Ketvirtadienis, 2025.05.01
Reklama

Į žarnyno siunčiamus signalus nevalia numoti ranka

Šaltinis: vlmedicina | 2021-10-07 13:34:11

Mūsų žarnynas yra puikus indikatorius, kuris leidžia gana nesunkiai identifikuoti organizmo pokyčius bei besivystančias ligas. Proktologai dažnai pabrėžia, kad matant tuštinimosi problemas, galima įtarti, kad su žarnynu vyksta kažkokie procesai. Tačiau ne visada būtina pulti pas šeimos gydytoją. Kartais galima išlaukti ir tiesiog stebėti situaciją. Žarnyno tyrimas yra atliekamas tik kraštutiniu atveju, jeigu įtariamos kokios nors ligos. Tačiau organizmo pokyčiai turi būti akylai stebimi.

Kolonoskopas
Atliekama kolonoskopija / VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Žarnyno veikimo pokyčiai gali signalizuoti apie ligas

Dažnai į šeimos gydytojus skubama kreiptis pastebėjus tuštinimosi pokyčius. Tačiau tai nereiškia, kad šeimos gydytojas pirmiausia jus nusiųs pas proktologą. Pirmiausia reikia įvertinti visus faktus. Prieš kreipiantis į šeimos gydymą dėl žarnyno ar virškinimo pokyčių atsakykite sau į kelis klausimus.

Pirmiausia, turite atkreipti dėmesį į streso lygį. Jeigu pastarosiomis dienomis dėl kokių nors priežasčių pradėjote jausti didžiulį stresą ar įtampą, tuomet natūralu, kad dėl to gali streikuoti virškinimas ir atsirasti tuštinimosi problemos. Įprastai didelė įtampa priveda prie dažno viduriavimo. Jeigu prieš tai tuštinotės reguliariai ir atsiradus stresui viduriuoti pradėjote po kelis kartus per dieną, tai gali būti būtent įtampos kaltė. Atsikračius jos, turėtų viskas susitvarkyti, tačiau jeigu atslūgus įtampai ir stresui vis tiek kamuoja žarnyno problemos, tuomet tikrai verta kreiptis į šeimos gydytoją.

Taip pat žarnyno pokyčiai pastebimi pakeitus mitybą. Kai kurie žmonės iki šiol nežino, kad jų žarnyno veikla tiesiogiai priklauso nuo to, ką jie valgo. Pavyzdžiui, kai žmogus valgo daug glitimo turinčio maisto, o skaidulų dienos normos nepasiekia, natūralu, kad jį turėtų kamuoti vidurių užkietėjimas. Pakeitus mitybą ir pradėjus vartoti daugiau skaidulų turinčius maisto produktus, žarnynas lengviau pradeda skaidyti medžiagas. Dėl šios priežasties žmogus gali pastebėti padažnėjusį tuštinimąsi ir tai yra visiškai normalu.

Į šeimos gydytojus bei proktologus kreiptis reikia tuomet, kai matomi akivaizdūs ir ilgalaikiai nemalonūs pojūčiai. Skausmas taip pat yra viena iš priežasčių nedelsiant kreiptis į gydytojus.

Kolonoskopija parodys, ar sergate žarnyno ligomis

Proktologai atliks storosios žarnos tyrimą. Tai reiškia, kad pačiu blogiausiu atveju šis tyrimas bus pasitelkiamas siekiant apžiūrėti net ir mažiausiai pastebimas storosios žarnos vietas. Tokias procedūrai reikalingas ir atitinkamas pasiruošimas. Dėl to jūs būsite instruktuojami kelios dienos ar dieną prieš atliekamą procedūrą.

Kamuojant žarnyno problemoms ir joms nedingstant, svarbu kuo skubiau kreiptis į gydytojus, nes tai gali būti rimtų ligų siunčiami signalai.

Kreipkitės pagalbos į Ficlinica proktologus.

Reklama

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 3 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
Kategorijos: Virškinimo sistema
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Slaugydami sergančiuosius suserga ir jų artimieji
„Net ir vyrai skundžiasi, kad pakelti sergantį žmogų yra labai sunku, vėliau atsiranda stuburo problemų, nukenčia...
Pavasarinė akių alergija: kaip ją atpažinti ir apsaugoti regėjimą?
Atėjus pavasariui, daugelis džiaugiasi bundančia gamta, šiltesniais orais ir ilgėjančiomis dienomis, tačiau kartu su žyd...
Kodėl sanatorinis gydymas vis dar painiojamas su paprastu poilsiu viešbutyje?
Poilsis, procedūros, ramybė – šiuos elementus siūlo tiek sanatorijos, tiek viešbučiai ar SPA centrai, todėl nereta...
Hemofilijos nevaržomas gyvenimas: nuo kraujavimų valdymo iki visavertės profilaktikos
Hemofilija – liga, kurią ilgus metus lydėjo baimė, skausmas ir gyvenimo apribojimai, šiandien tampa vis geriau val...
Nauja galimybė pacientams Šiaurės Lietuvoje – Šiauliuose pradėtos intravitrealinės injekcijos
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje pradedama teikti itin svarbi paslauga akių ligomis sergantiems pacientams – nuo...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų