Sekmadienis, 2024.10.13
Reklama

Ąžuolo gilės – nemirtingumo simbolis(9)

Parengė Žilvinas Užkuraitis | Šaltinis: vlmedicina | 2011-03-08 23:05:07

Ąžuolo gilės žinomos kaip nemirtingumo simbolis, gyvenimiškos energijos donoras. Dr. David Frawley and  dr. Vasant Lad knygoje „The yoga of herbs“ rašo, jog ąžuolo gilės jauną žmogų daro gražų ir ištvermingą, senam grąžina jaunystę, suteikia naujų jėgų.

Gilės yra sutraukiančio ir kartaus skonio. Kartų skonį galima sumažinti  mirkant ar termiškai apdorojant.

Kartumas  šalina toksinus, valo kraują ir visus organus. Net ir mažas kiekis stimuliuoja virškinimą, valo pieną krūtyse, šalina riebalus ir toksinus, kurie kaupiasi riebalų audiniuose, kaulų smegenyse, limfoje, prakaite, šlapime ir ekskrementuose. Gilės  gerina apetitą, potenciją, stabdo kraujavimą, viduriavimą, mažina prakaitavimą, turi priešuždegiminį ir užgydantį poveikį. Padeda esant visų rūšių apsinuodijimams, stiprina dantenas ir mažina dantų skausmą.

Eugenija Šimkūnaitė knygoje  „Sveiko gyvenimo receptai“  teigia, jog nenukartintų gilių branduoliuose esantys tanidai turi dezinfekuojančių savybių.

Neabejojama, kad gilių kava – sveikatos šaltinis. Trečdalį arbatinio šaukštelio maltų (galima ir pakepintų) gilių reikia užplikyti puodeliu verdančio vandens, balinti grietinėle ar pienu. Tokia kava stiprinami silpni, baikštūs, mažakraujyste sergantys vaikai. Kūdikiams duodama  arbatėlė nuo viduriavimo.

Ąžuolo gilės puikus košių, blynų prieskonis. Kadaise iš jų kepdavo duoną: gilės  sugrūdamos piestose, užplikomos vandeniu, kelis kartus nupilama ir išdžiovinama. Tada iš grūstų miltų užmaišoma tešla.

Maistingumu gilės nenusileidžia daržovėms. Jose yra iki 40 % krakmolo, 5-8 % rauginių medžiagų, iki 5 % riebalų, baltymų, cukraus ir mineralinių medžiagų. Be to, jose gausu kalcio, vitaminų, mikroelementų.

Rinkitės džiovintas, išlukštentas, maltas ąžuolo giles. Jų kokybė įvertinama taip: 100 gramų kokybiškų maltų gilių telpa į 100 ml  indelį.

Lietuviško ąžuolo analogas -  tikmedis, Indijos ąžuolas (teak tree).

Dar apie skonių savybes

Saldus skonis susideda iš žemės ir vandens elementų, rūgštus - iš žemės ir ugnies,  sūrus - iš vandens ir ugnies, aštrus -  iš ugnies ir oro, kartus  - iš oro ir eterio, rišantis (sutraukiantis) – iš žemės ir oro.

Skoniai  skirstomi į dvi grupes. Šaldantys skoniai - saldus, sutraukiantis, kartus. Šildantys- aštrus, rūgštus ir sūrus.  Jie turi ugnies ir vandens energijos.

Skoniai dar turi savybę drėkinti arba džiovinti. Džiovina aštrus, kartus ir sutraukiantis skoniai. Drėkina saldus, sūrus ir rūgštus.

Lengvinantys skoniai: rūgštus, kartus, aštrus – jie mažina svorį ir stimuliuoja virškinimą.

Nuotrauka Žilvino Užkuraičio.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (9)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kodėl svarbu pradėti reabilitaciją iškart po traumos?
Traumos – dažna kasdienybės dalis tiek profesionaliems sportininkams, tiek žmonėms, kurie aktyviai gyvena ar dirba...
Kaip automobilio stabdžių sistema gali padėti išvengti traumų ir užtikrinti saugumą
Viena iš svarbiausių automobilio dalių, apie kurią dažnai pamirštame, yra stabdžių sistema. Nors galime būti įpratę regu...
Skrandžio siunčiami simptomai, kurių nevalia ignoruoti. Kada ryžtis gastroskopijai?
Deginantis rėmuo, skausmas ar pykinimas pavalgius – tai tik dalis simptomų, kurių vedami žmonės kreipiasi į virški...
Kaip pažangios technologijos keičia dantų atkūrimo procesą
Nors netekus dantų patariama kuo greičiau juos atkurti, nemažai žmonių vis dar mano, kad dantų implantacija – ilga...
Nauja tvarka keičia organų donorystės situaciją
Organų donorystės situacija išlieka sudėtinga – organų trūkumas ir ilgi laukiančiųjų sąrašai kelia didelį iššūkį m...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų