Ketvirtadienis, 2024.04.18
Reklama

Blogiausias valgymo būdas, kuris didina svorį

ji24.lt | 2015-10-16 14:21:43

Valgymas užsiimant kitais reikalais nėra geras pasirinkimas, tačiau ar kuris nors nėra, beskanaudamas pietus, naršęs internete ar žiūrėjęs kokį įdomų filmą, daręs begalę kitų dalykų?

Mėsainis
© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) asociatyvioji nuotr.

Pasirodo, mityba suderinta su tam tikra veikla (ar atspėsite kokia?), išties mūsų kūnus veikia neigiamai. Tyrimas, išspausdintas Journal of Health Psychology“, atskleidžia, jog blogiausia ką galime daryti, – tai valgyti eidami.

Eksperimento metu moterys buvo padalintos į tris grupes, kurių dalyvės užsiėmimo metu turėjo valgyti dribsnių batonėlius: viena grupė 5 minutes žiūrėjo serialą „Draugai“, antra tuo metu vaikščiojo, o trečios dalyvės valgydamos šnekėjosi su draugais.

Po eksperimento reikėjo sudaryti klausimyną ir tuo metu buvo galima skanauti šokoladą, morkų šiaudelius, vynuoges ir bulvių traškučius. 

Paaiškėjo, kad daugiausiai šokolado (net penkis kartus daugiau) suvalgė būtent ta grupė, kuri prieš tai vaikščiojo. Kaip tą aiškina mokslininkai? Psichologė Susan Albers, knygos EAT-Q: Unlock the WeightLoss Power of Emotional Intelligence“ autorė sako, kad vaikščiojant mūsų dėmesys nukrypsta į begalę dalykų, todėl gali būti sunku susitelkti tik į valgymą: „Jūs turite žiūrėti kurlink einate, jūsų dėmesį blaško žmonės ar daiktai, todėl normalu, kad koncentruojatės ne tik į maistą – jis lieka antroje vietoje ir taip suvalgote daugiau“. Autorė iškelia ir hipotezę, kad vaikščiojimas prilygsta sportui, todėl po jo norisi dar ir daugiau valgyti.

Jeigu negalite išvengti maitinimosi vaikščiodami, psichologė pataria nešioti ausines: „Jos padės išvengti pašalinių garsų ir sumažins atotrūkį, todėl galėsite valgyti kur kas ramiau.“

Tačiau ji pataria laikytis ir dar kelių taisyklių.

Atsisėskite. Psichologė pataria valgyti atsisėdus, kadangi taip labiau susifokusuojame į maistą, pasirinkimus, leidžiame kūnui rinktis ir atpažinti, ko mums labiausiai reikia. Taip pat greičiau ateina ir sotumo jausmas, todėl nepersivalgome.

Kramtykite lėtai. Tai gali būti sunku padaryti, kai jus blaško televizija, internetas ar pokalbiai su aplinkiniais. Todėl specialistai sako, kad sulėtinti tempą galite tiesiog valgymui pasirinkdami kitą ranką nei įprastai, pavyzdžiui, vietoje dešinės kairę, ir atvirkščiai.

Skonis. Tai linksmiausia dalis – stenkitės atpažinti, ką valgote, pajuskite maisto tekstūrą, visus jo skonius ir pojūčius. Galite tai net aprašyti savo galvoje. Svarbiausia neskubėti.

„Išvalykite“ savo aplinką. Nepirkite greitojo maisto, neužkandžiaukite – valgykite gryną maistą be padažų ir kitų priedų. Tačiau dar svarbiau atkreipti dėmesį į aplinką – pamiršti kompiuterį, planšetę ir išmanųjį telefoną ir visa kita, kas gali jus išblaškyti.

Šypsokitės. Juokinga, tačiau veiksminga. Psichologė siūlo tarp kąsnių vis įterpti ir šypseną. Paprasta – kūnas prisipildo geros nuotaikos dozės ir taip lengviau įveikiame stresą bei emocinį valgymą.


Logo

 

 

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: svoris, valgymas
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti ir apie 70 įvairių simptomų
Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Vis dėlto svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja ter...
Lietuvoje – vos vienas šuo vedlys akliesiems, Europoje – daugiau nei 20 000
Lietuvoje yra vos vienas žmogus su regos negalia, kuris naudojasi šuns vedlio pagalba. Valstybė, kitaip nei kitose Europ...
Micelinio vandens gerbėjams teks prisiminti vieną taisyklę
Veido odos priežiūra svarbi visais metų laikais. Nors keičiantis sezonams jos priežiūros taisyklės šiek tiek kinta, vien...
Vaistininkų kasdienybė: pacientai ieško kačių maisto, pėdkelnių, sulaukia keistų klausimų
Nors daugelis gyventojų į vaistines užsuka įsigyti vaistų bei gauti naudingų sveikatos patarimų, tačiau netrūksta ir neį...
Medicinos pagalba, vaistų pirkimas užsienyje ir išleistų pinigų kompensavimas
Balandžio 18-ąją minima Europos pacientų teisių diena, kurios tikslas – atkreipti piliečių, valstybinių bei nevyri...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų