Trečiadienis, 2024.12.04
Reklama

Atostogos Lietuvoje: kuo daugiau naudos sveikatai

Šaltinis: vlmedicina | 2020-07-22 09:26:44

Šią vasarą dauguma šalies gyventojų pasiliko atostogauti Lietuvoje, o į užsienio svečių pamėgtus viešbučius, SPA ir poilsiavietes šiemet sugužėjo vietos turizmo atstovai. Apie tai, kaip lietuvių antplūdis pakeitė poilsio ir sveikatinimo įstaigų darbą, kokios veiklos ir paslaugos yra pačios populiariausias bei kuo šiemet išsiskiria poilsiautojų poreikiai, pranešime žiniasklaidai pasakoja viename iš populiariausių kurortų – Druskininkuose – dirbantys specialistai.

Atostogas reikia praleisti taip, kad jos būtų naudingos sveikatai.

Žmonės išsekę ir sudirgę

Nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos duomenimis, praėjusio mėnesio užimtumas daugelyje asociacijos įstaigų buvo vos 15-20 proc., tad laisvų vietų netrūksta. Tradiciškai apie trečdalį lankytojų kasmet sudarydavo šiemet neatvykę svečiai iš užsienio – Vokietijos, Izraelio, kaimyninių šalių – o dar vienas trečdalis būdavo reabilitacijos paslaugų pacientai po operacijų, kurių šiuo metu taip pat yra labai mažai. Didžiausia lankytojų dalis šalies kurortuose yra poilsiaujantys Lietuvos gyventojai, norintys atgauti jėgas, įveikti pandemijos sukeltą nerimą ir tiesiog praleisti laiką savo malonumui.

„Keista, bet šiuo metu, nors ir vasara, tačiau dauguma svečių jaučiasi „užsisėdėję“, sudirgę, kai kurie – psichologiškai išsekę. Žmonės skundžiasi, kad pandemijos metu daug laiko praleido namuose, negalėjo nueiti į sporto klubus ir sales. Paklausti, o kodėl nesimankštino namuose, daugelis tik nusišypso ir purto galvą. Todėl dabar tenka įveikti pasekmes – kūno sąstingį, skausmus. Norint padėti, kiekvieno žmogaus situaciją reikia įvertinti individualiai, atsižvelgti į treniruočių patirtį, kūno atsaką į pratimus, parinkti tinkamas procedūras“, – teigia Valdas Tautkus, „UPA Medical SPA“ vyr. kineziterapeutas.

Populiariausios – sveikatos profilaktikos ir grožio procedūros

Druskininkuose dirbanti ir gyvenanti vidaus ligų gydytoja dr. Giedrė Taletavičienė pastebi dvi skirtingas poilsiauti atvykstančių svečių gretas. Vieni labai rūpinasi savo sveikata, nori atsikratyti nugaros, sprando skausmo ir pradėti keisti savo gyvenimą į gerąją pusę. Jie būtinai pasikonsultuoja su kineziterapeutu ir kitais specialistais, o namo parsiveža visą rekomenduojamų pratimų ir kitų patarimų sąrašą. Beveik visi svečiai pageidauja bent vieno gydomojo arba atpalaiduojančiojo masažo.

Kitiems Druskininkų svečiams, pasak G. Taletavičienės, poilsis ir dėmesys sau yra kaip atostogų pramoga ir atsipalaidavimo būdas. Tokiems lankytojams patinka ne tik sveikatinimo, bet ir grožio procedūros, pavyzdžiui pats populiariausias – japoniškas „Kobido“ veido masažas, padedantis pašalinti nuovargio ir laiko žymes. Pageidaujamos ir lengvumo suteikiančios, detoksikuojančios įvyniojimo procedūros, drėkinančios odą bei saugančios ją nuo išsausėjimo ir senėjimo. Tarp vandens procedūrų, be visiems įprasto baseino ir pirčių, lietuviai atranda vertikalią vonią. Tai – gydomoji gimnastika vandenyje, sujungianti du natūralius biologinius veiksnius: vandenį ir judėjimą.

„Klientai taip pat labai vertina atpalaiduojantį nugaros arba galvos, sprando ir pečių juostos masažą, taip pat aromaterapinį viso kūno masažą, padedantį atsipalaiduoti ir atgauti jėgas. Tačiau geriausia, kai procedūras po konsultacijos paskiria gydytojas specialistas, tada jos bus tikrai tinkamai parinktos ir naudingos“, – teigia G. Taletavičienė.

Dėmesys kvėpavimo takams

Druskininkietė pastebi, kad šiemet ypač išaugo haloterapijos (druskų kambario) populiarumas – žmonės stengiasi profilaktiškai stiprinti kvėpavimo takus, siekia atsparumo peršalimo ligoms. Haloterapija – itin veiksmingas kvėpavimo takų, odos ir alerginių ligų gydymo, profilaktikos ir reabilitacijos metodas. Jis pasižymi priešuždegiminiu ir baktericidiniu poveikiu kvėpavimo takams: palengvėja atsikosėjimas, mažėja sausas kosulys ir dusulys, stiprėja organizmo imunitetas, procedūra taip pat ramina nervų sistemą.

Besirūpinantiems kvėpavimo takų atsparumu specialistai pataria ir ilgus pasivaikščiojimus pušyne. Pušys – nepaprastas spygliuotis. Jos ne tik pasižymi vaistinėmis savybėmis, bet ir į orą išskiria fitoncidus – medžiagas, naikinančias bakterijas. Dėl to oras pušynuose yra daug švaresnis nei kituose miškuose. Mokslininkų teigimu, pušies fitoncidai užmuša mikroorganizmus per 10 min., o kadagio – dar greičiau – per 5 min.

Sportuoti ragina atsakingai

Šiltasis sezonas ir lepinantys geri orai yra puiki proga imtis aktyvesnio gyvenimo būdo, sportuoti ir judėti gryname ore. „Spinter tyrimai“ duomenimis, jau daugelį metų populiariausių vasaros sporto šakų viršūnėje Lietuvoje išlieka krepšinis, futbolas, lengvoji atletika, taip pat šokiai.

„Vasarą laukia ir dviratis, ir plaukimas, ir darbas sodyboje bei kitos aktyvios veiklos, tačiau patariu žmonėms nesustoti visus metus ir nuolat daryti nesudėtingus gimnastikos pratimus namuose, lankytis įvairiose sporto studijose, labiau stebėti mitybą ir skirti laiko sau“, – pataria V. Tautkus.

Tiesa, kineziterapeutas įspėja sportinės veiklos imtis atsakingai ir nepersistengti, ypač jei prieš tai teko padaryti ilgesnę pertrauką. Jis pabrėžia, kad dažniausiai organizmas kurį laiką dar „atsilaiko“ prieš norą staiga tapti tikru atletu, bet persistengus jau vasaros pabaigoje galima sulaukti nepageidaujamų efektų.

„Sugrįžimas į aktyvią fizinę veiklą, kurią daugelis suprantame kaip kažkokios rūšies sportą, turėtų būti laipsniškas. Žmonės, vyresni negu penkiasdešimt metų, o ir daugelis keturiasdešimtmečių, kurie iki karantino buvo mažai fiziškai aktyvūs, turėtų pradėti taip, tarsi niekada nesportavo: kaip kadaise atėję į savo pirmąją treniruotę. Tik įsiklausę į savo kūną, savo organizmą ir gavę „teigiamą atsaką“, galime po truputį didinti krūvį. Jaunesniems šiek tiek paprasčiau, jų organizmas greičiau adaptuojasi prie naujo krūvio, bet nereikėtų pirmų treniruočių pradėti taip, kaip buvo prieš karantiną. Atsargumas sumažins traumų tikimybę ir padės vėl pajausti „raumenų ir viso kūno džiaugsmą“, – teigia V. Tautkus.

Daugiau šeimų su vaikais

Dar viena naujovė šalies kurortuose – šeimų su vaikais antplūdis. Druskininkų švietimo centras šiais metais visą vasarą, nuo birželio iki rugpjūčio 21 dienos organizuoja vaikų dienos užimtumo stovyklą 6-12 metų vaikams. Darbo dienomis, nuo 8.00 val. iki 17.00 val. stovyklautojų laukia išvykos, edukacinės programos ir įvairūs žaidimai. Kol vaikai užimti turininga stovyklos programa, tėvai gali ramiai skirti laiką poilsiui ir sveikatinimo procedūroms.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikata be vaistų
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Atšalus orams suskaudo dantį? Gydytoja odontologė atskleidė, kaip to išvengti
Temperatūros stulpeliui krentant žemyn, dažnas susiduria ne tik su susilpnėjusiu imunitetu ir dėl to padažnėjusiomis lig...
Kodėl narkozės metu žmogus nejaučia skausmo?
Chirurginės operacijos ir medicininės procedūros gali būti atliekamos tiek su nejautra, tiek be jos. Kai nejautra reikal...
 Klausos negalia: kokią pagalbą garantuoja privalomasis sveikatos draudimas?
Gruodžio 3-iąją pasaulis mini Tarptautinę žmonių su negalia dieną. Šį kartą ligonių kasos ypatingą dėmesį skiria žmonėms...
Trys dažniausios nelaimės namuose: kaip turėtume elgtis kiekvienos jų atveju?
Nors namai įprastai siejasi su saugumo jausmu, maždaug trečdalis nelaimingų atsitikimų įvyksta būtent namuose. Dažniausi...
Imuniteto stiprinimas be vaistų: kasdieniai patarimai
Natūralus imuniteto stiprinimas be vaistų tampa vienu efektyviausių būdų palaikyti gerą sveikatą kasdien. Šiame straipsn...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų