Antradienis, 2025.03.18
Reklama

Vitaminas E gali sustiprinti kaulų sveikatą

vlmedicina.lt | 2013-09-18 09:30:39

Vitaminas E gali sustiprinti kaulų sveikatą ir apsaugoti nuo osteoporozės, rodo Malaizijoje atlikti laboratoriniai tyrimai.

Tyrimams su laboratorinėmis žiurkėmis Kebangsaan universiteto mokslininkai naudojo vitaminą E, išgautą iš Lotynų Amerikoje paplitusio augalinio prieskonio anato. Nustatyta, kad vitaminas E skatino kaulų formavimąsi ir sustabdė jų nykimą laboratorinėmis sąlygomis, kurios atitiko menopauzę išgyvenančių ir osteoporozės paveiktų individų būseną.

špinatai
Vitamino E gausu špinatuose. Algirdo Kubaičio nuotr.

Taip pat nustatyta, kad kartu vartojant vitaminą E ir cholesterolio kiekį kraujyje mažinantį lovastatiną, teigiamas poveikis buvo stipriausias, ir tai rodo, kad abi medžiagos sustiprino viena kitos veikimą. Vien tik lovastatino vartojimas teigiamo poveikio neturėjo.

Tyrimo rezultatus paskelbė žurnalas „Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine“, praneša nutraingredients.com.

Mokslininkai apibendrina, kad jų gautieji duomenys yra reikšmingi menopauzę išgyvenančioms moterims ir vyresnio amžiaus vyrams.

Menopauzę išgyvenančioms moterims osteoporozė gana dažna, kadangi dėl estrogenų trūkumo nyksta kaulinis audinys. Tai lemia dažnus ir netikėtus kaulų lūžius.

Yra žinoma, kad vitaminas E (tokoferolis) organizme veikia kaip antioksidantas, apsaugo kūno ląsteles nuo laisvųjų radikalų poveikio, lėtina senėjimo procesus, skatina organizmo audinių atsinaujinimą, stiprina imunitetą, mažina riziką sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis.

Lietuvoje rekomenduojama vitamino E paros norma yra 12 miligramų.

Natūralūs vitamino E šaltiniai yra nerafinuotas aliejus, kiaušinio trynys, kepenys, riešutai, žirniai, pupelės, špinatai, pieno produktai.

Vitamino E trūkumas pasitaiko labai retai, nes vitamino E yra beveik visuose maisto produktuose. Trūkumas atsiranda dėl visiško badavimo, geltos, tulžies pūslės ligų, taip pat neišnešiotiems naujagimiams. Trūkstant šio vitamino, sutrinka nervų sistema, virškinimas, atsiranda alergija, vyrams sumažėja lytinis potraukis.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kokiomis medžiagomis dažniausiai apsinuodija lietuviai?
Trečiąją kovo savaitę tradiciškai kalbama apie apsinuodijimų prevenciją. Visuomenė raginama būti budresnė, mat šiuo metu...
Nemokama vakcina nuo erkinio encefalito pasinaudojo tūkstančiai gyventojų – raginama nedelsti
Nuo praėjusių metų rugsėjo visi 50–55 metų gyventojai pradėti skiepyti Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomi...
Kenksmingos medžiagos tatuiruočių ir permanentinio makiažo dažuose normas viršija  iki tūkstančio kartų
Dar 2022 metais, remiantis REACH reglamentu (angl. Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals)...
Kauno klinikose atliekami pažangūs miego tyrimai: kodėl svarbu rūpintis savo miegu
Netinkami miego įpročiai yra viena iš dažniausių problemų, su kuria susiduria mūsų visuomenė. Pasaulio miego asociacija...
Mažakraujystė slėpė rimtesnę ligą – storosios žarnos vėžį
Kovas – storosios žarnos vėžio žinomumo mėnuo. Nors šios ligos paplitimas visuomenėje didėja, o gyventojai nuola...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų