Tylos baimė, priklauomybė nuo triukšmo – kas tai: psichologinis sutrikimas ar nūdienos žmogaus bruožas? Apie tai, o taip pat, kodėl svarbu ne tik reguliariai pabūti tyloje, bet ir pačiam nutilti, kaip išmokti nebijoti tylos, kalbamės su psichologe-psichoterapeute Genovaite Bončkute-Petroniene.
Tylos baimė skamba veikiau filosofiškai nei psichologiškai. Vis dėlto egzistuoja psichologinis terminas sedatefobija, apibūdinantis šį reiškinį. Jūsų nuomone, tylos baimė – šiuolaikinio žmogaus bruožas ar savotiškas psichikos sutrikimas?
Manyčiau, kad to negalima vadinti sutrikimu, bet vis dėlto stiprios asmenybės tylos nebijo. Taigi tylos baimę galbūt būtų galima pavadinti silpnumu.
Kalbant apie tai, kaip tai susiję su šiuolaikine visuomene – vėlgi būtų sunku pasakyti. Viena vertus, šiandien žmonės iš tiesų turi labai daug virtualių prietaisų, taigi, tylos yra mažai. Kita vertus, anksčiau žmonės gyvendavo didelėmis šeimomis, kur taip pat nebuvo daug tylos, žmogus neturėdavo savo kambario, ir gal tik vienuoliai galėdavo pasidžiaugti tyla.
Neseniai skaičiau straipsnį apie tai, kaip paauglių grupei buvo pasiūlyta praleisti dieną vienumoje ir tyloje. Tačiau jie galėjo vaikščioti, piešti ir pan. – nebuvo tiesiog susodinti ir „palikti su savimi“, o pasijutusieji labai blogai galėjo eksperimentą nutraukti. Ir kas įvyko? Iš 68-ių žmonių liko vos trys, kurie ištvėrė iki galo. Tačiau visiems buvo labai bloga. Net ir tie, kurie išbuvo iki galo, rašydami apie savo jauseną per eksperimentą, prisipažino, kad jiems buvo netgi kilusių minčių apie savižudybę. Tai rodo, kiek šiuolaikinis paauglys yra įpratęs būti informacijos apsupty. Jis visiškai negali pabūti tyloje – ne tiek akustinėje, kiek proto (jei jis nesiklauso muzikos, tada visą laiką susirašinėja žinutėmis, kažką skaito internete.) Tai, manyčiau, yra šių laikų bėda. Mano paauglystėje taip dar nebuvo. Juk nebuvo nei interneto, nei kompiuterių, tad, jei neturėdavai po ranka knygos, tiesiog laukdavai ir būdavai su savimi, nes nelabai būdavo kur pabėgti nuo savęs. O dabar tas pabėgimas toks lengvas ir paprastas – tiesiog atsidarei mobiliajame telefone internetą ir naršai.
Tačiau ta tylos baimė, noras pabėgti nuo savęs, kita vertus, atrodo labai žmogiška. Juk minėjote, kad ir ankstesniais laikais žmogus nelabai turėdavo galimybės būti vienas ar tyloje. Galbūt tas „triukšmo“ poreikis yra natūralus ir prigimtinis?
Tylos baimė yra universali. Tarkime, visi bijo, kad pasibaigs vanduo, oras ar maistas, visi bijo mirties, visi, o ypač vaikai bijo tamsos. Tad tylos žmonės taip pat bijo. Aš ir pati esu patyrusi tokį jausmą, lankydamasi vienoje šiuolaikinio meno parodoje Vokietijoje, kur teko būti patalpoje, kur vyravo absoliuti tyla – negalėjai girdėti net savo žingsnių aido. Buvo iš tiesų nejauku. Visiška tyla žmogui turbūt asocijuojasi su nebūtimi.
Vis dėlto kodėl nūdienos žmonės bijo ne tiek tos absoliučios tylos, kuri, ko gero, neįmanoma, kiek garsinio ar muzikinio fono nebuvimo? Gal tiksliau netgi ne bijo, tačiau jaučiasi nesmagiai, jei to fono nėra?
Kas atsitinka žmogui tyloj? Tą itin puikiai galima patirti medituojant. Nes iš tiesų tada tik sėdi, stebi savo kvėpavimą ir būni su savimi, nei klausaisi muzikos, nei naršai internete. Kas tuomet atsitinka? Dauguma žmonių susiduria su tuo, kad jų galvose labai daug minčių, rūpesčių. Tos mintys blaškosi visomis kryptimis, ir tai yra nemaloni būsena. Jei tyloje pavyksta išbūti ilgiau (deja, daugelis to neištveria), žmogus paprastai susiduria su tikraisiais savo jausmais. Taigi, pakanka pasėdėti 15–30 minučių tyloje, ir suvoksi, kaip iš tiesų jautiesi. Dažniausiai pajusi, kad jautiesi negerai – ar piktiniesi, ar esi nuliūdęs, ar kažko bijai. Žodžiu, tyloje pradeda lįsti neigiamos emocijos, nuo kurių mes norime prasiblaškyti – taip visą laiką ką nors darai, šneki, po to užmiegi ir taip niekada su savimi ir nesusitinki, nepamatai savo vidinio turinio. Žmonės bijo kad, pajutę savo neigiamus jausmus, jų neištvers. Tačiau paskui paaiškėja, kad jei žmogus dar ilgiau pabūna tyloje, jis ne tik ištveria, bet ir patiria ramybę ir gyvenimo džiaugsmą. Jam gali atsiverti ir religinės patirtys. Tačiau tokiam apsivalymui reikia pastangų, reikia prasibrauti pro tos dienos ar laikotarpio mintis, emocijų liekanas, o jei žmogus labai užsiteršęs neigiamomis emocijomis, kelias nelengvas.
Dar vienas tylos baimės aspektas – kai bijoma nutilti būnant šalia kito. Man daug teko keliauti, kai einama arba važiuojama dviračiais paprastai grupėje daug nesišnekama, tačiau kai sustojama, visi kaip pašėlę ima kalbėti. Ir jei tu pasitrauki į šalį pabūti su savimi, pamedituoti, nepasakyčiau, kad į tai žvelgiama labai teigiamai. Gali būti palaikytas keistuoliu. Arba porose, ypač merginos, neretai nesupranta, kodėl kitam norisi pabūti vienam – atrodo, kad jei jau esi poroje, turi visą laiką būti kartu, o tai reiškia ir nuolat kalbėtis.
Jei esi su žmogumi, pavyzdžiui, bendradarbiu, kuris būdamas su tavimi tyli, gali kilti ir įvairių paranojinių minčių. Pirma jų – galbūt jis nelaiko manęs vertu pašnekovu? Arba apskritai nenori su manimi net kalbėti. Žmonės yra labai greiti įtarti. Jei nekalbi – vadinasi, nenori draugauti. Dėl to ir baisu nutilti – bijoma, kad būsi palaikytas nedraugišku. O jei pasakysi, jog nori nutilti, kad suvoktum save, tavegali palaikyti apskritai „nesveiku“.
O šeimose, kur, tarkime – du tėvai, du vaikai ir trys kambariai – ar kada nors būna tyla? Niekada. Paprastai būna įjungtas radijas, televizorius, kiekvienas prie bet ko bet kada gali prieiti ir ką nors pasakyti. Taigi, žmonės visiškai negali pabūti tyloje – nebent užsidarytum atskirame kambaryje ir ausis užsikimštum kištukais. Šeimų, kur būtų tylos valandėlių, kad žmonės galėtų susikaupti, man teko sutikti tik savo dvasiniuose ieškojimuose. Tačiau tokios sąmoningos tylos valandėlės, stengiantis suvokti, kas esi, šeimose privalėtų būti. Kai darbe ir namuose visi kalba – kada gali pabūti su savimi. Keletą minučių prieš miegą.
Kartais būna, kad ateina mano klientas ir taria: „Neturiu, ką pasakyti“. Tada aš jį nuraminu: „Nieko tokio, pasėdėkime tyliai ir visos svarbios mintys ateis.“ Juk, atrodo, turėtų būti savaime suprantama, kad jei neturi ką pasakyti, patylėk. Nes juk reikia susigaudyti, ką sakyti. Tačiau pokalbiuose nedažnai daromos pauzės. Todėl nutinka taip, kad žmogus per konsultaciją be perstojo kalba, o kai ateina laikas išeiti, pareiškia, jog kalbėjo visai ne tai, ką reikia. Tačiau nebuvo kada įsijungti sąmoningumui. O jis geriausiai įsijungia tyloje. Nes tyloje tu neeikvoji energijos plepėdamas, ir jos daugiau lieka suvokimui.
Ar čia turite omenyje ne tik žodinę tylą, kai nekalbi pats, bet ir „pasyvią“, foninę tylą, kai nesiklausai radijo ar muzikos?
Taip, energiją eikvoja ir klausymasis, ne tik kalbėjimas. Net ir klausydamasis muzikos juk kažkaip į ją reaguoji. Kita vertus, galbūt jei viską išjungsi, tave apniks depresinė nuotaika. Jei tavo būsena prasta, galbūt gerai, kad tave kas nors bent kiek blaškytų. Tačiau jei jautiesi gerai, nematau prasmės, kam reikia to garsinio fono. Jo reikia neramiems, liūdniems arba pervargusiems žmonėms.
Tačiau kodėl tarsi egzistuoja keistas įsitikinimas, kad viešose erdvėse (kavinėse, parduotuvėse ir pan.) turi nuolat skambėti muzika? Ar tai daroma sąmoningai, siekiant kokio nors komercinio efekto, ar tiesiog dėl savotiško „bukumo“?
Manau, kad kavinėse arba, kai žmonės pasikviečia svečių, dažnai leidžiama kokia nors muzika dėl to, nors tai ir skamba paradoksaliai, tačiau tada tampa įmanomos pauzės, ne taip baisu nutilti. Taip pat gali bent kiek pagalvoti, apie ką nori kalbėti. Taigi, muzika šioje situacijoje tam tikra prasme pagelbsti – neprivalai kalbėjimu užpildyti nejaukios tylos.
O kalbant apie muziką parduotuvėse ir kitose viešose erdvėse – tai gali būti vertinga tam, kad linksmintų depresyvius žmones, jaučiančius vidinę tuštumą.
Nors, viena vertus, garsinis fonas tarsi gelbsti žmogų, apimtą liūdesio, tuštumos, tačiau ar taip negalima tapti priklausomam nuo garso? Gal žmogus taip pripranta nuolat klausytis muzikos ar kad be paliovos būtų įjungtas televizorius ar radijas, jog jis nebemoka, nebeištveria būdamas be to?
Aš manau, kad žmogus tampa labai priklausomas nuo informacijos. O priklausomybe nuo muzikos mane labai nustebino viešnagė JAV. Daugelyje namų įjungtas radijas skamba absoliučiai visur – net vonioje ar tualete – kad tik tu, neduok Dieve, nepabūtum tyloje. Ten muzika įsijungia drauge su šviesa. Tai liudija didžiulį žmonių neramumą.
Tyla itin reikalinga ir tam tikrais atvejais. Pavyzdžiui, kūrybinėms mintims. Kad pajustum, kaip tavo galvoje užgimsta nauja idėja. Tyla skatina intuiciją, leidžia pajusti tuos silpnus vidinius pojūčius, naujas mintis, kurios dar labai trapios.
Tačiau esama žmonių, teigiančių, jog muzika, muzikinis fonas juos kaip tik įkvepia, padeda kurti.
Žinoma, muzika gali įkvėpti sukurti nuotaiką. Kita vertus, žmonės turi skirtingus informacijos priėmimo kanalus. Vieni yra auditorikai, antri – vizualikai, treti – kinestetikai. Taigi, jei žmonėms mintys ateina kaip vaizdiniai, muzika gali trukdyti mažiau. Tačiau žmonės, kurie naujas mintis „girdi“, išoriniai garsai labai trukdo. Taigi vieniems žmonėms tyla yra itin reikalinga, o kitiems – nelabai.
Užsiminėte apie „tylos valandėles“ šeimose. Tai atrodo tikrai įdomus ir naudingas dalykas...
Tą aš labai rekomenduoju ir poroms. Pavyzdžiui, ne itin gerai sutariančiai porai, kuri ateina pas psichologą, aš siūlau savaitgalį arba kelionėje, kai jie keletą dienų praleidžia drauge, bent valandą nekalbėti. Tiesiog nusistatyti tam konkretų laiką. Daugeliui porų tai buvo didžiulis atradimas, jie labai džiaugėsi, nes per tą valandėlę jie galėdavo ir vienas nuo kito pailsėti, ir geriau suvokti savo norus. O po to jautėsi vėl pasiilgę vienas kito ir norėjo kalbėtis. Tai, atrodo, primityvus patarimas, tačiau žmonėms jis kažkodėl neateina į galvą. Nuolat kalbėdamas, visą laiką girdi kito norus, prie jų taikaisi ir paprasčiausiai pavargsti.
O kalbant apie tylos valandėles, įtraukiant ir vaikus, – kaip tai turėtų atrodyti? Ar reikėtų tą daryti kasdien?
Taip, gan dažnai. Tik aišku, maži vaikai nelabai galės išbūti tyloje. Tačiau jau nuo mokyklinio amžiaus tą galima taikyti.
Pokalbio pradžioje minėjote, kad tylos nebijo stiprūs žmonės. O kas yra tas stiprus žmogus?
Galima sakyti, kad tai žmogus, kurio aukštas emocinis intelektas, kuris gerai pažįsta save, žino savo privalumus ir trūkumus, nebijo, ką pasakys kiti. Sąmoningas, subrendęs. Daug patyręs. Yra ir savarankiškas, nepriklausomas, sukuria ilgus ir glaudžius ryšius su kitais. Jis gali likti su savimi, jo nenustebins koks nors netikėtai iš vidaus iškilęs jausmas. Stiprus žmogus, net ir kilus sunkiam jausmui, gali su juo išbūti. Jam nebūtina iš karto jį išpilti išorėn ar gelbėtis užsimirštant.
Turbūt vienas baisiausių dalykų, susijusių su tylos tema, yra tai, kad dalis žmonių, nuvažiavusių į gamtą, paleidžia garsią muziką. Kas gi čia per „patologija“?
Tai primena, kaip nuvažiavus į gamtą būtina išsitraukti alkoholio butelį, nes kitaip nelinksma. Man atrodo, kad žmogui, nuolat „vartojančiam“ muziką, yra taip nyku su savimi ir kitais, jog jam būtinai reikalingas priedas nuotaikai pagerinti.
Tai primena priklausomybę. Tačiau apie priklausomybę nuo garsų, nuo triukšmo kažkodėl nekalbama. Panašu, kad tą priklausomybę skatina aplinka – pradedant vaikystėje nuo nuolat namuose veikiančio televizoriaus, muzikinio fono viešosiose erdvėse ir pan.
Manau, kad taip. Tačiau aš pati po visos dienos darbų taip pat nenorėčiau iš karto atsidurti visiškoje tyloje. Vis dėlto iš pradžių valandėlei įsijungčiau radiją ar televizorių, kad galėčiau atsiriboti nuo darbo rūpesčių. Tačiau vėliau, jei viskas gerai, viską galima išjungti ir tada jau gali pradėti klausytis savo vidaus.
Tačiau ar žmogus, kuris grįžęs namo įsijungia televizorių ir iki pat ėjimo miegoti jo neišjungia, neturėtų susirūpinti, kas su juo darosi, kam jam to reikia?
Reikėtų, tačiau niekas taip nedaro. Iš esmės tyla yra praktikuojama tik dvasiniuose mokymuose – tylos rekolekcijose, budistinėse meditacijose ir pan. Aš nežinau, kur dar kitur.
Tad gal reikėtų rėkte rėkti apie tylą, kuri mūsų kultūroje taip nuvertinama?
Labai nuvertinama. Reikėtų bent tėvams susigaudyti, kas vyksta su jų vaikais, kurie neištveria nė minutėlės tylos. Bent jau nuo paauglystės žmogus turėtų suvokti, kad egzistuoja toks dalykas kaip tyla, kuris kažką suteikia. Reikėtų savotiškų susikaupimo pratybų, nors ir trumpučių. Jei mokyklose būtų rimčiau žiūrima į psichologijos pamokas, emocijų valdymą, tai tam, kad galėtų jas valdyti, iš pradžių mokinys turėtų išmokti jas suvokti, o susivokimui tyla yra būtina. Kad ir pabūti tyloje iš pradžių bent penkiolika minučių, užsirašyti, ką tuo metu jautei – tai iš tiesų būtų labai sveika.
O ką daryti nuovokiam žmogui, supratusiam, kad jis priklausomas nuo garsų, triukšmo, suvokiančiam, jog tai kenksminga, bet negalinčiam ištverti tylos? Kaip jam susidraugauti su tyla? Nuo ko reikėtų pradėti?
Reikėtų pabandyti surizikuoti – galbūt tai bus nuostabi patirtis. Nors iš pradžių gali ir nesisekti, tačiau pabaigoje gali gauti labai didelį „saldainį“. Iš tiesų būti su savimi nėra joks aksketiškumas, o labai gera. Nereiškia, jog sveika yra tik tai, kas neskanu.
Antra, jei žmogus yra garso „narkomanas“, nereikėtų iš karto pradėti nuo visiškos tylos. Tegul jis pirmiausia ramiai pabūna gamtoje, o ne tyliame kambarėly. Arba galima pradėti netgi nuo muzikos – kad žmogus įjungtų ne televizorių, ne kompiuterį, bet ramią muziką. Tiesiog pirmiausia pabandyti ilgiau nieko neveikiant pabūti su tuo.
Po to bandyti pabūti tyloje penkiolika minčių. Jei namuose gyvena du žmonės, susitarti, kad bent pusvalandį jie nesikalbės. Tada reikėtų stebėti, kas tuo metu tavo viduje vyksta. Nes galima nekalbėti, tačiau tuo metu dirbti ar spręsti įvairias problemas. Reiktų mokytis „paleisti“ mintis bent jau tai penkiolikai minučių. Pasižiūri, kokia ateina mintis, ir „paleidi“ ją. Tiesiog patyrinėti, kaip galima būti su savimi, bet negalvoti, o tiesiog stebėti save arba aplinką. Taip pat galima ir užsirašyti viską, ką jauti. Tai šiek tiek padeda sumažinti nerimą.
Taigi iš karto pulti į tylos rekolekcijas žmogui, kuriam tyla yra sunkiai pakeliamas dalykas, tikriausiai nereikėtų...
Ne, nes jis jaus diskomfortą, pradės blaškytis, abejoti, ar to reikia. Tylos rekolekcijose paprastai dalyvauja žmonės, kurie jau yra pripratę būti tyloje. Tačiau jei žmogus to visiškai nepraktikuoja, tylos rekolekcijos jam gali būti sunkus dalykas.
Gal liko kas nors dar nepaklausta, ką norėtumėte pridurti? Arba apibendrinti?
Tyla – pats svarbiausias dalykas, kad žmogus susivoktų, ką jis iš tiesų daro šią akimirką, ar daro tai, kas reikalinga, tai, ką nori, ką yra numatęs. Nes, jei gyveni nesusivokdamas – esi kaip automatas, tarsi vagonas, pastatytas ant bėgių, bet nesuprantantis, nei iš kur, nei į kur pūškuoja. O paskui žiūri – praėjo metai, pasenai, o gyvenimas buvo visai ne toks, kokio norėjai. Taigi, kad taip nenutiktų, turi retkarčiais sustoti ir pajausti. Būtent pajausti, o ne pamąstyti. Nes emocijos mums labai tiksliai pasako, ar gyvename tinkamai, ar vyksta tai, kas turi vykti. O be tylos tą suvokti gan sunku.
Tyloje labiau pajunti ir savo kūną. Žmonės kur kas anksčiau pastebėtų savo rimtų ligų pradžią, jei įsiklausytų į kūną. Tikriausiai jau prieš pusmetį pajustų, kad jiems kažkas negerai. Pajustų, jog norisi daugiau judėti, sveikiau gyventi. Taip pat ir kalbant apie valgį – ką ir kada valgyti.
Tyloje žmogui taip pat geriau sekasi suvokti ne tik save, bet ir aplinką. Didžiulis skirtumas – ar eiti per mišką su kuo nors visą laiką plepant, ar tylint – tiek vienam, tiek su kitu žmogumi. Tyloje pastebėsi šimtą kartų daugiau. Mes iš tiesų dažnai nepastebime, kas vyksta aplinkui. O tyloje pasaulis gali pasirodyti labai įdomus.
Kalbėjosi Jurga Žiugždienė
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Retų ligų koordinacinis centras ir LSMU Neurologijos klin
Kas antras Lietuvos gyventojas miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Dauguma jų, deja, palieka š
2016 m. vasario 26 d. 12 val. Vilniuje, “Karolinos” viešbutyje, Didžiojoje konferencijų salėje,
Balandžio 2 d. pasauliui minint Tarptautinę Autizmo dieną, asociacija „Kitoks vaikas” organizuoja mokslinę &
Kviečiame dalyvauti Raumenų ir skeleto ultragarsinės diagnostikos draugijos, LSMU, LSMUL Radiologijos klinikos organizuo
Kviečiame į Vilniaus universiteto bei Lietuvos patologų draugijos organizuojamą konferenciją „Ribos ir &scaron
Pasaulinė medicinos technologijų industrija šiandien verta apytikriai 340 milijardų JAV dolerių. Europos Sąjunga
Kviečiame dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Psichiatrijos klinikos ir Lietuvos b
Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Akušerijos i
Besidominčius sveikos gyvensenos skatinimo ir rizikos veiksnių korekcijos galimybėmis, maloniai kviečiame registruo
Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno klinikose ir k
Kovo 19 d. nuo 20 val. 30 min. vietos laiku milijonai žmonių visame pasaulyje prisijungs prie pilietinės iniciatyvos &bd
Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno klinikose ir k
Kviečiame į LSMU, LSMUL Endokrinologijos klinikos, Endokrinologijos instituto, Lietuvos endokrinologų draugijos bei Kaun
Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamoje tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje
Kviečiame į Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojamą tarptautinę mok
Gerbiami medikai, Jūs gydote ne tik kūnus, bet ir sielas. Talentas duodamas tam, kad pasaulį užpildytų gėrio ir grožio &
Kviečiame dalyvauti Lietuvos kontraceptologijos draugijos, LSMU Akušerijos ir ginekologijos klinikos, LSMU Endokr
Kviečiame į Vilniaus universiteto, Lietuvos transplantologų asociacijos, Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantac
Kviečiame dalyvauti Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ir Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamame Treč
Kaip nacionalinėje sveikatos apsaugos sistemoje išgyvendinti korupciją, sustabdyti jaunų gydytojų emigraciją ir a
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos I aukšte balandžio 8 d. 9.30 val. bus atidengtos at
Mes visi žinome kaip svarbu sveikai maitintis, sportuoti, rūpintis savo kūnu. Deja, dažniausiai, nors visa tai ir žinome
Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamuose mokymuose „Ultragarsu kontroliuojamos skydlia
Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamuose mokymuose "Ūmių būklių ultragarsinė diagnostik
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, siekdamas pagelbėti šeimoms, auginančioms neįgalius vaikučius, organizuoja
Asociacija „Demetra“ gegužės 14-ąją prie Baltojo tilto Vilniuje nemokamai ir anonimiškai tirs dėl ŽIV
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Elgesio medicinos institutas kviečia dalyvauti 10-ajame sveikatinimo renginyje
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
„Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus. Junkis prie akcijos ir tu“, - skelbia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS c
Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto medicinos akademijos Onkologijos instituto, Onkologijos ir hematologi
Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat
Visuomenėje yra įprasta manyti, kad sveikata yra gera savijauta, kai niekuo nesergame ir nesiskundžiame, valgome sveiką
Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat
Onkohematologinius ligonius vienijanti bendrija „Kraujas“ gegužės mėnesį jau ketvirtą kartą kviečia minėti K
Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat
Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T
Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T
Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T
Birželio 1 d. 14 val. Šiauliuose, Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74), prasideda 2-oji jungtinė LSMU Kardiol
Liepos 13 d. Kauno Pažaislio vienuolyno prieigose įsikūręs svetingumo kompleksas „Monte Pacis“ antrus metus
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos ultragarso asociacija kviečia dalyvauti tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje “Ultragarsin
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikoje (M.K. Čiurlionio g. 12) liepos 15 d. nuo 11.00 val. vyks
VšĮ Ligos paliestųjų psichologinės pagalbos centras kartu su Kauno klinikomis vykdo projektą „Psichinės sve
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Lietuvos širdies asociacija ir Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centras rugs
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – P
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral
Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral
Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral
Gruodis – tai laikotarpis, kai norisi kuo daugiau padaryti dėl savo artimųjų, tačiau neturėtumėte pamiršti
Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – P
Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur
Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur
Kviečiame dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Infekcinių ligų klinikos ir Lietuvos infektologų draugijos or
Kviečiame dalyvauti Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamuose mokymuose “Bronchinės astmos diagnostikos ir g
Spalio 8-ąją bus minima Organų donorystės diena ir šiai dienai paminėti pirmą kartą Lietuvoje organizuojama sutik
„Aš bėgu už organų donorystę“ – toks užrašas puoš kiekvieno bėgiko, dalyvausianči
Kviečiame dalyvauti Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamuose mokymuose “Bronchinės astmos diagnostikos ir g
Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi
Spalio 29-oji – Pasaulinė žvynelinės diena. Jos paskelbimo iniciatorius yra Tarptautinė žvynelinės draugijų federa
41 diena, 1300 kilometrų ir daugiau kaip 20 tūkst. eurų vėžiu sergantiems vaikams. Toks yra „1000 km Širdie
Spalio 26 d. 18 val. Salotų bare “Mano guru” (Vilniaus g. 22/1, Vilnius) vyks dailininko Simo Skrabulio darb
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ organizuoja ir kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmon
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ organizuoja ir kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmon
Lietuvos asociacija „Gyvastis“ spalio 25-ąją, antradienį, jau trečią kartą inicijuoja akciją, skirtą spalio
Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2016 metų spalio 25-ąją, antradienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą padė
Atėjus rudens sezonui dažnas žmogus mini rudeninę depresiją, mintyse turėdamas prislėgtumo jausmą, kuris aplanko tamsesn
Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi
Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia darbingo amžiaus žmones paminėti Europos sveikos mitybos dieną kartu. Lapkr
Kviečiame dalyvauti mokslinėje – praktinėje konferencijoje „Pulmonologijos naujienos“, kuri vyks 2016
Poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ konferencijų salėje „Palanga“ (Venecijos ak
Poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ konferencijų salėje „Palanga“ (Venecijos ak
Kviečiame dalyvauti mokymuose „Lėtinės obstrukcinės plaučių ligos aktualijos“, kurie vyks š. m. gruod
Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso (V. Kudirkos g. 99C) didžiojoje salėje gruodžio 9 d. 10.00 va
Gruodis – tai laikotarpis, kai norisi kuo daugiau padaryti dėl savo artimųjų, tačiau neturėtumėte pamiršti
Niekas nesiginčys – geros sveikatos siekia kiekvienas. Todėl Antakalnio poliklinika kviečia į nemokamą paskaitą ap
Kviečiame į mokslinę konferenciją „Naujas ir moksliškai pagrįstas požiūris į kasdienę klinikinę praktiką ak
Kiekvienų metų sausio 1-ąjądieną visi pasaulio "ruoniai" rengia simbolinį susitikimą vandenyje. Kiekvienas ats
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ
Galingiausias jaunųjų gydytojų renginys grįžta:šių metų vasario 3-5 dienomis Birštone vyks įspūdingas jaun
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacija organizuoja tarptautinę mokslinę praktinę konfe
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
2017 m. vasario 24–26 dienomis Aukštaičių g. 51, Kaune vyks 9-oji sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medi
Maloniai kviečiame dalyvauti Tarptautinei retų ligų dienai skirtoje konferencijoje „Mokslo pažanga – viltis
Lietuvos infektologų draugija, Lietuvos klinikinės toksikologijos draugija, Sveikatos apsaugos ministerijos ESSC apsinuo
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Širdies nepakankamumas – plačiai paplitęs ir brangiai kainuojantis susirgimas, reiškiantis didžiulę
Balandžio 21 d. vyks kasmetinė, jau VII organizacinės psichologijos konferencija „Psichologas organizacijoje. Kuo
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Apie ką pirmiausia pagalvojate išgirdę žodį „priklausomybė“?Kokia yra riba tarp įpročių, eksperimenta
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Gegužės 31 d. 16.00 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėda) vyks projekto ir kn
Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai drauge su UAB „Vakarų pramogos“, BĮ „Klaipėdo
Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil
Tik 14 proc. europiečių laikosi saulės apsaugos patarimų, nors 91 proc. žino apie gresiantį pavojų. Pristatoma sąm
Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil
Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil
Daugelio kauniečių jau puikiai atpažįstamas ir laukiamas nemokamų treniruočių projektas „Judėk sveikai“ nusp
Gegužės 21 dieną Klaipėdoje startuos tradicinis jubiliejinis – šiemet dešimtasis – Vilties bėg
Aktyvus gyvenimo būdas, sveika mityba, poilsis – geros fizinės sveikatos receptą žino kiekvienas. Tačiau Lietuvoje
Nacionalinio vėžio instituto Didžiojoje salėje birželio 7 d. 14 val. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kostiumo dizaino k
2017 m. birželio mėn. 7-10 d. Vilniuje vyks 14-asis Europos vaikų ir paauglių ginekologijos kongresas EURAPAG 2017.
Trečiadienį, birželio 14 d., 17:30 val. Klaipėdos prekybos centre „Akropolis“ bus iškilmingai atidaro
Kviečiame trims dienoms pabėgti nuo miesto šurmulio ir pailsėti, atgauti jėgas, pasikrauti teigiamos energijos la
Šv. Pranciškaus onkologijos centras (Savanorių g. 4, Klaipėda) 2017 m. birželio 26 d., 13.00 val., pirmadi
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Rugsėjo mėnesį visame pasaulyje yra minimos piktybinių kraujo ligų žinomumo dienos, kurių tikslas – kuo plačiau sk
Rugsėjo 2 d. 13 valandą Savicko sporto klube („SEB arena, II aukštas) vyks seminaras „Kaip fizinis ak
Rugsėjo 13 d., trečiadienį, 16 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius) atidaroma paroda &bdq
Keblios situacijos, stresas ir kiti kasdienę rutiną temdantys rūpesčiai – ne priežastis pulti į neviltį. Kiekvienu
Trečiasis Jaunųjų gydytojų asociacijos (JGA) forumas TransForm - jau spalio 13 - 15 d.! Čia nuoširdžia
„Gyvenimas sulėtėja, tarsi sapne“. „Eiti negali, bėgti negali, valgyti negali“. „Sėdi ir l
Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuras prisijungdamas prie Europos judriosios savaitės iniciatyvos kviečia į nemoka
Minėdamas Pasaulinę širdies dieną Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia visus panevėž
Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacija (LEPTA) yra nevyriausybinė organizacija, vienijanti Lietuvoje veikiančias t
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos rengiamas Atviros psichiatrijos mėnuo miesto gyventojus kv
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus vyresnio amžiaus žmones kartu paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2017 metų spalio 20-ąją, penktadienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą pag
Organų donorai ir jų artimieji verti didžiausios pagarbos ir amžino dėkingumo. Todėl spalį, kai minima Europos ir Pasaul
Gera jaunimo lytinė sveikata – visuomenės, kuri siekia gyvuoti ir klestėti interesas, tai ypač svarbu mūsų &scaron
Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos (Darželio g. 10), Administracijos salėje (2 aukšte) s
Lapkričio 17-ąją dieną minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Respublikinės Šiaulių ligonin
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
Vilniuje surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu r
Pirmą kartą Klaipėdoje lapkričio 16 dieną vyks nemokamas renginys "Tu – mano gyvenimo herojus“, skirtas
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
Vilniuje surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu r
Ketvirtą kartą organizuojamas bėgimas už vyrų sveikatą „Ūsai bėga“ Vilniuje. Miesto centre įvyksiantis bėgim
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Šį savaitgalį, sausio 20-21 d., Klaipėdos r., Doviluose (Klaipėdos g. 35) vyks Dovilų krašto gyventojų ir
Šį savaitgalį, sausio 20-21 d., Klaipėdos r., Doviluose (Klaipėdos g. 35) vyks Dovilų krašto gyventojų ir
Prasidėję nauji Geltonojo šuns metai nemokamų treniruočių projektui „Judėk sveikai“ atnešė dau
2018 m. vasario 23 d. (penktadienį) 12.30 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėd
Nepraleiskite progos! Jau kovo 2 – 4 d. „Hacker Games“ kursime sveikatos priežiūros inovacijas. Sudomi
Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgim
Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgim
Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro specialistai drauge su Lietuvos sveikatos m
Spalio 4 d. 17 val. Inovatyvios medicinos draugija kviečia susitikti Gyvybės mokslų centre, pirmajame šio sezono
Šeštą kartą rengiama konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“ &scaron
Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinika kartu su Europos Ginekologinės chirurgijos akademija bei su vie
2011 metų rudenį palangiškei Rasai Rojienei buvo nustatyta ketvirtosios stadijos sarkoma, Rasai buvo 27-eri, o li
Melanoma – agresyviausias odos vėžys, užklumpantis vis jaunesnius žmones. Kasmet šia liga Lietuvoje suserga
Lietuvoje per metus diagnozuojama apie 1500 kraujo ligų atvejų. Kokie yra kraujo ligų simptomai? Koks gydymas yra priein
Gegužės 30 d. 15 val. Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje vyks Klai
Rugsėjo 19-oji yra Pasaulinė aortos diena. Rugsėjo 20 d. šia proga Vilniuje, Katedros aikštėje bus įrengta
Šį šeštadienį (rugsėjo 21 d.) Smiltynėje (Klaipėdoje) vyks žygis pėsčiomis pajūriu - žinutę apie or
Asociacijos „Gyvastis“ organizuojama iniciatyva organų donorams atminti kasmet sulaukia vis daugiau susidomė
Cukriniu diabetu pasaulyje serga 425 milijonai žmonių – 1 iš 11 planetos gyventojų, ir vienas iš dvi
Gruodžio 19 d., ketvirtadienį, nuo 11 iki 20 val. Vilniuje Pylimo g. 19 esančiame „Caffeine Roasters“ įvyks
Angelų kalvoje rugsėjo 13 d. (se
VUL Santaros klinikų medikai kviečia rugsėjo 19 d. nuo 11 iki 17 val. prie Mo muziejaus (Vilniuje, Pylimo g. 17) į Pasau
Širdys nustoja plakusios ne tik dėl COVID-19 ligos – taip tvirtina kardiologai. Kiek daugiau nei metus visą
Širdys nustoja plakusios ne tik dėl COVID-19 ligos – taip tvirtina kardiologai. Kiek daugiau nei metus visą
Lietuvoje kasmet diagnozuojama daugiau nei 1500 naujų krūties vėžio atvejų, Europos Sąjungoje šia liga suserga ka
Lapkričio 11 d. vyks tradicinė konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“. Šia
Ruduo – bene spalvingiausias ir dosniausias metų laikas. Atėjus rudeniui nuimamas užaugintas derlius. Per metus sa
Ruduo – bene spalvingiausias ir dosniausias metų laikas. Atėjus rudeniui nuimamas užaugintas derlius. Per metus sa
Ruduo – bene spalvingiausias ir dosniausias metų laikas. Atėjus rudeniui nuimamas užaugintas derlius. Per metus sa