kaip svarbu sveikai maitintis, sportuoti, rūpintis savo kūnu. Deja, dažniausiai, nors visa tai ir žinome
Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamuose mokymuose „Ultragarsu kontroliuojamos skydlia
Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamuose mokymuose "Ūmių būklių ultragarsinė diagnostik
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, siekdamas pagelbėti šeimoms, auginančioms neįgalius vaikučius, organizuoja
Asociacija „Demetra“ gegužės 14-ąją prie Baltojo tilto Vilniuje nemokamai ir anonimiškai tirs dėl ŽIV
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Elgesio medicinos institutas kviečia dalyvauti 10-ajame sveikatinimo renginyje
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
„Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus. Junkis prie akcijos ir tu“, - skelbia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS c
Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto medicinos akademijos Onkologijos instituto, Onkologijos ir hematologi
Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat
Visuomenėje yra įprasta manyti, kad sveikata yra gera savijauta, kai niekuo nesergame ir nesiskundžiame, valgome sveiką
Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat
Onkohematologinius ligonius vienijanti bendrija „Kraujas“ gegužės mėnesį jau ketvirtą kartą kviečia minėti K
Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat
Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T
Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T
Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T
Birželio 1 d. 14 val. Šiauliuose, Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74), prasideda 2-oji jungtinė LSMU Kardiol
Liepos 13 d. Kauno Pažaislio vienuolyno prieigose įsikūręs svetingumo kompleksas „Monte Pacis“ antrus metus
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos ultragarso asociacija kviečia dalyvauti tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje “Ultragarsin
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikoje (M.K. Čiurlionio g. 12) liepos 15 d. nuo 11.00 val. vyks
VšĮ Ligos paliestųjų psichologinės pagalbos centras kartu su Kauno klinikomis vykdo projektą „Psichinės sve
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Lietuvos širdies asociacija ir Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centras rugs
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – P
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral
Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral
Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral
Gruodis – tai laikotarpis, kai norisi kuo daugiau padaryti dėl savo artimųjų, tačiau neturėtumėte pamiršti
Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – P
Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur
Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur
Kviečiame dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Infekcinių ligų klinikos ir Lietuvos infektologų draugijos or
Kviečiame dalyvauti Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamuose mokymuose “Bronchinės astmos diagnostikos ir g
Spalio 8-ąją bus minima Organų donorystės diena ir šiai dienai paminėti pirmą kartą Lietuvoje organizuojama sutik
„Aš bėgu už organų donorystę“ – toks užrašas puoš kiekvieno bėgiko, dalyvausianči
Kviečiame dalyvauti Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamuose mokymuose “Bronchinės astmos diagnostikos ir g
Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi
Spalio 29-oji – Pasaulinė žvynelinės diena. Jos paskelbimo iniciatorius yra Tarptautinė žvynelinės draugijų federa
41 diena, 1300 kilometrų ir daugiau kaip 20 tūkst. eurų vėžiu sergantiems vaikams. Toks yra „1000 km Širdie
Spalio 26 d. 18 val. Salotų bare “Mano guru” (Vilniaus g. 22/1, Vilnius) vyks dailininko Simo Skrabulio darb
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ organizuoja ir kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmon
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ organizuoja ir kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmon
Lietuvos asociacija „Gyvastis“ spalio 25-ąją, antradienį, jau trečią kartą inicijuoja akciją, skirtą spalio
Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2016 metų spalio 25-ąją, antradienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą padė
Atėjus rudens sezonui dažnas žmogus mini rudeninę depresiją, mintyse turėdamas prislėgtumo jausmą, kuris aplanko tamsesn
Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi
Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia darbingo amžiaus žmones paminėti Europos sveikos mitybos dieną kartu. Lapkr
Kviečiame dalyvauti mokslinėje – praktinėje konferencijoje „Pulmonologijos naujienos“, kuri vyks 2016
Poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ konferencijų salėje „Palanga“ (Venecijos ak
Poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ konferencijų salėje „Palanga“ (Venecijos ak
Kviečiame dalyvauti mokymuose „Lėtinės obstrukcinės plaučių ligos aktualijos“, kurie vyks š. m. gruod
Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso (V. Kudirkos g. 99C) didžiojoje salėje gruodžio 9 d. 10.00 va
Gruodis – tai laikotarpis, kai norisi kuo daugiau padaryti dėl savo artimųjų, tačiau neturėtumėte pamiršti
Niekas nesiginčys – geros sveikatos siekia kiekvienas. Todėl Antakalnio poliklinika kviečia į nemokamą paskaitą ap
Kviečiame į mokslinę konferenciją „Naujas ir moksliškai pagrįstas požiūris į kasdienę klinikinę praktiką ak
Kiekvienų metų sausio 1-ąjądieną visi pasaulio "ruoniai" rengia simbolinį susitikimą vandenyje. Kiekvienas ats
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ
Galingiausias jaunųjų gydytojų renginys grįžta:šių metų vasario 3-5 dienomis Birštone vyks įspūdingas jaun
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacija organizuoja tarptautinę mokslinę praktinę konfe
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
2017 m. vasario 24–26 dienomis Aukštaičių g. 51, Kaune vyks 9-oji sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medi
Maloniai kviečiame dalyvauti Tarptautinei retų ligų dienai skirtoje konferencijoje „Mokslo pažanga – viltis
Lietuvos infektologų draugija, Lietuvos klinikinės toksikologijos draugija, Sveikatos apsaugos ministerijos ESSC apsinuo
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Širdies nepakankamumas – plačiai paplitęs ir brangiai kainuojantis susirgimas, reiškiantis didžiulę
Balandžio 21 d. vyks kasmetinė, jau VII organizacinės psichologijos konferencija „Psichologas organizacijoje. Kuo
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Apie ką pirmiausia pagalvojate išgirdę žodį „priklausomybė“?Kokia yra riba tarp įpročių, eksperimenta
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Gegužės 31 d. 16.00 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėda) vyks projekto ir kn
Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai drauge su UAB „Vakarų pramogos“, BĮ „Klaipėdo
Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil
Tik 14 proc. europiečių laikosi saulės apsaugos patarimų, nors 91 proc. žino apie gresiantį pavojų. Pristatoma sąm
Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil
Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil
Daugelio kauniečių jau puikiai atpažįstamas ir laukiamas nemokamų treniruočių projektas „Judėk sveikai“ nusp
Gegužės 21 dieną Klaipėdoje startuos tradicinis jubiliejinis – šiemet dešimtasis – Vilties bėg
Aktyvus gyvenimo būdas, sveika mityba, poilsis – geros fizinės sveikatos receptą žino kiekvienas. Tačiau Lietuvoje
Nacionalinio vėžio instituto Didžiojoje salėje birželio 7 d. 14 val. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kostiumo dizaino k
2017 m. birželio mėn. 7-10 d. Vilniuje vyks 14-asis Europos vaikų ir paauglių ginekologijos kongresas EURAPAG 2017.
Trečiadienį, birželio 14 d., 17:30 val. Klaipėdos prekybos centre „Akropolis“ bus iškilmingai atidaro
Kviečiame trims dienoms pabėgti nuo miesto šurmulio ir pailsėti, atgauti jėgas, pasikrauti teigiamos energijos la
Šv. Pranciškaus onkologijos centras (Savanorių g. 4, Klaipėda) 2017 m. birželio 26 d., 13.00 val., pirmadi
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Rugsėjo mėnesį visame pasaulyje yra minimos piktybinių kraujo ligų žinomumo dienos, kurių tikslas – kuo plačiau sk
Rugsėjo 2 d. 13 valandą Savicko sporto klube („SEB arena, II aukštas) vyks seminaras „Kaip fizinis ak
Rugsėjo 13 d., trečiadienį, 16 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius) atidaroma paroda &bdq
Keblios situacijos, stresas ir kiti kasdienę rutiną temdantys rūpesčiai – ne priežastis pulti į neviltį. Kiekvienu
Trečiasis Jaunųjų gydytojų asociacijos (JGA) forumas TransForm - jau spalio 13 - 15 d.! Čia nuoširdžia
„Gyvenimas sulėtėja, tarsi sapne“. „Eiti negali, bėgti negali, valgyti negali“. „Sėdi ir l
Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuras prisijungdamas prie Europos judriosios savaitės iniciatyvos kviečia į nemoka
Minėdamas Pasaulinę širdies dieną Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia visus panevėž
Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacija (LEPTA) yra nevyriausybinė organizacija, vienijanti Lietuvoje veikiančias t
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos rengiamas Atviros psichiatrijos mėnuo miesto gyventojus kv
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus vyresnio amžiaus žmones kartu paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2017 metų spalio 20-ąją, penktadienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą pag
Organų donorai ir jų artimieji verti didžiausios pagarbos ir amžino dėkingumo. Todėl spalį, kai minima Europos ir Pasaul
Gera jaunimo lytinė sveikata – visuomenės, kuri siekia gyvuoti ir klestėti interesas, tai ypač svarbu mūsų &scaron
Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos (Darželio g. 10), Administracijos salėje (2 aukšte) s
Lapkričio 17-ąją dieną minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Respublikinės Šiaulių ligonin
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
Vilniuje surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu r
Pirmą kartą Klaipėdoje lapkričio 16 dieną vyks nemokamas renginys "Tu – mano gyvenimo herojus“, skirtas
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
Vilniuje surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu r
Ketvirtą kartą organizuojamas bėgimas už vyrų sveikatą „Ūsai bėga“ Vilniuje. Miesto centre įvyksiantis bėgim
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Šį savaitgalį, sausio 20-21 d., Klaipėdos r., Doviluose (Klaipėdos g. 35) vyks Dovilų krašto gyventojų ir
Šį savaitgalį, sausio 20-21 d., Klaipėdos r., Doviluose (Klaipėdos g. 35) vyks Dovilų krašto gyventojų ir
Prasidėję nauji Geltonojo šuns metai nemokamų treniruočių projektui „Judėk sveikai“ atnešė dau
2018 m. vasario 23 d. (penktadienį) 12.30 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėd
Nepraleiskite progos! Jau kovo 2 – 4 d. „Hacker Games“ kursime sveikatos priežiūros inovacijas. Sudomi
Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgim
Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgim
Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro specialistai drauge su Lietuvos sveikatos m
Spalio 4 d. 17 val. Inovatyvios medicinos draugija kviečia susitikti Gyvybės mokslų centre, pirmajame šio sezono
Šeštą kartą rengiama konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“ &scaron
Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinika kartu su Europos Ginekologinės chirurgijos akademija bei su vie
2011 metų rudenį palangiškei Rasai Rojienei buvo nustatyta ketvirtosios stadijos sarkoma, Rasai buvo 27-eri, o li
Melanoma – agresyviausias odos vėžys, užklumpantis vis jaunesnius žmones. Kasmet šia liga Lietuvoje suserga
Lietuvoje per metus diagnozuojama apie 1500 kraujo ligų atvejų. Kokie yra kraujo ligų simptomai? Koks gydymas yra priein
Gegužės 30 d. 15 val. Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje vyks Klai
Rugsėjo 19-oji yra Pasaulinė aortos diena. Rugsėjo 20 d. šia proga Vilniuje, Katedros aikštėje bus įrengta
Šį šeštadienį (rugsėjo 21 d.) Smiltynėje (Klaipėdoje) vyks žygis pėsčiomis pajūriu - žinutę apie or
Asociacijos „Gyvastis“ organizuojama iniciatyva organų donorams atminti kasmet sulaukia vis daugiau susidomė
Cukriniu diabetu pasaulyje serga 425 milijonai žmonių – 1 iš 11 planetos gyventojų, ir vienas iš dvi
Gruodžio 19 d., ketvirtadienį, nuo 11 iki 20 val. Vilniuje Pylimo g. 19 esančiame „Caffeine Roasters“ įvyks
Angelų kalvoje rugsėjo 13 d. (se
VUL Santaros klinikų medikai kviečia rugsėjo 19 d. nuo 11 iki 17 val. prie Mo muziejaus (Vilniuje, Pylimo g. 17) į Pasau
Širdys nustoja plakusios ne tik dėl COVID-19 ligos – taip tvirtina kardiologai. Kiek daugiau nei metus visą
Širdys nustoja plakusios ne tik dėl COVID-19 ligos – taip tvirtina kardiologai. Kiek daugiau nei metus visą
Lietuvoje kasmet diagnozuojama daugiau nei 1500 naujų krūties vėžio atvejų, Europos Sąjungoje šia liga suserga ka
Lapkričio 11 d. vyks tradicinė konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“. Šia