Ketvirtadienis, 2025.05.08
Reklama

Tylos minutė dedikuojama tylai

2012-04-25 12:20:38

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, jog ketvirtas balandžio trečiadienis  -  Tarptautinė triukšmo suvokimo diena. Ji minima jau 17 kartą. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras kviečia visus žmones prisidėti prie akcijos. Tylos minutė visoje Lietuvoje skelbiama nuo 14.15 iki 14.16 val.

 Pagrindinis triukšmo šaltinis - autotransportas ir aplinkos foninis triukšmas. Didžiausias leidžiamas triukšmo lygis taip pat gali būti viršijamas dėl gatvės remonto, statybinių darbų, uosto krovos darbų.

 Remiantis Klaipėdos universiteto Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo instituto pateikta Klaipėdos miesto savivaldybės aplinkos monitoringo 2011 metų ataskaita, vidutinis ekvivalentinis garso lygis gyvenamųjų namų, ikimokyklinių bei mokymo įstaigų teritorijose neviršijo didžiausio leidžiamo lygio pavasarį, o vasaros ir rudens sezonų metu viršijo labai neženkliai 1-2 dBA.

 Kaip ir 2010 m., kiek didesnės ekvivalentinio bei maksimalaus triukšmo reikšmės buvo išmatuotos rudens sezono metu. Tirtu periodu beveik visuose tyrimų taškuose (iš viso triukšmo matavimai buvo atliekami 42 vietose) tiek maksimalus, tiek ekvivalentinis triukšmo lygis viršijo leistiną ribinį garso lygį.

 „Kadangi artėja vasara, daugeliui prasideda atostogos, norisi atsipalaiduoti, pailsėti nuo darbų. Vieni atsipalaiduoja važinėdami motociklu, kiti – klausydami muzikos arba dalyvaudami vakarėlyje. Tačiau bet kuriuo atveju turime galvoti ne tik apie save, bet ir aplink mus esančius žmones. Yra sakoma, mūsų laisvė baigiasi ten, kur prasideda kito žmogaus laisvė. Todėl prieš ką nors darydami, pagalvokite ar nesudrumsite kito žmogaus ramybės“ , - sakė Roberta Tamulevičiūtė, Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro atstovė.

 Pasaulio Sveikatos Organizacija (PSO) skelbia, jog vienas žmogaus sveikatai įtakos turinčių veiksnių yra aplinka. Ji lemia 20 proc. kiekvieno mūsų sveikatos.

 Nuolatinis triukšmas veikia kaip nervinę įtampą ir stresą sukeliantis veiksnys, todėl yra priskiriamas prie fizikinių veiksnių, skatinančių ligų atsiradimą ir progresavimą.

 Veikiant nuolatiniam triukšmui yra pažeidžiama centrinė nervų sistema, dėl to dažnai skauda galvą, blogėja atmintis, greičiau pavargstama. Triukšmingoje aplinkoje sunku ne tik bendrauti, bet ir išgirsti garsinius signalus, įsiminti svarbią informaciją, susikaupti, dėl to didėja nelaimingų atsitikimų tikimybė.

  • Nuolatinis triukšmas gali ne tik sukelti padidėjusį skrandžio rūgštingumą bei nervines opas, bet ir sumažinti organizmo atsparumą ligoms, todėl didėja bendras sergamumas.

 Reikėtų priminti, jog asmenims už viešosios rimties sutrikdymą pirmąjį kartą pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą gali būti skiriamas įspėjimas arba piniginė bauda iki 300 Lt, prasižengus antrąjį kartą – skiriama bauda nuo 300 Lt iki 1000 Lt.

 „Kiekvienas iš mūsų siekiame susikurti sau malonią aplinką, bet nepamirškime, jog mus supa daugybė žmonių. Tad turime pasistengti, jog triukšmas tiek mums patiems, tiek aplinkiniams netrikdytų ramybės, kurios šiais laikais taip visiems trūksta“ , - sakė visuomenės sveikatos specialistai.

vlmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: Triukšmas, tyla
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Klaipėdoje pradėtos dar saugesnės skydliaukės operacijos
Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) pradeda naują etapą skydliaukės chirurgijoje. Suburta profesionali chirurgų komand...
Pacientams gerėja gydymo galimybės: daugiau kompensuojama vaistų, mažiau barjerų
Lietuvoje nuolat daugėja kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių (MPP) vartotojų, o kartu auga valstybės...
Nuo diagnozės iki gyvenimo kokybės: nuotolinė konferencija onkologine liga sergantiesiems
Gegužės 19 – 30 dienomis nuotoliniu būdu vyks 12-oji konferencija, šiemet pirmą kartą pristatoma atnaujintu pavadi...
Ligos, kurių laikas neįveikė: skaudžios stabligės ir difterijos pamokos
Neseniai pasibaigusi Pasaulinė imunizacijos savaitė vėl priminė apie vakcinų svarbą ir paskatino diskusijas visuomenėje....
Masažas – gydymas prisilietimu: kada padeda, o kada gali pakenkti?
Kai skauda nugarą ar sustingsta pečiai, daugelis intuityviai ieško masažo specialisto. Tačiau ne visi masažai vienodi, o...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų