Šeštadienis, 2024.04.20
Reklama

Viešas laiškas: vaikai nuo meningokokinės infekcijos neturi mirti

Šaltinis: vlmedicina | 2017-11-03 09:50:18

Agnė Maldžiuvienė inicijavo peticiją dėl vakcinos nuo B serogrupės meningokoko kompensavimo valstybės lėšoms. Ši iniciatyva sulaukė aktyvaus visuomenės palaikymo – surinkta beveik 16 tūkstančių parašų ir jų vis daugėja. Po pusantrų metų iniciatyvos ėmėsi ir valdžia – žadama mažus vaikus nuo meningokoko skiepyti valstybės lėšomis. Dalijamės viešu Agnės Maldžiuvienės laišku sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai.

© Graphicstock.com

Noriu viešai pasidžiaugti ir padėkoti, kad Sveikatos apsaugos ministerija išgirdo tėvų ir specialistų prašymą ir 2018 metų liepos mėnesį vaikai iki ketverių metų amžiaus bus skiepijami nuo meningokoko B.

Pati būdama mama noriu padaryti viską, kas mano galiose, kad apsaugočiau savo vaiką ir pasirūpinčiau jo sveikata. Nuolat girdėdama kitų tėvų skundus, kad vakcina nuo meningokokinės infekcijos yra reikalinga, bet finansiškai daugeliui sunkiai prieinama, nutariau imtis iniciatyvos ir sukurti peticiją dėl meningokokinės B vakcinos kompensavimo.

Vėliau su peticija, kurią pasirašė beveik 16 tūkst. žmonių, aš kreipiausi į Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos reikalų komitetą, kuris po to posėdyje ir ėmė svarstyti galimybę įtraukti skiepus nuo B tipo meningokokinės infekcijos į Vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių. Taip pat kreipiausi į Sveikatos apsaugos ministeriją bei Vaiko teisių apsaugos kontrolierę, bandydama priminti visuomenės raginimą nors iš dalies kompensuoti vakciną nuo meningokokinės B infekcijos, tačiau atsakymuose buvo pasiteisinimai dėl lėšų stygiaus.

Šiandien noriu pasidžiaugti, kad vakcinos veiksmingumo ir įtraukimo į kalendorių kriterijų vertinimas atliktas ir Jūs, kaip sveikatos apsaugos ministras, viešai paskelbėte: „Skiepai nuo meningokokinės B infekcijos vaikams iki 4 m. amžiaus bus kompensuojami nuo kitų metų liepos.“

Meningokokinė infekcija yra labai klastinga liga: ją sunku diagnozuoti laiku, o žaibinė forma gali smogti staigiai ir per greičiau nei parą atimti gyvybę. Tai yra beprasmiškos ir labai skaudžios mirtys, kurių galima išvengti. Vien šiemet ši liga Lietuvoje nusinešė 9 gyvybes – daugiau nei per visus 2016 metus. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, pernai registruoti 75 ligos atvejai, iš kurių 7 baigėsi mirtimi – net penki iš jų buvo vaikai.

Veiksmų reikia imtis dabar! Jeigu valstybės lėšomis, kaip dabar ir žadama, bus skiepijami didžiausiai rizikos grupei priklausantys vaikai (iki 4 metų), tokių skaudžių ligos pasekmių ateityje nebereikės skaičiuoti. Kai turime tokią mokslo pažangą – vakciną – reikia stengtis surasti ir galimybę ja pasinaudoti kuo didesnei visuomenės daliai. Mes galime ir turime apsaugoti savo vaikus.

Juk mūsų šalis Europos Sąjungoje pirmauja pagal meningokokinės B infekcijos atvejų skaičių 100 tūkst. gyventojų. Panaši situacija ir Didžiojoje Britanijoje bei Airijoje, tačiau ten skiepai nuo B grupės meningokoko jau įtraukti į nacionalinį skiepų kalendorių.

Mano, kaip beveik trejų metų dukrytės mamos, noras – būti ramiai, jog padariau viską dėl savo ir visos Lietuvos vaikų sveikatos. Noriu, kad kuo mažiau girdėtume apie naujus šios klastingos ir ūmios ligos atvejus. Juk išvengti meningokokinės infekcijos galima.

Agnė Maldžiuvienė,

Peticijos dėl meningokoko B vakcinos kompensavimo autorė

https://www.peticijos.com/dl_vakcinos_nuo_meningokoko_b_kompensavimo

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui
Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksnia...
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų