Sekmadienis, 2025.05.18
Reklama

Svarbi informacija mokslus baigusiems: nepamirškite privalomojo sveikatos draudimo!

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos informacija | Šaltinis: vlmedicina / asmuo | 2024-08-27 11:11:26

Mokslus baigusiems jaunuoliams prasideda naujas gyvenimo etapas ir atsiranda naujų atsakomybių. Viena iš jų – pasirūpinti privalomuoju sveikatos draudimu (PSD). Ligonių kasos primena, ką reikia žinoti ir kokių veiksmų imtis po rugpjūčio 31 dienos.

Krūva eurų
Nutraukus mokslus ar praradus studento statusą, nuo kito mėnesio turėsite mokėti PSD savarankiškai / A. Kubaičio (VLMEDICINA.LT) nuotr.

Kas turėtų atkreipti dėmesį?

„Visi jaunuoliai, baigę mokslus šią vasarą, yra draudžiami PSD valstybės lėšomis iki rugpjūčio pabaigos. Jei rugsėjį neplanuojate tęsti mokslų, pradėti dirbti, užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje ar nepatenkate į kitą valstybės draudžiamų asmenų kategoriją, privalote pradėti mokėti PSD įmokas savarankiškai. Šių metų PSD įmokos dydis yra 64,50 euro per mėnesį“, – primena Klaipėdos teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus patarėja Aušra Kačinskaitė.

Dieninių studijų studentams – papildomų rūpesčių nereikia

Jei pasirinkote nuolatines (dienines) studijas Lietuvoje, jūsų duomenys bus automatiškai perkelti iš Studentų registro, todėl papildomų veiksmų imtis nereikės. Svarbu prisiminti, kad valstybė padengia PSD įmokas tik studijų laikotarpiu, tad nutraukus mokslus ar praradus studento statusą, nuo kito mėnesio turėsite mokėti PSD savarankiškai.

Ištęstinės ir neakivaizdinės studijos

Jei planuojate rinktis ištęstines ar neakivaizdines aukštųjų mokyklų programas, arba tęsti mokslus pagal suaugusiųjų pradinio, pagrindinio ar vidurinio ugdymo programas, PSD valstybės lėšomis nebūsite draudžiami. Tokiu atveju, jei nesiseks įsidarbinti, PSD įmokas taip pat teks mokėti patiems.

Planuojate studijuoti užsienyje?

Jei ketinate studijuoti Europos Sąjungos šalyse, Norvegijoje, Lichtenšteine, Islandijoje ar Šveicarijoje pagal nuolatines studijų programas, jūs taip pat būsite draudžiami PSD. Deklaruoti išvykimo iš Lietuvos nereikia – priešingu atveju PSD negalios. Svarbu nepamiršti pateikti teritorinėms ligonių kasoms (TLK) mokymo įstaigos pažymą ir prašymą dėl PSD laikotarpio patvirtinimo. Tai galima padaryti atvykus į TLK, naudojantis elektroninių paslaugų platforma https://e.vlk.lt, pasirinkus E-pristatymą, paštu, per įgaliotą asmenį ar elektroniniu paštu.

Įsimintina, jog kvietimai studijuoti nėra laikomi studento statusą patvirtinančiu dokumentu.

Studijos trečiosiose šalyse: kas svarbu?

Pasirinkę studijas ne Europos Sąjungos šalyse, pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje ar Australijoje, turėsite patys pasirūpinti privačiu sveikatos draudimu. Taip pat būtina deklaruoti išvykimą iš Lietuvos, kad nesikauptų PSD įmokų skola.

Praktika užsienyje?

Jei esate registruoti Studentų registre ir atliekate praktiką ar mokotės pagal mainų programas ES šalyse ar Norvegijoje, Islandijoje, Lichtenšteine, Šveicarijoje, jums taip pat taikomas PSD draudimas, ir papildomų veiksmų atlikti nereikia.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmą kartą Europoje: Kauno klinikose atlikta procedūra padėjo suvaldyti kepenų naviką vaikui
Kauno klinikų pacientui Kajui buvo vos daugiau nei treji metai, kai Kauno klinikose paaiškėjo, kad kepenyse esantis...
Patinimai nėštumo metu: natūrali kūno kalba ar rimtas signalas?
Nėštumas – ypatingas laikas, kai moters kūnas kiekvieną dieną keičiasi, ruošdamasis naujos gyvybės atėjimui. Tačia...
Šiuolaikinis melanomos gydymas nekeičia gyvenimo įpročių
Andriaus (44 m.) ligos istorija prasidėjo nuo smulkmenos – niežulio kakle. Nacionaliname vėžio centre pakartotinai...
Cukrinis diabetas – grėsmė inkstų sveikatai
Cukrinis diabetas yra viena sparčiausiai plintančių lėtinių ligų pasaulyje, kuri paveikia ne tik kraujagyslių sistemą, b...
Prastai miegate? Priežastis gali slypėti jūsų žandikaulyje
Sveikatos mokslai vis dažniau pabrėžia, kad miegas žmogui ne mažiau svarbus nei mityba ar fizinis aktyvumas, tačiau daug...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas