Sekmadienis, 2025.05.04
Reklama

Baigę mokyklą, nepamirškite pasirūpinti sveikatos draudimu

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos informacija | Šaltinis: vlmedicina | 2024-06-06 10:21:44

Ligonių kasų specialistai baigiantiems mokslus jaunuoliams primena, kad prasidėjęs naujas gyvenimo etapas atneša ir naujų įsipareigojimų: vienas iš jų – pasirūpinti savo privalomuoju sveikatos draudimu.

Studijuojančius dieninėse studijų programose draudžia valstybė

Šią vasarą mokslo metus baigsiantiems abiturientams svarbu žinoti, kad jie privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) valstybės lėšomis bus apdrausti iki rugpjūčio 31 dienos. Visi, kurie nuo rugsėjo pradės studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose pagal nuolatinės studijų formos studijų programas, Lietuvoje bus ir toliau draudžiami PSD valstybės lėšomis.

Jaunuolių, pasirinkusių nuolatines (dienines) studijas Lietuvoje, duomenys yra gaunami iš Studentų registro, tad patiems būsimiems studentams savarankiškai nieko daryti nereikia. Primenama, kad sveikatos draudimo įmokas valstybė moka tik už studijų laikotarpį. Nutraukus studijas ar praradus studento statusą, prievolė mokėti PSD atsiranda jau kitą mėnesį.

Svarbu vykstantiems studijuoti į užsienį

Išvykdami studijuoti į Europos Sąjungos (ES) šalių, Norvegijos, Lichtenšteino, Islandijos ar Šveicarijos aukštąsias mokyklas pagal nuolatinės formos studijų programas, jaunuoliai taip pat yra draudžiami PSD, tad išvažiuojant į minėtas šalis nereikia deklaruoti išvykimo.

Išvykstantieji teritorinėms ligonių kasoms (TLK) turi pateikti mokymo įstaigos išduotą dokumentą (pažymą) ir prašymą dėl PSD laikotarpio patvirtinimo. Tai galima padaryti atvykus į TLK, prisijungus prie elektroninių paslaugų platformos https://e.vlk.lt, pasirinkus E-pristatymą, paštu, per įgaliotą asmenį ar elektroniniu paštu.

Pažymoje turi būti nurodyta studijų vieta, studijų forma, studijų pradžios ir pabaigos datos, būtinos draudimo laikotarpiui apskaičiuoti. ES šalių studentų PSD galioja vienerius mokslo metus, todėl, tęsiant studijas, pažymą ir prašymą reikia pateikti kasmet.

Svarbu žinoti, kad kvietimai studijuoti nėra laikomi studento statusą patvirtinančiu dokumentu ir PSD galiojimo valstybės lėšomis neužtikrina.

Pasirinkę ištęstinių studijų programą, valstybės lėšomis nėra draudžiami

Visi, kurie ketina rinktis ištęstines ar neakivaizdines aukštųjų mokyklų studijas bei pilnamečiai, kurie nori mokytis pagal suaugusiųjų pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo programas PSD valstybės lėšomis nedraudžiami. Šiems jaunuoliams mokymosi metu nepavykus įsidarbinti, reikės savarankiškai pradėti mokėti PSD įmokas.

Verta užsisakyti Europos sveikatos draudimo kortelę

Planuojant studijuoti Europos šalyse, svarbu kartu su savimi turėti Europos sveikatos draudimo kortelę arba sertifikatą. Šie dokumentai patvirtina žmogaus teisę į nemokamą būtinąją medicinos pagalbą staiga susirgus, paūmėjus lėtinei ligai, susižalojus ir pan.

PSD Lietuvoje apdraustiems žmonėms kortelė ir sertifikatas TLK išduodami nemokamai. Juos galima užsakyti prisijungus prie elektroninės paslaugų platformos https://e.vlk.lt arba atvykus į TLK. Užsakyta kortelė taip pat gali būti atsiųsta į paštomatą.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Mėgstate žaisti kompiuterinius žaidimus? Rizikuojate pakenkti klausai
Gegužė – pats spalvingiausias pavasario mėnuo ir jo margumą galime pajusti gėrėdamiesi ne tik vaizdais, bet ir gar...
Depresija aplanko ir gražiausiais gyvenimo momentais
Depresija – vienas dažniausiai pasitaikančių psichikos sveikatos sutrikimų, per gyvenimą paliečiantis maždaug kas...
Pūslės ant pėdų: ko turėtumėte imtis?
Pavasarį džiuginant geriems orams, natūraliai daugiau laiko skiriame fiziniam aktyvumui, o sunkią avalynę iškeičiame į l...
Psichikos sveikatos duomenys: daugiausia sunkumų patiria vyresnio amžiaus žmonės
Psichikos ir elgesio sutrikimus patiriančių asmenų skaičius Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį nuosekliai augo. Higienos...
Kognityvinė elgesio terapija: kaip ji veikia?
„Aš nieko nesugebu“, „Man niekada nepasiseks“, „Visi kiti yra laimingesni už mane“ &...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų