Penktadienis, 2026.06.12
Reklama

V. P. Andriukaitis: saugokime save ir aplinką – nuneškime nenaudojamus vaistus į vaistines

vlmedicina.lt | 2013-04-02 14:04:26

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis kviečia šalies gyventojus švaros mėnesio – balandžio – dienomis peržiūrėti savo vaistų atsargas ir pasenusius, nenaudojamus vaistus nunešti į vaistines. Primename, kad pasenusių, nenaudojamų vaistų negalima tiesiog išmesti, juos būtina nunešti į vaistines, kurios jas perduoda šias atliekas tvarkančiom įmonėm.   

Vaistai
Algirdo Kubaičio nuotr.

Išmesti vaistai ir kitos farmacinės atliekos ne tik teršia gamtą, bet yra ypač pavojingi  žmonių sveikatai. Jie tampa daugelio sunkių apsinuodijimų priežastimi.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio, dažnai namų vaistinėlės tampa sandėliais, kuriuose sunku susigaudyti ar vaistas galioja, kam jis skirtas. Tai pavojinga patiems žmonėms. Tačiau ypač didelė grėsmė ir aplinkai, ir žmonėms kyla, kai nusprendžiame atsikratyti nereikalingų preparatų, išmesdami juos į šiukšlių konteinerius arba tiesiai į aplinką.

„Niekas negali tiksliai pasakyti, kur pateks cheminės medžiagos, kaip jos paveiks aplinką, kokios galima tikėtis reakcijos ir pan., – perspėja ministras V. P. Andriukaitis. – Nors vaistinėms nėra kompensuojama už nereikalingų medikamentų surinkimą ir naikinimą, tačiau jos rodo gerą valią ir prisijungia prie mūsų raginimo gyventojams. Taigi dar kartą kviečiu – peržiūrėkite savo vaistų dėžutę ar stalčių, kurie yra daugumoje namų, surinkite senus ar nenaudojamus vaistus ir nuneškite į vaistinę. Prisiminkite, kad toks paprastas darbas ne tik  apsaugos Jus, Jūsų artimuosius nuo rizikos apsinuodyti, bet ir prisidės prie visos gamtos tausojimo!“.

Sveikatos apsaugos ministerija

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sveikatai saugios iškylos prasideda nuo švarių rankų
Vasarą daugiau laiko praleidžiame gamtoje, vykstame į iškylas, festivalius, miestų šventes ir kitus renginius. Tačiau ši...
Onkologiniams pacientams – specializuota paliatyvioji pagalba namuose
Nacionalinis vėžio centras praneša, kad nuo birželio 11 dienos Vilniuje gyvenantiems onkologiniams pacientams pradeda te...
Gyvenimas po infarkto: vėl pasitikėti savo kūnu
Kai užsidaro ligoninės durys, sveikimas dar tik prasideda. Po infarkto ar širdies operacijos išrašymas namo dažnam pacie...
„Plaukiko ausis“ – vasaros sezono uždegimas
Vasarą įsibėgėjant maudynių sezonui, gydytojai ir vaistininkai dažniau susiduria su išorinės ausies uždegimo, dar vadina...
Kad dešra neatsiduotų žibalu, o ant mėsos nebyrėtų pleiskanos
Tarpukario Lietuvos parduotuvėse žiūrėta, kad būtų parduodami sveiki produktai, kad jie būtų švariai užlaikomi, ned...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB „Vlmedicina“. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų