Ketvirtadienis, 2024.04.18
Reklama

Kaip apsaugoti odą nuo fotosenėjimo?

Pranešimas spaudai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-07-18 14:37:57

Vasara dažnai tampa tikru išbandymu mūsų veido ir kūno odai, nes vienas svarbiausių faktorių, sustiprinančių ir spartinančių odos senėjimą, yra saulės spindulių poveikis. Odos fotosenėjimas arba priešlaikinis odos senėjimas atsiranda dėl visų ultravioletinio spektro (UVA,UVB,UVC) saulės spindulių, tačiau ypatingą žalą daro UVA spinduliai.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Socialiniame tinkle „Facebook“ pasiteiravus, ar „Eurovaistinės“ paskyros skaitytojų nuomone saulė sendina odą, iš 712 apklaustųjų net 97 procentai mano, jog taip. Likę 3 procentai teigia, kad odos senėjimui saulės spinduliai jokios įtakos neturi.

Minėtos vaistinės farmacininkė Regina Razulevičiūtė pasakoja, jog įvairių šaltinių duomenimis, pirmosios raukšlės atsiranda būtent dėl ultravioletinių spindulių poveikio, tačiau nedidelės UV spinduliavimo dozės žmogui yra būtinos. Įrodyta išskirtinė jų reikšmė vitamino D sintezei ir kalcio metabolizmui, taip pat daugelio odos ligų, kurios sustiprėja būtent žiemos mėnesiais, gydymui. Saulės spinduliai gerina ir nuotaiką bei emocinę būseną.

UV spindulių pažeista oda senėja, tačiau šis senėjimas turi tam tikras išskirtines ypatybes. Esant biologiniam, genetiškai nulemtam senėjimui, visi odos sluoksniai plonėja. Esant fotosenėjimui, plonėja epidermis ir odos raginis sluoksnis.

„Būdingi fotosenėjimo simptomai yra kraujagyslių žvaigždutės (voratinkliai, tinklelis) ir pigmentinės dėmės (lentigo). Dėl šių simptomų visumos išskiriama atskira senėjimo rūšis. Fotosenėjimas, kitaip nei biologinis senėjimas, gali būti koreguojamas. Žinoma, visiškai atjauninti odos nepavyksta, bet galima žymiai pagerinti klinikinę jos išvaizdą“, - sako R. Razulevičiūtė.

Vienas iš būdų, kaip sulėtinti senėjimo procesą ir išsaugoti odos jaunystę, yra kosmetikos naudojimas, kuri saugo odą nuo žalingų faktorių poveikio bei sumažina krūvius, tenkančius jos apsauginei sistemai.

Specialistė rekomenduoja naudoti nuo saulės apsaugančias priemones, kurios skirtos apsaugoti odą nuo ultravioletinių spindulių. Reikalingas ir papildomas odos drėkinimas bei svarbūs antioksidantai, skirti kovai su laisvaisiais radikalais. Šių priemonių visuma gali ženkliai sulėtinti odos senėjimo procesus.

Vaistininkė pataria, kuo mažiau stengtis degintis saulėje ir soliariumuose, ypač vyresniems nei 35 metų bei pirmo tipo šviesios odos atstovams.

„Saugokite odą, naudodami apsauginius kremus ar losjonus su UVA ir UVB filtrais, bei, būdami saulėje, dėvėkite įvairius galvos ar kūno apdangalus. Ypatingai svarbu naudoti apsaugą nuo UVA spindulių. Naudojant tinkamas apsaugines priemones, sumažės laisvųjų radikalų, nebus uždegiminės reakcijos, pagreitės regeneraciniai odos procesai“, – kalba farmacininkė.

Vaistininkė pabrėžia, jog tinkamas kosmetikos priemones gali parinkti jūsų kosmetologas ar dermatologas. Dažniausiai naudojami kremai su vitaminais A, C, E, kofermentu Q10, hialurono rūgštimi, Alfa – hidroksi rūgštimis, apsauginiai kremai nuo saulės su UVA,UVB filtrais. Priemonės parenkamos pagal odos savybes, metų laiką ir darbo pobūdį.

„Tam, kad oda atrodytų nepriekaištingai, taip pat rūpinkitės kūnu, maitinkitės sveiku maistu ir gerkite daug vandens. Valgykite maisto produktus, turinčius daug vitamino A (morkos, kukurūzai, špinatai), C (paprikos, kiviai) ir E (rupių miltų produktai, daigintų kviečių aliejus). Daugiau judėkite: šokite, vaikščiokite, bėgiokite, žaiskite“, – teigia vaistininkė.

„Kūno odą patepkite drėkinamuoju pieneliu ar natūraliais aliejais. Raukšles lygina alijošiaus, jojobos, ramunėlių, levandos veikliosios medžiagos su vitaminu A ir E. Rinkitės tirštesnį kremą, nes jame lipidų daugiau nei vandens. Toks kremas išlaikys daugiau odos drėgmės“, – priduria R. Razulevičiūtė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Transarterinė chemoembolizacija – veiksmingas įrankis kovoje su kepenų vėžiu
Tiek Europoje, tiek visame pasaulyje daugėja kepenų vėžio atvejų. Iš onkologinių kepenų susirgimų labiausiai paplitusi s...
Žaibavimas akyse gali būti aklumu gresiančios ligos pranašas
Tinklainės atšokos operacijos priskiriamos skubiųjų kategorijai ir yra vienos iš sudėtingiausių, todėl atliekamos tik tr...
Kaip prižiūrėti dantų implantus?
Gana dažnai girdimas mitas, kad įsidėjus dantų implantus – daugiau nereikės rūpintis savo burnos ertme. Odontologa...
Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis kompensuos naujus tyrimus ir procedūras
Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai...
Šienligės rizikos banginiai – kaip juos suvaldyti?
Augalų žydėjimo sezonas kasmet priverčia vis daugiau žmonių čiaudėti ir ašaroti, o mokslininkai bando suteikti viltį, ka...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų