Antradienis, 2024.03.19
Reklama

Adrija Čepaitė: „Senėjimas primena praloštą žaidimą laiku, kurį vis žaidžiame“

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2020-03-28 00:51:53

Fiziniai kūno pokyčiai ir odos senėjimas bėgant metams – vienas natūraliausių žmogaus organizmo procesų. Nepaisant to visuomenėje vis dar vyrauja vadinamasis jaunystės kultas, o grožio pramonė nepaliaujamai kuria „senėjimą lėtinančiąsias“, „jauninamąsias“ priemones, priemones „nuo raukšlių“ ir visa kita, kas diktuoja, kad senti yra blogai.

Adrija Čepaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

Žinoma teatro aktorė, kalbėjimo meno specialistė Adrija Čepaitė senėjimo procesą priima kaip natūralų gamtos dėsnį ir yra įsitikinusi, kad įvairios grožio procedūros pirmiausia turėtų būti malonumas, o ne įsipareigojimas savo išvaizdai.

Standartus diktuoja ribotas požiūris

Nors skaičiuoti ilgus gyvenimo metus – likimo dovana, kurią ne visi gali patirti, brandaus amžiaus ir jį atspindinčių išvaizdos pokyčių, deja, neretai gėdijamasi, jaučiamas nevisavertiškumas. Didele dalimi tam įtakos turi ir susiformavę stereotipiški mąstymo standartai, kuriais aklai vadovaujantis odos senėjimas prilyginamas blėstančiam grožiui.

Pasak A. Čepaitės, situaciją sunkina ir tai, jog visuomenėje vyraujantis žmogaus grožio suvokimas dažnai yra pernelyg siauras, paviršutiniškas, apimantis tik fizinius duomenis, išvaizdą.

„Kalbėdama apie brandaus amžiaus žmogaus grožį, pirmiausia aš jame linkusi matyti eleganciją, inteligenciją, erudiciją, humorą, laisvę, autentiškumą ir paprastumą. Kai grožio supratimas, ypač savęs vertinimas, apsiriboja vien išvaizda, senėjimo procesas ima priminti žaidimą laiku, kuris jau praloštas, tačiau mes vis dar jį žaidžiame“, – mintimis dalijasi A. Čepaitė.

Aktorė pabrėžia, jog ir jos pačios meilė sau nėra paremta išvaizda, o meto, kada veide pasirodė pirmosios raukšlės – nė neatsimena. „Tiesą pasakius, pastebėjau, kad senstu tik tuomet, kai raukšlių jau buvo... ir ne viena. Tačiau niekuomet nesukau dėl to galvos. Visi mes senstame ir esame mirtingi – toks gamtos dėsnis, kurio aš neneigiu, priešingai, priimu besąlygiškai“, – atvirauja A. Čepaitė.

Odos priežiūra prilygsta malonumui

Raukšlės veide yra tarsi mūsų vidaus atspindys, primenantis apie kasdienius džiaugsmus, išgyvenimus, patirtį, tad užuot tuščiai kovojus su jomis pravartu įvertinti natūralius organizmo poreikius. Sveikai atrodanti oda neturėtų būti apibrėžiama metais, svarbiausia, kad ji nestokotų drėgmės, neprarastų švytėjimo ir leistų gerai jaustis.

Kad brandžiai veido odai būtina subalansuota priežiūra pritaria ir A. Čepaitė, reguliariai besilankanti pas kosmetologijos specialistę: „Rūpestį veido oda patikiu nuostabiai kosmetologei, kuri ne tik puoselėja ją įvairių procedūrų metu, bet ir parenka visas brandžiai veido odai reikalingas priežiūros priemones, mano pačios naudojamas kasdieną.“

A. Čepaitė tikina, kad grožio procedūros jai, kaip itin veikliai ir įtemptu ritmu gyvenančiai moteriai, prilygsta savotiškai terapijai, kuri leidžia stabtelėti nuo kasdienių darbų, atsipalaiduoti.

„Jeigu turėčiau daugiau laisvo laiko, veido priežiūros procedūromis mėgaučiausi dažniau. Jų metu neretai užmiegu, pailsiu“, – pasakoja A. Čepaitė, akcentuodama, jog rūpinimasis veido oda visų pirma yra malonumas, o ne desperatiška kova su amžiaus nulemtais išvaizdos pokyčiais.

Amžiaus nenubrauksite, bet pasirūpinti – būtina

Žinomai aktorei antrina ir pasaulinės grožio kompanijos „The Body Shop“ grožio konsultantė bei tarptautinių mokymų vadovė Giedrė Eidukaitė, kuri, pastebėjus pirmuosius odos senėjimo požymius, savo klientams pirmiausia pataria nestresuoti.

Giedrė Eidukaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

„Smulkios raukšlelės, gilesnės raukšlės, juoko raukšlės – kad ir kaip jas pavadintume – yra odos įlinkiai, natūraliai susiformuojantys mūsų veiduose. Tad kodėl turėtume jų bijoti? Gal laikas išmokti pamilti save ir savo odą su kiekvienu gimtadieniu vis stipriau? Pripažinkime – nėra jokio odos priežiūros produkto, kuris atsuktų laiką atgal, tačiau galime naudoti priemones, kurios padeda odai išlikti sveikai, švytinčiai, kad ir kiek metų bebūtų“, – tikina G. Eidukaitė.

Kaip greitai atsiras senatvės žymių odoje, yra nulemta genų, tačiau, pasak grožio konsultantės, tam įtakos turi ir kitos priežastys: „Senėjimo procesą spartina neigiami aplinkos veiksniai, tokie kaip oro tarša, tiesioginiai saulės spinduliai. Ryškius pėdsakus odoje palieka ir žalingi įpročiai – rūkymas, nesveika mityba, nuolatinis stresas, nuovargis, miego trūkumas ir t. t.“

G. Eidukaitė pastebi, kad senstant odos ląstelių atsinaujinimo procesas lėtėja, viršutinis odos sluoksnis plonėja ir natūraliai praranda elastingumą, todėl po truputį pradeda formuotis pirmosios raukšlelės. Pastarosios dažniausiai atsiranda apie akis, kur oda yra ploniausia.

„Elastingumą praradusios odos požymius greičiausiai išduoda paakių zonoje subėgantis makiažo pagrindas ar maskavimo priemonės. Jei brandi veido oda nėra tinkamai prižiūrima, ilgainiui darosi vis sunkiau išlaikyti natūralią drėgmę, ji tampa sausa, praranda natūralų skaistumą, papilkėja, raukšlelės darosi gilesnės“, – vardija G. Eidukaitė.

Švytinčios odos paslaptis – stiprus drėkinimas

Tam, kad bėgant metams oda išliktų skaisti ir sveika, grožio konsultantė pataria rinktis brandžiai odai būtinas priežiūros priemones bei laikytis kasdienės rutinos. O šiuo visam pasauliui įtemptu laikotarpiu veido priežiūros ritualai gali būti puikiai įgyvendinami ir namų sąlygomis.

„Papilkėjusiai ir gyvybingumą prarandančiai brandžiai odai reikalingas stiprus maitinamasis poveikis, todėl rinkitės produktus, kurie intensyviai drėkins ir suteiks odai ilgalaikės drėgmės atsargų, palaikys stangrumą. Tam puikiai tiks veido odos priežiūros produktai, sudėtyje turintys koncentruotą aktyvių medžiagų kiekį, pavyzdžiui, serumai arba aliejai, papildyti natūraliais antioksidantais, augalų sėklų aliejų ekstraktais“, – pasakoja G. Eidukaitė.

Pasak jos, svarbu atkreipti dėmesį, kad brandžiai odai reikalingomis medžiagomis būtų papildytos visos naudojamos priežiūros priemonės – nuo makiažo valiklio, veido prausiklio iki naktinio kremo.

„Būtent tarpusavyje subalansuota visų produktų rutina padeda pagerinti brandžios odos išvaizdą. Pavyzdžiui, natūraliais ingredientais papildytas valomasis aliejus ne tik nepriekaištingai ir lengvai nuvalo nešvarumus ar makiažą, bet ir neleidžia išsausėti odai. O naktinis miego kremas ar kaukė, skirti veido, kaklo ir dekoltė zonai, užtikrina, kad oda neprarastų stangrumo, išliktų švelni ir glotni visą dieną“, – rekomendacijomis dalijasi „The Body Shop“ atstovė.

Siekiant stipresnio poveikio, G. Eidukaitė pataria nepatingėti skirti kelias papildomas minutes įmasažuojant maitinamąsias priemones pirštais ar specialiu veido masažuokliu į veidą – masažas gerina mikrokraujotaką ir palengvina priemonių įsisavinimą. Tuo tarpu pasirodžiusius pirmiesiems pavasario spinduliams pravartu pasirūpinti stipraus poveikio apsauginiu kremu nuo saulės ir nepamiršti vartoti pakankamai odos drėgmei palaikyti būtino vandens.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nemiga gali byloti apie galybę sveikatos sutrikimų: į ką atkreipti dėmesį
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo s...
Gydytoja psichiatrė:  kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiai
Žmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visišk...
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama alkoholiu, vaistais ir narkotinėmis medžiagomis
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai pl...
5 dažniausios regėjimo problemos – kaip jas spręsti?
Žmogaus akis – sudėtingas organas, kuris iš aplinkos priima daugiausiai informacijos. Akių dėka žmogus ne tik mato...
Svarbiausi kokybiško poilsio komponentai: čiužinys, antčiužinis ir patalynė
Visi puikiai žinome, kad kokybiškas poilsis nakties metu užtikrina gerą nuotaiką, darbingumą ir bendrą savijautą. Vis dė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų