Pirmadienis, 2025.07.07
Reklama

Kaip organizmą veikia mažiau nei šešios valandos miego

lrt.lt | 2015-08-13 16:20:40

Daugiau nei trečdalis žmonių miega mažiau nei šešias valandas per parą, taip ankstyvosios mirties riziką padidindami 12 proc. Miego trūkumas gali sukelti daugybę sveikatos problemų, tarp kurių – diabetas, širdies ligos, nutukimas, rašo independent.co.uk.

Miega
© Fotolia.com

„Miego trūkumas yra didėjanti problema. Žmonės neteikia pakankamai reikšmės miegui ir gero poilsio įtakai sveikatai“, – tikina britų Miego tarybos specialistė Lisa Artis.

Pasak jos,  kitaip nei mitybą, miego režimą sunku išlaikyti tinkamą. Jį trikdo daugybė veiksnių: maži vaikai, sveikatos problemos, aplinka (triukšmas, klimatas).

Nemiga išlaisvina hormonus, kurie padidina streso lygį, širdies plakimo ritmą, kraujo spaudimą, sukelia daugybę sveikatos sutrikimų.

Moksliniai tyrimai parodė, kad, nuolat miegant mažiau nei šešias valandas, sutrinka koncentracija, atmintis, dėmesys. Tokia nepakankamo miego rutina taip pat yra viena Alzheimerio ligos priežasčių.

Anot L. Artis, klaidinga manyti, kad vyresniems žmonėms reikia mažiau miego. „Vidutinio amžiaus žmonėms reikia tiek pat miego, kaip tuomet, kai jiems buvo 20 ar 30 metų“, – tikina specialistė.

Neseniai atlikta studija parodė, kad žmogaus, nuolat miegančio mažiau nei šešias valandas,  organizme pakinta daugiau nei 700 genų. Tai, teigiama tekste, galimai paaiškina, kodėl miego trūkumas yra susijęs su daugybe sveikatos problemų.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: Miegas
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Gimdos miomos: keturios aktualijos, kurias turėtų žinoti kiekviena moteris
Gimdos miomos – tai gerybiniai, gerai apriboti ir hormonams pavaldūs lygiųjų raumenų ir jungiamojo audinio ląsteli...
Vieno danties praradimas – delsti negalima
Netekus vos vieno danties, daugelis žmonių linkę numoti ranka – juk tai tik nedidelis tarpelis, ypač jei jis nėra...
Nematomi sparnai: skrydžio saugumas prasideda prieš jums pakylant
Vasara – atostogų ir kelionių lėktuvais metas. Atsisėdę į patogią kėdę lėktuve ir prisisegę saugos diržus, retai s...
Kai liga paliečia vaiko smegenis: gydymo kelias, komandos darbas ir viltis ateičiai
Ši publikacija – apie centrinės sistemos navikus. Kviečiame susipažinti su Vilniaus universiteto ligoninės Santaro...
Spinalinės raumenų atrofijos gydymas sugrąžina visavertį gyvenimą
Kauno klinikų pacientas Edgaras prisimena, kad būdamas aktyvus, sportą mėgstantis paauglys ėmė vis dažniau vengti fizinė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų