Šeštadienis, 2025.01.25
Reklama

Кas geriau – Europos sveikatos draudimo kortelė ar kelionės draudimas?

Šaltinis: vlmedicina | 2024-03-31 16:20:26

Pavasaris yra geriausias laikas vasaros atostogoms planuoti. Reikėtų pradėti nuo biudžeto, kurį esate pasiruošę skirti kelionei. Tada suderinkite atostogų datas darbe ir pasirinkite vietą, kurią norėtumėte aplankyti. Tik tada užsisakykite apgyvendinimą per booking arba airbnb ir įsigykite lėktuvo bilietus per Skyscanner arba tickets.lt.

Keleiviai lėktuve
Kelionė / Unsplash.com

Prieš kelionę būtinai suplanuokite vietas ir veiklas, kurias ketinate pamatyti ar aplankyti. Nepamirškite apsidrausti. Kelionės ar sveikatos draudimas yra būtinas, jei keliaujate į užsienį.

Šiame straipsnyje papasakosime, kas yra Europos sveikatos draudimo kortelė ir kelionės draudimas. Taip pat pabandysime išsiaiškinti, kuri iš draudimo galimybių geriausiai tiks atostogoms.

Ką garantuoja Europos sveikatos draudimo kortelė

Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK) yra svarbus dokumentas tiems, kurie planuoja kelionę į Europą. Ji suteikia lietuviams teisę į nemokamą ar sumažintą skubios medicininės pagalbos kainą ES šalyse. Kortelę išduoda sveikatos draudimo fondai. Turistai, turintys ESDK, gali būti atleisti nuo tiesioginio mokėjimo už suteiktas medicinines paslaugas, jei pateikia šią kortelę kartu su asmens tapatybės dokumentu. Tačiau verta pabrėžti, kad Europos sveikatos draudimo kortelė galioja tik valstybinėse sveikatos priežiūros įstaigose, turinčiose sutartis su respublikinėmis ligonių kasomis. Tai reiškia, kad pagal šią kortelę galima gauti neatidėliotiną pagalbą esant ūmiai sveikatos būklei, paūmėjus lėtinėms ligoms ar patyrus traumas ar lūžius. Gydymas privačiose klinikose ar išlaidos, susijusios su kelione specialiai gydymuisi, nėra kompensuojamos. Taip pat reikėtų atminti, kad ESDK negarantuoja kompensacijos už grįžimą į tėvynę ar nuostolius dėl prarasto ar pavogto bagažo.

Tabletės rankose
Turistai, turintys ESDK, gali būti atleisti nuo tiesioginio mokėjimo už suteiktas medicinines paslaugas / Pexels.com

Ką garantuoja kelionės draudimas

Nors Europos sveikatos draudimo kortelė suteikia tam tikras garantijas, tačiau norint užsitikrinti visapusišką apsaugą kelionės metu, rekomenduojama įsigyti papildomą kelionių draudimą. Kelionių draudimas apima ne tik medicinines išlaidas, bet ir suteikia finansinę pagalbą įvairiose kitose situacijose.

Kelionių draudimas garantuoja kompensaciją nelaimingų atsitikimų atveju, pavyzdžiui, patyrus traumą, tapus neįgaliu ar net mirties atveju. Be to, jis padengia nuostolius, jei kelionė yra atšaukiama ar atidedama dėl nenumatytų aplinkybių. Bagažo draudimas, kuris yra įtrauktas į kelionių draudimo paketą, užtikrina kompensaciją, jei bagažas yra prarastas, sugadintas ar vėluoja.

Kelionių draudimas taip pat apima civilinės atsakomybės draudimą, kuris yra itin svarbus keliaujant į slidinėjimo kurortus ar užsiimant kitomis riziką keliančiomis veiklomis. Jis apsaugo nuo finansinių nuostolių, jei netyčia padarote žalos tretiesiems asmenims ar jų turtui.

Renkantis kelionių draudimą, svarbu atkreipti dėmesį į draudimo sąlygas, draudimo sumas ir teritoriją, kurioje draudimas galioja. Draudimo įmoka priklauso nuo šių faktorių, taip pat nuo kelionės trukmės ir keliautojo amžiaus. Kelionių draudimo polisą būtina įsigyti prieš išvykstant į kelionę, kad jis galiotų nuo pat kelionės pradžios iki pabaigos.

Lagaminas
Svarbiausia kelionėje - jaustis saugiam / Unsplash.com

ESDK ar kelionės draudimas

ESDK yra neatsiejama keliaujančių asmenų dokumentų dalis, tačiau ji neturėtų būti laikoma pilnaverte kelionės draudimo alternatyva. Kelionių draudimas kartu su Europos sveikatos draudimo kortele suteikia visapusišką apsaugą kelionės metu. Jis ne tik padengia medicinines išlaidas, bet ir suteikia finansinę pagalbą įvairiose kitose nenumatytose situacijose, todėl yra neatsiejama kiekvienos kelionės dalis.

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 3 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Viduriavimo ir vidurių užkietėjimo atmintinė: kaip elgtis sutrikus tuštinimuisi?
Kiek kartų per dieną keliaujame į tualetą ir kiek laiko jame praleidžiame; kokia yra išmatų konsistencija bei spalva; ka...
Dr. V. Sidorovas: „Odos vėžį įveikti įmanoma ir sulaukus garbaus amžiaus"
Odos vėžį gydantys specialistai pastebi, kad daugelis žmonių bijo išgirsti vėžio diagnozę, ir tai dažnai tampa pagrindin...
Tėvai ir vaikai. Tarp kontrolės ir liberalumo
„Man tėvai neleidžia“, – sako pradinukas draugams ir taip paaiškina, kad jis šioje situacijoje niekuo...
Dietistė atsakė, ar produktai be gliuteno yra geresni, ir pasidalijo receptų idėjomis
Miltai, makaronai ir kruopos – vieni dažniausių produktų virtuvėje, be kurių neapsieinama ruošiant įvairius patiek...
Žąsies oda – liga, apie kurią ne visi drįsta šnekėti: kaip ją gydyti?
Keratosis pilaris, dar kitaip vadinama žąsies oda, yra lėtinė odos būklė, pasireiškianti mažais, šiurkščiais gumbeliais,...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų