Šeštadienis, 2025.05.03
Reklama

Sveikatos paslaugos Tailande: „Privačios įstaigos šviesmečiais lenkia įstaigas Lietuvoje“ (1)

Liepa Sveikatytė | Šaltinis: vlmedicina | 2017-11-08 00:02:28

Į Tailandą, kuris vis dažniau tampa lietuvių pasirinkta atostogų kryptimi, nerekomenduojama vykti be sveikatos draudimo, o prireikus medikų pagalbos neskubėti į valstybinę ligoninę, o geriau kreiptis į privatų gydytojo kabinetą, – perspėja trečius metus šioje šalyje su šeima gyvenanti lietuvė Simona Kupetienė.

Tailande. S. Kupetienės nuotr.

Daug kas primena Lietuvą

Moteriai atrodo, kad Tailande viskas labai panašu kaip ir Lietuvoje – tiek gydymo metodai, tiek gydymo įstaigos, tiek ir vaistai – esą pastarieji naudojami tie patys. Tiesa, net ir tradicinėse gydymo įstaigose galima gauti ir netradicinį gydymo būdą, pavyzdžiui, kokiai nors jūsų sveikatos problemai išspręsti bus paskirtas gydymas akupunktūra. Taip pat kaip ir Lietuvoje yra viešosios gydymo įstaigos ir privačios. Tačiau poliklinikų Tailande nerasite – galima kreiptis į ligonines arba privačius gydytojų kabinetus. Ir kainos pastaruosiuose, anot S. Kupetienės, nesikandžioja – prieinamos tiek vietos gyventojams, tiek lietuviams.

„Labai daug patirties, tiesą sakant, neturime, nes atvykę čia sergam kur kas mažiau nei Lietuvoj, esu įsitikinus, kad ligų pagrindinė priežastis yra emocinė, o vaikų sirgimai labai susiję su mamos emocine būsena“, – prisipažįsta S. Kupetienė.

Kadangi gyvenimas Tailande šeimynai iš Lietuvos tapo kur kas paprastesnis, tad ir gydymo įstaigų durų netenka varstyti dažnai.

Viešojoje ligoninėje – prasti specialistai

Tailande. S. Kupetienės nuotr.

Vis dėlto, kad ir nedaug, tačiau per trejus gyvenimo Tailande metus vis dėlto teko apsilankyti ligoninėse. Simonai teko kreiptis tiek į privačią, tiek viešąją gydymo įstaigą Tailande. Anot jos, skirtumas, kokias paslaugas galima gauti šiose abiejose gydymo įstaigose, kur kas didesnis nei Lietuvoje, gydantis privačiai arba valstybinėse sveikatos įstaigos.

„Į viešąją ligoninę tikrai niekam nerekomenduoju važiuoti jokiais būdais – eilės ilgiausios, dirba prasti specialistai, kurie nekalba angliškai, visi gabesni darbuojasi privačiose įstaigose, kur atlyginimai penkis ar net dešimt kartų didesni“, – sako S.Kupetienė. Vietiniams gyventojams gydymas valstybinėje ligoninėje yra nemokamas ir kompensuojamas valstybės. Tai, pasak lietuvės, viena iš nedaugelio socialinių garantijų, kurias vietos gyventojai čia turi.

Šviesmečiais lenkia Lietuvą

„Aš pati esu ligoninės eilėje praleidusi 4 valandas, o galiausiai gydytoja į mane net nepakėlė akių, paskyrė kraujo tyrimą ir išleido namo, nors mano atveju kraujo tyrimo daryti net nereikėjo“, – šypteli Simona. Moteris tuomet suprato padariusi klaidą atvykusi į valstybinę ligoninę. Vėliau teko kreiptis į privačią įstaigą, kad būtų nustatytos negalavimų priežastys. Privačių ir valstybinių įstaigų, anot lietuvės, nė neįmanoma palyginti, tai – kaip diena ir naktis.

„Be to, privačios įstaigos čia šviesmečiais lenkia įstaigas Lietuvoje vien savo klientų aptarnavimu – prie durų visuomet pasitiks, palydės, pasiūlys kavos, užkandžių, apšokinės kaip 5 žvaigždžių SPA centre. Visas personalas puikiai kalbės angliškai“, – pasakoja lietuvė. Tad nutikus nelaimei Tailande ji rekomenduotų kreiptis tik į privačią gydymo įstaigą. Žinoma, kainos privačiose gydymo įstaigose atitinkamos – tenka susimokėti už kiekvieną kavos puodelį ir suvalgytą sausainį, tad be kelionės draudimo į šią šalį keliauti Simona tikrai nepatartų.

Klesti medicininis turizmas

O kaipgi medikų atlyginimai? „Teko girdėti, kad privačios įstaigos gydytojo chirurgo atlyginimas gali siekti ir 25 000 Eur per mėnesį“, – dalijasi nuogirdomis Simona. Be to, vieša paslaptis, kad Tailande labai populiarus medicininis turizmas.

„Čia atvyksta skandinavai ar amerikiečiai susitvarkyti savo sveikatos problemų – dantų, nesudėtingų operacijų“, – teigia S. Kupetienė. Anot jos, ypač populiarios plastinės grožio operacijos, o Tailandas net tituluojamas plastinės chirurgijos sostine.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (1)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Mėgstate žaisti kompiuterinius žaidimus? Rizikuojate pakenkti klausai
Gegužė – pats spalvingiausias pavasario mėnuo ir jo margumą galime pajusti gėrėdamiesi ne tik vaizdais, bet ir gar...
Depresija aplanko ir gražiausiais gyvenimo momentais
Depresija – vienas dažniausiai pasitaikančių psichikos sveikatos sutrikimų, per gyvenimą paliečiantis maždaug kas...
Pūslės ant pėdų: ko turėtumėte imtis?
Pavasarį džiuginant geriems orams, natūraliai daugiau laiko skiriame fiziniam aktyvumui, o sunkią avalynę iškeičiame į l...
Psichikos sveikatos duomenys: daugiausia sunkumų patiria vyresnio amžiaus žmonės
Psichikos ir elgesio sutrikimus patiriančių asmenų skaičius Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį nuosekliai augo. Higienos...
Kognityvinė elgesio terapija: kaip ji veikia?
„Aš nieko nesugebu“, „Man niekada nepasiseks“, „Visi kiti yra laimingesni už mane“ &...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų