Penktadienis, 2024.04.19
Reklama

Šventės baigėsi – apetitas nesumažėjo. Kaip grįžti į ritmą?

Šaltinis: vlmedicina | 2020-01-10 11:30:43

Įsibėgėjus sausiui daugeliui vis dar sunku grįžti į įprastą režimą. Šventinis maratonas ne tik atitraukė nuo darbų, bet ir išbalansavo ne vieno mitybos ritmą. Dietistė Živilė Dumbraitė sako, kad norint ir vėl grįžti į normalų valgymo režimą pirmiausia reikėtų pradėti nuo vidinio nusiteikimo, o tuomet vadovautis keliais svarbiais patarimais.

© Pexels.com

Pasak Ž. Dumbraitės, reikia patiems suprasti, kad nuolatinis užkandžiavimas, lepinimasis saldžiais patiekalais ir papildomų kalorijų vartojimas nepagerins mūsų sveikatos. Režimas yra itin svarbus gerai savijautai, todėl reikėtų pasistengti į jį sugrįžti, o tiems, kuriems trūksta valios, ji turi patarimą.

„Jeigu jaučiate, kad sunku prisiruošti tinkamai maitintis, susiraskite bendraminčių. Tai gali būti kolegė, kurios netenkina po švenčių atsiradę keli papildomi kilogramai, arba draugas, pasiryžęs po Naujųjų metų keisti savo gyvenimo būdą“, – teigia Ž. Dumbraitė.

Geriausia iškrova – visavertė mityba

Kartais žmonės galvoja, kad norint atversti naują mitybos lapą, būtina išsivalyti organizmą. Tačiau dietistė sako, kad to nebūtina daryti, tiesiog pradėkite stebėti, ką ir kada valgote.

„Geriausia iškrova organizmui – visavertė mityba ir tinkamas maitinimosi režimas. Pirmiausia, vartokite pakankamai vandens ar žolelių arbatų, ypač, kai užsinorite ko nors saldaus. Kartais iš tikrųjų norime tik atsigerti, o ne užkąsti. Taip pat patariu neprisivalgyti vakarais ir padaryti bent 12 valandų nevalgymo tarpą nuo paskutinio dienos maisto iki kitos dienos pusryčių. Tai padės organizmui atsinaujinti, sureguliuoti organų sistemų veiklą ir išsivalyti nuo nereikalingų medžiagų“, – pataria dietistė.

Rinkitės tai, kas šviežia

Dar vienas svarbus dalykas, neatsiejamas nuo tinkamo mitybos režimo – tai saikingas kalorijų apribojimas ir tinkamų produktų vartojimas. Būtina pagalvoti apie tai, ką įtraukiate į savo racioną, ir nepamiršti valgyti daugiau vaisių bei daržovių.

Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė pastebi, kad ir žiemą pirkėjams labai svarbi šviežių maisto produktų įvairovė, taip pat platus vaisių ir daržovių pasirinkimas.

„Matome, kad žmonės stengiasi įtraukti vaisių ir daržovių į savo racioną ištisus metus. Tai matyti ir iš pardavimų – jų populiarumas žiemą nemažėja. Iš vaisių pirkėjai dažniausiai renkasi bananus, citrusinius vaisius, pavyzdžiui, mandarinus, apelsinus, greipfrutus ar citrinas, taip pat granatus. Iš daržovių šaltuoju metų laiku populiariausios šakninės daržovės – bulvės, morkos, taip pat svogūnai. Mums svarbu pasiūlyti pirkėjams įvairių vaisių ir daržovių, ypač šiuo metų laiku, kai iki šviežio lietuviško derliaus dar likę keli mėnesiai“, - sako I. Baltrušaitienė.

Planuokite, ką ir kada valgysite

Dietistė Ž. Dumbraitė sako, kad supratus mitybos režimo svarbą ir apgalvojus, kiek ir ko valgysite, reikia pereiti prie kasdienių patiekalų planavimo.

„Apmąstykite, kur valgysite, koks yra jūsų dienos ritmas, kokiu laiku galite tam skirti laiko.Jeigu įmanoma, įsidėkite maisto iš namų – išvengsite greito maisto ir nenuklysite nuo savo režimo.Susiplanavus, ką kurią dieną valgysite, galite iš vakaro pasigaminti maisto rytdienai ir sėkmingai laikytis nustatyto režimo.Tai padaryti bus lengviau, jeigu negendančių maisto produktų nusipirksite ilgesniam laikui, pavyzdžiui, savaitei, o šviežiais produktais papildysite savo meniu dienomis pagal turimą planą“, – sako dietistė.

Smaližiams Ž. Dumbraitė siūlo saldumynus darbo dienomis keisti vaisiais, daržovėmis ar stikline vandens arba pasižadėti sau jais mėgautis tik savaitgalį. Jeigu šaltuoju metų laiku nesinori gerti šalto vandens, dietistė pataria rinktis karštą arba šiltą vandenį su citrina arba nesaldintas žolelių arbatas.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveika mityba
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui
Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksnia...
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų