Trečiadienis, 2025.07.16
Reklama

7 priežastys, kodėl moterys turėtų valgyti riešutus

vlmedicina.lt | 2013-05-08 10:42:50

Daugybę metų stengiamasi įminti moterų grožio bei geros savijautos paslaptis – ši tema tampa ypač aktuali prasidėjus šiltajam metų sezonui, kai daugelis dailiosios lyties atstovių susirūpina savo išvaizda.

Lazdynas
Jolitos Čiukšytės nuotr.

Pasak sveikos mitybos specialistės, studijos „Sulieknėk sveikai“ vadovės Vaidos Kurpienės, norinčioms lieknėti ar palaikyti esamą svorį, verta valgyti riešutų. „Riešutai padeda numalšinti alkio jausmą tarp pagrindinių dienos valgių ar ilgiau keliaujant, tačiau ir riešutus reikia mokėti valgyti – vienu kartu sukramsnoti nedidelę, apie 30 g saujelę. Jei norisi daugiau sotumo, galima užgerti šilta arbata“, – pataria specialistė.

Kodėl kiekvienai moteriai, greta kosmetinės, privalu rankinėje nešiotis ir riešutų maišelį?

Riešutuose esančios nesočiosios riebalų rūgštys padeda išvengti neigiamų dietos padarinių: išblyškusios odos, lūžinėjančių nagų, skilinėjančių plaukų galiukų ar bumerango principu pradėjusio augti svorio.

Tiek lieknai figūrai, tiek gerai nuotaikai įtaką daro tinkamas hormonų balansas, kurį palaikyti padeda riešutuose ir sėklose esančios nesočiosios riebalų rūgštys.

Nesočiosios riebalų rūgštys palengvina ir priešmenstruacinį sindromą (PMS) – valgant riešutus ir laikantis sveikos mitybos principų, PMS gali net ir visiškai išnykti.

Riešutai padeda palaikyti aktyvią smegenų veiklą, tad juos turėtų vartoti visos protinį darbą dirbančios moterys, taip pat ir tos, kurios kovoja su lėtiniu nuovargiu.

Riešutai bei juose esantys nesotieji riebalai mažina riziką susirgti įvairiomis ligomis: vėžiu, Alzhaimeriu, artritu, egzema, depresija, širdies ir kraujagyslių ligomis, didina atsparumą įvairioms infekcijoms.

Riešutuose esantis betakarotinas ir vitaminas E stabdo senėjimo procesus, senatvinių dėmių atsiradimą bei apsaugo nuo laisvųjų radikalų žalos.

Užkandžiavimas riešutais, kuriuose gausu polinesočiųjų riebalų rūgščių ir vitamino B6, padeda subalansuoti tinkamą cholesterolio kiekį kraujyje.

„Šiandien moterys vis daugiau dėmesio kreipia ne tik į produkto sudėtį, bet ir į subalansuotą mitybą. Tai patvirtina ir augantys riešutų pardavimai – moterys vis dažniau perka jų mažesnėmis pakuotėmis ir užkandžiauja riešutais vietoj šokolado ar pyragėlio“, – pastebi didžiausios Lietuvoje riešutus importuotojančios bendrovės „Arimex“ vadovas Arnas Jurskis.

vlmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: riešutai
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Profilaktinė patikra vasarą – mažiau rūpesčių rudenį
Mažiau virusų, streso ir mažesnės eilės pas gydytojus – štai kodėl vidurvasarį puikus laikas atlikti profilaktiniu...
Skaitmeninis detoksas atostogų metu: nauda emocinei ir fizinei sveikatai
Ar tikrai ilsitės per atostogas, jei rankoje – telefonas? Net ir ilsėdamiesi dažnai liekame „prisijungę&ldqu...
Radiologijos technologo profesija: nepakeičiama net dirbtinio intelekto eroje
Radiologijai išlieka viena kertinių medicinos sričių. Technologinė pažanga dar labiau išplėtė ir sustiprino radiologijos...
Intymi moters higiena vasarą: kaip atostogaujant išvengti nemalonių pojūčių
Vasaros sezonu moters intymiai zonai neretai tenka daugiau iššūkių. Karštis, prakaitas, vandens telkinių vanduo, smėlis,...
Gyvybiškai svarbus genų terapijos vaistas jau pakeliui į gydymo įstaigą
Brangiausias iki šiol Lietuvoje kompensuotas vaistas – spinaline raumenų atrofija sergančiam kūdikiui skirtas genų...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas