Šeštadienis, 2025.01.18
Reklama

Prireikus būtinosios medicinos pagalbos Europoje, sertifikatai – patogi ir greita išeitis

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2024-12-30 10:49:22

Ateinančius metus sutinkantiems kitose Europos šalyse, ligonių kasos primena, kad Lietuvos gyventojai, pamiršę į kelionę pasiimti Europos sveikatos draudimo kortelę, pasinaudodami e. paslaugomis, gali savarankiškai susiformuoti kortelę pakeičiantį sertifikatą ir jį parsisiųsti į savo mobilųjį įrenginį.

Kur galioja?

Kasmet augantis Lietuvos gyventojams išduotų sertifikatų skaičius rodo, kad ši paslauga yra aktuali ir vis labiau populiarėjanti tarp keliaujančiųjų. Šiais metais išduota jau 31 tūkst. Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK) pakeičiančių sertifikatų.

„Sertifikatas, kaip ir Europos sveikatos draudimo kortelė, patvirtina privalomuoju sveikatos draudimu apsidraudusio žmogaus teisę gauti būtinąją medicinos pagalbą Europos Sąjungos šalyse, taip pat Lichtenšteine, Islandijoje, Norvegijoje, Šveicarijoje bei Jungtinėje Karalystėje. Tai reiškia, kad viešint šiose šalyse staiga susirgus, paūmėjus lėtinei ligai, patyrus traumą, patekus į eismo įvykį ir kitais nenumatytais atvejais, būtinoji medicinos pagalba turintiems sertifikatą bus suteikta nemokamai“, – paaiškina Klaipėdos teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inesa Byčkova.

Pasak specialistės, svarbu įsidėmėti, kad sertifikatas nepadengia už valstybinės sveikatos sistemos ribų teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų, už kurias gyventojai turi mokėti patys. Taip pat nekompensuojami paciento ir papildomi mokesčiai, tokie kaip: transportavimo, maitinimo, komforto (pavyzdžiui, atskira palata) ar paciento pageidavimu atlikti papildomi tyrimai.

Kaip užsisakyti?

 Prisijungimas prie ligonių kasų e.paslaugų sistemos vyksta per internetinę bankininkystę su el. parašu arba mobiliuoju el. parašu. Prisijungus galima matyti tik savo asmeninius duomenis.

 Įėjus į e.paslaugų portalą ir užpildžius prašymą, patvirtinami asmens duomenys, sertifikatas yra suformuojamas ir jį galima atsisiųsti į į savo mobilųjį įrenginį. Jei nėra galimybės prisijungti prie Elektroninių valdžios vartų ir užsisakyti sertifikato, galima kreiptis į šalies, kurioje viešima, vietos valstybinio sveikatos draudimo įstaigą. Ši įstaiga, o prireikus ir Europos šalies gydymo įstaiga, kreipsis į mūsų šalies teritorinę ligonių kasą pagal žmogaus gyvenamąją vietą su prašymu atsiųsti ESDK pakeičiantį sertifikatą.

Sertifikatas galioja iki einamojo mėnesio paskutinės dienos. Jei gyventojo privalomasis sveikatos draudimas galioja ne visą kalendorinį mėnesį, sertifikatas galios iki šio draudimo galiojimo paskutinės dienos.

Ar galima suformuoti sertifikatą savo šeimos nariui?

Prisijungęs prie e.paslaugų, vienas iš tėvų gali suformuoti sertifikatus ir savo nepilnamečiams vaikams. E.paslaugose pasirinkus suformuoti sertifikatą, būtina uždėti varnelę ant teiginio „prašau suformuoti sertifikatą, laikinai pakeičiantį ESDK, nepilnamečiams mano šeimos nariams“.

Jei gydymo įstaiga pateikė sąskaitą

Jei viešint Europos šalyse privalomuoju sveikatos draudimu apdraustas Lietuvos gyventojas gavo gydymo įstaigos sąskaitą už suteiktą būtinąją medicinos pagalbą, ją reikės apmokėti savo lėšomis.

Jei paslaugos buvo suteiktos valstybinei tos šalies sveikatos sistemai priklausančioje gydymo įstaigoje, dėl patirtų išlaidų kompensavimo galima kreiptis į teritorinę ligonių kasą pagal savo gyvenamąją vietą. Būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, medicinos dokumentų išrašų apie užsienyje suteiktas paslaugas kopijas bei gautas sąskaitas ir jų apmokėjimą patvirtinančius dokumentus.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kodėl slenka plaukai ir kaip tinkamai juos prižiūrėti?
Žiemą nemažai žmonių skundžiasi plaukų slinkimu. Šiuos nemalonius pokyčius gali lemti oro sąlygos lauke bei patalpose, n...
Pirtis ir maudynės lediniame vandenyje: kokių klaidų svarbu vengti?
Pirtis – tai tikras žiemos malonumas, o užsigrūdinusiems ir drąsesniems dar daugiau pramogų gali suteikti maudynės...
Žiemos sporto traumos: ką turėti vaistinėlėje ruošiantis slidinėti ar pramogauti lauke?
Sausio ir vasario mėnesiai – pats slidinėjimo kelionių pikas. Šiai pramogai Lietuvos geografinė padėtis nėra pati...
Gydytojas psichiatras: geriausias vaistas nuo liūdesio – veiksmas
Trečiasis sausio pirmadienis laikomas liūdniausia diena metuose ir tradiciškai vadinamas liūdnuoju pirmadieniu (angl. bl...
Ūžesys ausyse. Kaip su juo susidraugauti?
Ūžesys, skambesys, „žiogai“, „laidai“, cypimas – visi šie apibūdinimai skirti klausos feno...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų