Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

1,8 metų maitinęsis vien pienu Anantara Das: „Pienas pakeitė mano gyvenimą“(21)

Genovaitė Privedienė | Šaltinis: vlmedicina | 2012-05-26 00:03:26

„Pienas ramina, pasotina organizmą, malšina alkį, pripildo dorybės“,  - sako  Algis Razminas, Lietuvoje plačiau savo veikla žinomas vaišnavų vardu Anantara Das. Vienas  iš Vedų pasaulėžiūros populiarintojų Lietuvoje,  dukart per metus organizuojantis piligrimines keliones po šventąsias Indijos vietas, perėmęs garsiausių Ajurvedos pasekėjų žinias, net metus ir aštuonis mėnesius buvo gyvas vien karvės pienu.  Kaip į tokį išbandymą reagavo jo kūnas ir  protas?

"Išsivalyti, harmonizuotis padeda dvasinė praktika - jappa meditacija, kurios metu kartojami šventi vardai", -  sako Anantara Das. Algirdo Kubaičio nuotr.

 

Pradėkime visgi nuo susipažinimo. Kaip jūs, tikras lietuvaitis, pradėjote domėtis Vedų šventraščiais užuot lankęs katalikų bažnyčią?

Vaikystę praleidau kaime. Ten buvo toks šviesuolis, kuris mus, vaikus, mokė katekizmo. Buvo egzaminai, priėjome Komunijos. Tad Dievą buvau radęs jau vaikystėje. Visą laiką nuo mažens kėliau klausimą, kokia yra gyvenimo prasmė. Matyt, tą klausimą  atsinešiau iš praeitų gyvenimų – gal nebuvau sau atsakęs arba atsakymą buvau pamiršęs. Ieškodamas atsakymų, studijavau  visų tikėjimų  - musulmonų, kinų, japonų, budistų -  tiesas.  Supratau, kad visi  šventieji raštai kalba apie viena, tik tam tikru laiku pagal to laiko žmonių supratimą. Vedose radau paaiškinimą, kokia gyvenimo prasmė, kas yra Dievas, kodėl jo nematome, kodėl vyksta nelaimės, kaip veikia reinkarnacijos dėsnis. Radau sau dvasinį mokytoją  - Aleksandrą Chakimovą, dvasiniu vardu Čaitanja Čanda Čaran Prabhu,  gavau iš jo paaiškinimą, ką turiu daryti.

Ir ką gi turite daryti?

Tarnauti Dievui ir žmonėms. Žmonės yra arčiausiai, ir kiekviename jų yra Dievo supersiela. Kuo ilgiau gyvenu, tuo daugiau matau kiekviename žmoguje ką nors gera. Tiek stebuklų pasaulyje yra, ir kiekvienas nori būti geras, bet kartais neišeina.

Kaip kilo mintis maitintis vien karvės pienu?

Kiekvienoje planetoje yra tam tikros gyvybės formos, iš viso 400 tūkst. gyvybės formų, - teigia Vedos. O karvės pienas ir medus yra dorybingiausi produktai visatoje. Aš pieną gėriau nuo mažens, mama turėjo karvę. Ir prieš tai nedaug valgiau, gėriau pieną,  nes įvairiomis natūraliomis metodikomis gydydamas žmones turiu turėti ramų ir švarų protą, o to padeda pasiekti pienas. Prieš trejus  metus valgiau kartą per dieną -  per pietus sriubą ar troškinį, o ryte ir vakare gėriau pieną.  Paskui atsisakiau sriubos ir troškinio, gėriau pieną ryte, per pietus, 18 valandą ir vakare. Paskui sumažinau, gėriau tik ryte ir vakare. Metus laiko negėriau net vandens - pienas duoda visa, kas organizmui reikalinga.

Ar pieną gėrėte kaip nors specialiai paruoštą?

Pieną reikia mokėti paruošti – pakelti iki virimo temperatūros, nukelti nuo ugnies, kad nusileistų,  įdėti prieskonių – arba šildančių, arba šaldančių, geriausiai kardamono ir cinamono. Po to dar du kartus pakelti, nuimti nuo ugnies. Kai pakyla trečią kartą, nuimti  ir papilinėti iš vieno indo į kitą keletą kartų, kad prisirinktų pranos energijos. Įdėti cukranendrių  cukraus arba atvėsus medaus.  Gerti jį reikia  gurkšnelį po gurkšnelio, neskubant.

Kaip jautėtės gerdamas vien pieną?

Pienas pakeitė mano gyvenimą  - padėjo man apsivalyti, protas  tapo ramus, be bangų, kokia situacija bebūtų, kas beatsitiktų, jis tapo nesudrumsčiamas. Nekilo pyktis, nervai, galėjai ramiai žiūrėti į bet kokią situaciją, paaiškinti ją.  Sumažėjo miego poreikis. Dabar miegu 3-4 valandas. Keliuosi 2-3 val. nakties, guluosi 22 val.

Kaip į pieno dietą reagavo kūnas?

Pradėjus gerti pieną per du mėnesius numečiau 15 kg,  o paskui pamažu buvęs svoris sugrįžo.  Kai gėriau pieną, nesirgau.

Kokį pieną gerdavai – pirktinį, iš parduotuvės?

Pieno atveždavo ūkininkė -  kelioms dienoms padėdavau į šaldytuvą. Jei išvažiuodavau iš namų, pirkau pieną parduotuvėse, nes pirminė pieno energija išlieka ir pirktiniame piene. Jei pieną aukoji, sudvasini, energetinė jo struktūra keičiasi.

Ajurveda moko, kad pieną reikia gerti vakare. Žilvino Užkuraičio nuotr.

Jei viskas buvo taip gerai, kodėl vėl pradėjote valgyti? Kaip tai atsitiko?

Maitintis vien pienu nustojau praėjusių metų lapkričio mėnesį, būdamas Indijoje, miestelyje, kuriame  negavau jo nusipirkti. Kadangi  vanduo neteikia tokios gyvybinės energijos, be to, ten geriamas vanduo tik buteliuose, pradėjau valgyti vaisius.

Kaip pagelbstite sau sunegalavęs?

Jei organizmas suserga, išeina iš rikiuotės,  leidžiu jam pačiam susitvarkyti, išsivalyti. Padedu jam dvasine praktika - jappa meditacija, kurios metu kartojami šventi vardai.

Yra daug skeptikų, pasisakančių apskritai prieš pieno naudą žmogui. Ne visi jį ir suvirškina. Gal pieną jie geria netinkamu laiku?

Ajurveda sako, kad pienas yra Mėnulio produktas, ir jei išneši  jį į lauką dieną, jis sugiš. Jei gersi pieną dieną, kai aktyvi agni, virškinimo ugnis, pienas virs varške ir sunkiai susivirškins. Tad pieną reikia gerti vakare prieš miegą arba anksti ryte. Rūgščius pieno produktus vartoti arba ryte, arba per pietus. Vakare nereikia vartoti  ir varškės, sūrio, sviesto, nes tai Saulės produktai ir vakare sunkiai virškinami.

Tačiau sau aš tų taisyklių netaikiau, kadangi nieko kito nevalgiau ir  norėjau išbandyti, kaip tai veikia. Man vienodai gerai buvo pieną geriant dieną.  Išgerdavau jo per dieną tris litrus, paskui iki dviejų litrų. Pieno neįmanoma atsigerti. Jį tuomet gėriau gryną, be prieskonių, kad nebūtų makalynės. Dabar jau geriu pieną su prieskoniais ir jogų arbatą.

Be to, pieną netinka gerti šaltą, nes toks jis yra kaip nuodas, nevirškinamas.

Geriamas tada, kai Mėnulis patekėjęs, pienas atkuria subtiliuosius nervų audinius, nuramina. Pagal Ajurvedą, nuo 18 iki 22 val. yra  kapha laikas, ir iki 22 val. reikia eiti miegoti, po to ima vyrauti pita, ugnis, ir sunku užmigti.

Jei žmogus netoleruoja pieno,  jei jis nuo jo vemia, šlykštu, - jo sąmonė labai žema, organizmas pilnas šlakų, jis turi sukaupęs daug pykčio ir kitų blogų energijų.  Tuomet reikia pradėti pieną gerti kaip  vaistus, nuo šaukštelio, šaukšto, kad išsivalytų.

Užsiminėte apie jogų arbatą. Skaitytojams bus įdomu gauti jogų arbatos receptą.

Jogų arbata:  cinamonas, kardamonas, pankolis, juodasis pipiras, gvazdikėlis, imbieras. Sumaišyti  vienodomis dalimis,  gerti ryte – tonizuoja organizmą, pakeičia kavą. Kavą geriantis žmogus bus visada apimtas nerimo, baimės, joje yra nuodingų dervų. Tai vyriška energija. Moterys, geriančios kavą, vyriškėja, organizme atsiranda šlakų. Todėl geriau gerti jogų arbatą, ji sužadina virškinimą, tonizuoja, suteikia šilumos, todėl ypač ji vertinga  žiemą. Padeda balso stygoms, kvėpavimo takams, virškinimui. Galima arbatą pavirti, gerti su pienu, grietinėle. Galima gerti tuščiu skrandžiu. Jei kam arbata bus per aktyvi, kils rūgštingumas, - tegu sumažina prieskonių kiekį, įpila pieno, kuris suteikia dorybės,  nes yra satvinis produktas. Galima įberti rudojo cukranendrių cukraus.

Kuo, pagal Ajurvedą, nuo karvės pieno skiriasi ožkos pienas?  Tenka išgirsti, kad jis net vertingesnis už karvės.

Visi produktai yra trijų gunų: neišmanymo, aistros, dorybės.  Ožkos pienas ne toks švarus, jis priklauso aistros gunai.

Gal jis labiau tinka tiems, kurie gyvena aistroje? Tokių juk dauguma žemėje.

Net tie, kurie gyvena aistroje, turi siekti geresnės energijos, siekti dorybės  - gerti, valgyti dorybingai, susitikti su dorybingais  žmonėmis, rengtis dorybingai, klausytis dorybingos muzikos, tada  tos energijos mus pakels iki dorybės.

Beje, česnakas, svogūnas nėra maisto produktai kasdienai, jie skirti gydytis. Jei valgysi kasdien, organizmas prie jų pripras ir jie nebeveiks kaip vaistas, kai reikės gydytis. Svogūnas priklauso aistros, česnakas – neišmanymo energijai, t. y.  svogūnas įkvepia aistrą, protą daro neramų.

Ožkos  pieną gerai gerti tiems, kurie gyvena neišmanymo gunoje, kad pakiltų iki aistros.

Žaliosios ir juodosios arbatos taip pat nepatartina gerti, joje yra medžiagų, nereikalingų mums, kurios protą daro neramų ir žmogus gali viską pralošti, tapti priklausomas, nebūti ištikimas.

Pienas, medus, daržovės, vaisiai - dorybingi. Galima maitintis vien medumi,  vien vaisiais, vien pienu. Tai nesmurtinis maistas, lengvai prieinamas, subalansuojantis, lengvai paruošiamas.

Dar Ajurveda  moko, kad maiste per pietus, kai saulė aukštai pakilusi, turi būti visi šeši skoniai,  kad būtų patenkintas protas ir kūnas,  nurimtų siela.

Pagal tai ką žmogus valgo, galima pasakyti žmogaus charakterį. Jei per sūriai valgo -  jam sunku gyventi, jei saldžiai -   trūksta meilės, laimės. Saldumynai suteikia meilės energijos. Jei per daug kokio skonio –nebesuvirškina, ima kauptis toksinai, formuojasi akmenys, auga pilvas.

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
skaityti komentarus (21)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Net 8 iš 10 lietuvių nepritaria narvuose laikomų vištų laikymo sąlygoms
Net 8 iš 10 (82 proc.) lietuvių mano, jog narvuose laikomų vištų sąlygos yra nepakankamai geros, rodo naujausia reprezen...
Dietologė sugriovė mitus apie iškrovos dieną: nepulkite badauti iškart po Velykų
Kai artėja šventės, tradiciškai pasižadame, kad šįkart tikrai nepersivalgysime, bet pasiryžimas dažniausiai išgaruoja vo...
Velykų šventė: už saiką prie stalo organizmas tikrai padėkos
Kaip nepersivalgyti, o persivalgius, palengvinti virškinimo procesą? Kiek kiaušinių valgyti, o gal jų apskritai vengti?...
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų